Teknoloji Zeka Düşmani çikti

Konusu 'Bilim ve Teknik' forumundadır ve realist tarafından 15 Haziran 2008 başlatılmıştır.

  15 Haziran 2008
  Konu Sahibi : realist
 1. realist

  realist Popüler Üye Üye

  Katılım:
  3 Aralık 2006
  Mesajlar:
  3.088
  Beğenildi:
  75
  Ödül Puanları:
  148
  TEKNOLOJİ ZEKA DÜŞMANI ÇIKTI
  İsveçli araştırmacılar, düşünmeye gerek bırakmayan basit hayat tarzının yükselmesiyle birlikte insanoğlunun ortalama zekasının ve IQ seviyesi giderek düştüğünü açıkladı
  Yerel basın, ülkenin tanınmış profesörlerinden James R. Flynn´ın "İnsanlık olarak gittikçe ahmaklaşıyoruz ve zekamız geriliyor. Araştırmalara göre IQ´muz sürekli düşüyor" sözlerini gündeme taşıdı. James R. Flynn, zeka üzerine önemli çalışmalarıyla tanınıyor ve What is Intelligence? (Zeka Nedir?) isimli bir kitabı bulunuyor.

  MİDEMİZ ÇÖPLÜĞE DÖNDÜ

  Flynn, gerilemenin nedenlerini şu şekilde sıralıyor: "İnsanların midesi çöplüğe döndü, gereksiz gıdalar yüzünden yeterli besin alamıyorlar. Etraftaki herşey çok basitleşti. Bilgisayar ve cep telefonu gibi araçlarla sadece bir düğmeye basarak işlerimizi halleder olduk. Artık düşünmemize bile gerek kalmadı. Mesafelerin ne kadar uzaklıkta olduğunu düşünmemize gerek kalmadı, otobüslerde her durakta ne kadar mesafe kaldığını gösteren saatler ve tablolar var. Beynimize idman yaptırmıyoruz. Belki de buyüzden solakların IQ´su biraz daha yüksektir. Çünkü onlar olaylara tersten bakmak ve düşünmek zorundalar"

  ( kisiselbasari)
   
 2. 15 Haziran 2008
  Konu Sahibi : realist
 3. PurpleRain

  PurpleRain what if i'm the bad guy? Üye

  Katılım:
  29 Ocak 2008
  Mesajlar:
  8.294
  Beğenildi:
  7
  Ödül Puanları:
  146
  hayatımıza giren her teknolojik kolaylık zekamızdan biraz daha götürüyor, kolay hayatın bedeli...