Tekrar emzirmeyi nasil başaricam :(

Konusu 'Nisan Anneleri' forumundadır ve esra27 tarafından 29 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

29 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : esra27
  1. esra27

esra27 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Kizim 4 aylik oldu. Geçen ay doktor kilosunu az bulduğu için mama vermemesi söyledi.
    1 aydir hem mama verip hemde emziriyordum, fakat son 3 gündür emmek istemiyor. Nezaman emzirmeye kalksam çirpiniyo ağliyo:KK43:
    sütümü sağip veriyorum mecburen ama çok zor o da.
    Tekrar emzirmeyi nasil becericem kizlar nolur bana akil verin, çok üzülüyorum kzim emmedikçe:KK43:

2. 29 Temmuz 2008
  3. nnurayy

nnurayy annesinin bal-kaymagi Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    aglasada sen konusarak oksayip severek defalarca dene inadini kir verdikce alir birde mamayi gece ver daha iyi olur sabah emzirirsin birde surekli once memeyi ver sonra mamaya devam et sabir guzelim bebekler inatci oluyor benimde kizim surekli ayni gogsumu emmek istiyor digeride sut dolu agri yapiyor bende acken o gogsumu veriyorum seninki gibi cirpinip sizlaniyor ama bakti olmayacak emiyor

4. 30 Temmuz 2008
  5. talu

talu bal böceği :) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım bende yasadım mamayı bıberonla verdıgın ıcın meme bası saskınlıgı yasıyor,bıberondan daha kolay aldıgı ıcın memenı ıstemıyor
    ben astım cok sukur dedıklerımı yaparsan 2-3 gunde tekrar emer
    bıberonu kesınlıkle kullanma,mama yada ne verıceksen sadece kasıkla ver
    bıberonla emmeyı unutsun bu arada ara ara memenı teklıf et ıstemedıgınde cok fazla uzerıne gıtme kasıkla besle
    muhakkak tekrar alıcaktır sabret canım,değer,kolay gelsin

6. 30 Temmuz 2008
  7. elif445

elif445 anne Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    benim sütüm yeterli gelmediği için erken başladım kızlar ne olacak bilmiyorum ...........

8. 30 Temmuz 2008
  9. nisan annesi

nisan annesi bebegım Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    uyumaya yakın memeni tıka ağzına birde çok acıkmış olsun öyle yap bende işe yarıyor ama almayanda almıyor mamaya alışınca 2 ayda emzirseydin keşke 6 aya kadar yapacak bişiy yok makinayla sağacaksın ozaman memeni ki sütünden faydalansın illaki almıcaksa memeni bu şekilde dene

10. 30 Temmuz 2008
  11. inciserdar

inciserdar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım bunları hep yasıyoz benim kızım 2 aylık ama bazen öyle inat oluyorki ememk istemiyor aglıyor nasıl sankietinden et kopuyormus gibi ama sakınlestlrlyom konusuyom falan sonra kendi atlıyor memeye,sabır canım sabır hele ben ilk zamanlar cok cektim 10 dun sagıp verdim neler cektim yara oldu hep,ama simdi allaha sükür emiyor ,hatta bana yapısık yasıyor

12. 30 Temmuz 2008
  13. eylulum

eylulum Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    108
    bende 15 günlükken mamaya başladım ama benimki memeyi bırakmadı çok şükür ikisi bir arada gidiyoruz. Hatta biberonu zorla veriyorum istemiyo artık. memeye bayılıyo bıraksam 24 saat kalacak memede. Nisan annesinin dediğini uygula çok acıktır öyle ver memeni biraz zorlanırsın ama sakın mama verme bu arada işe yarıycaktır eminim.Böylelikle alışır.Bu işler çok zormuş beee.. Kolay gelsin..

14. 30 Temmuz 2008
  15. hepyek-34

hepyek-34 Hayatta her sey kısmet... Üye

Beğenildi:
    973
    Ödül Puanları:
    93
    cnm aynı dertten bende muzdariptim. son 15 güne kadar. şükür ben tekrar alıştırdım. nemi yaptım akışına bıraktım zorlamadım. uyku halindeylken verdim önceleri aldı. uyanıkkende bu son keşfim göğsüme sütlü dondurma( eriterek ) sürüyorum az bi parça onun tadını alınca lıkır lıkır öle bir emiyorki dene bence sende umarım sendede işe yarar bol şans sana. ama çocuğu emzircem diye asla kasma bu sefer daha aksileşiyor tecrübe ettim ben onu

16. 30 Temmuz 2008
  17. __zeynep__

__zeynep__ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım yaa istersen biraz acıktır öyle ver memeni yada memenin ucuna biraz pekmez sür... bide ben şey duymuştum yaz olduğu için terliyoruz ve eğer koku olusursa bebek tiksinip almıyormuş buna dikkat etmek lazım... inşallah yine emer yaa..

18. 30 Temmuz 2008
  19. esra27

esra27 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar çok teşekkürler önerileriniz için .
    bugün kontrole götürdüm kızımı. 8 ağustosta tam 4 aylık olucak. . kilosu 5350 gr. boyu 61 cm.
    3050 gr doğup 2800 düşmüştü hastanede.
    doktor mamaya devam etmemi söyledi.
    önerdiğiniz gibi reçel sürdüm göğsüme.
    çok acıktırıp öyle verdim yinede almıyo göğsümü.
    sadece geceleri uyku halindeyken emzirebiliyorum.
    inşallah düzelir. 1 yaşına kadar emzirmek istiyodum.
    inşallah düzelir bu durum:KK43: