teknolojik yenilikler!....

Konusu 'Bilim ve Teknik' forumundadır ve realist tarafından 1 Nisan 2009 başlatılmıştır.

  1 Nisan 2009
  Konu Sahibi : realist
 1. realist

  realist Popüler Üye Üye

  Katılım:
  3 Aralık 2006
  Mesajlar:
  3.088
  Beğenildi:
  75
  Ödül Puanları:
  148
  Kağıt kullanmayan faks

  [​IMG]

  Nihayet Panasonic'in aklına gelen bu fikir ile artık gerekli gereksiz her faks için kağıt harcanmak zorunda kalınmayacak. Bilgisayardan istediğiniz dökümanı yollayabileceğiniz ve bunu PDF benzeri bir şekilde ekranda görebildiğiniz bu faksı alan kişi de önce ekranda görebilecek ya da bilgisayarına gönderebilecek ve tabi ki eğer çok gerekli ise yazdırabilecek.


  Hırsıza karşı ışıklı önlem

  [​IMG]

  Uzun süreli evinizden uzaklaşmanız gerekiyorsa ve hırsızlara karşı önlam almak istiyorsanız bu cihaz evinizdeki ışıkların belirli sürelerle yanıp sönmesini sağlıyor, sanki evde birisi varmış gibi.

  Cepte oyun

  [​IMG]

  Bu cihaz ile cep telefonunuzu bir gamepad'e çevirmek mümkün. Windows Mobile, Symbian ve birçok PocketPC ile uyumlu olması da başka bir artısı.

  Havanız temiz mi?

  [​IMG]

  Özellikle bebeklerin bulunduğu ortamlarda havanın temiz olması çok önemli. Bu ufak cihazı istediğiniz yere takıp ışığın rengine bakarak ortamdaki havanın temizliğini anlamak mümkün.

  Tavandaki güneş sistemi

  [​IMG]

  Gelecekte evlerde kullanılan aydınlatmalar asla sadece aydınlatma için kullanılmayacak gibi görünüyor. Bu avizenin üzerinde bir güneş sistemi bulunmakta. Çocuklar için son derece öğretici olabilecek bir ürün.