Tekrardan Aynı Yolda Yürümek...Bakalım Neler Olucak...

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve angelhope tarafından 3 Aralık 2008 başlatılmıştır.

3 Aralık 2008
    Konu Sahibi : angelhope
  1. angelhope

angelhope Minnoşumm Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba arkadaşlar...

beni aranızda bilenler vardır ama bi kere daha anlatmak istiyorum hikayemi...
    dış gebelik sonucu bi tüpüm alınmıştı 3 yıl içinde hamile kalamadım ve arkadaşımın tavsiyesi
    üzerine tüp bebek yaptırmaya karar verdik.geçen sene ağustos ayı idi 3 tane embroyo transfer edildi ve bi tanesi
    tuttu,ilk dört ay kanamalar ve benden azıcık da olsa su geliyordu doktor
    önemli olmadığını söylüyordu derken 27.haftada doğum yaptım bebeğim kilo alamamış
    460 gram bi erkek bebek doğurdum..erken doğumun sebebi plesantada bebeğe giden kan
    damarı eksikmiş tıpta çaresi varmıydı bilmiyorum...
    o acı ve şokla araştırmadım herneyse bebeğim 4,5 ay yoğun bakımda kaldı
    gözümün önünde tırnakları çıktı vs..bi çok şey yaşadık ameliyat,
    enfeksiyonlar,bağırsak (NEK) sorunu ve bu temmuzda kaybettim..:KK43: bütün dünyam değişti
    herkese neşe saçan ben içime kapandım,kimseyi görmek ve konuşmak istemedim..
    dün akşam eşime doktora gidelimmi dedim ve çok sevindi hemen doktor sayın
    Cem Demireli aradı..(Acıbadem Kadıköy Tüp Bebek Merkezi) tanıyanlarınız vardır..
    çok seviyorum kendisini..Bu Cumartesi saat 12 de görüşmeye çağırdı..
    Gidip konuşucaz benim dondurulmuş embroyolarım var bu işlem nasıl olucak
    az bi bilgim var,bakalım neler olucak...

Sizlerle paylaşmak istedim annem hariç kimseye anlatamıyorum,nasıl olucak neler görücem bilmiyorum
    kafamda bi sürü sorular var yine aynısı olur diye çok korkuyorum bi daha kaldıramam yeni yeni kendime geliyorum.
    evliliğimi bile tehlikeye atıyordum bu bunalımlı halim yüzünden kolay şeyler yaşamadım ki!! lütfen bi fikir bişi söyleyin
    desteğinize ihtiyacım var bilgisi olanlar mutlaka aranızda vardır dondurulmuş embroyo hakkında..fiyatlar vs...

herkese teşekkür ediyorum dualarla ayaktayım,inşallah bu sefer yüzüm güler...senağlama

2. 3 Aralık 2008
  3. sevtapduzyol

sevtapduzyol Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    öncelikle başın sağolsun be sana çok geçmiş olsun gerçekten yaşadıkların çok üzücü Allah sabrını versin sana umarım bu sefer herşey yolunda gider ve istediğin bebeğe sahip olursun sana bol bol şanslar diliyorum bence pes etme bebeğini kucağına alana kadar savaş sonunda zafer senin olsun bol şanslar canım :nazar:

4. 3 Aralık 2008
  5. elifimm83

elifimm83 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    allah sabır ve bu denemen icin guc versin cnm
    insallah hıcbır terslik cıkmaz bu denemende

6. 3 Aralık 2008
  7. dorukk

dorukk S ♥ A ♥ B ♥ İ Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    canım çokkkk üzüldüm ama bundada bir hayır vardır diye düşünmek lazım. rabbim bu sefer yüzünü güldürür inşallah...

8. 4 Aralık 2008
  9. kaymaklim

kaymaklim bismillah Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Rabbım yar ve yardımcın olsun ınsallahh

10. 4 Aralık 2008
  11. angelhope

angelhope Minnoşumm Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    teşekkür ederim arkadaşlar destekleriniz için...

çok korkuyorum aynı şeyleri yaşayacağım diye maddi manevi çok yıprandık, bakalım neler olacak cumartesi doktoruma gidiorum inşallah güzel şeyler söyler güzel bi söze hasretim...

12. 4 Aralık 2008
  13. arzum86

arzum86 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    allah sabır ve tedavin içinde güç versin rabbim bu sefer yüzünü güldürür inş.

14. 4 Aralık 2008
  15. yagmur25

yagmur25 KAAN & KEREM Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Öncelikle yaşadıkların için gerçekten çok üzüldüm canım ama umudunu yitirme bi kapıyı kapatan rabbim emin ol başka bi kapıyı açar..inşallah bu tedavin seniin için çok daha hayırlı olur...Dualarım herzaman seninle canım.. burada dondurulmuş emriyolarla hamile kalan çok fazla arkadaşımız var inşallh sende onlardan biri olursun ..güzel haberlerini bekliyoruz canım ..sevgiler...

16. 4 Aralık 2008
  17. mumudihaba

mumudihaba 6 MELEK ANNESİ Üye

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    148
    şerifecim senden gelecek haberleri anbe an beklemiştik bebeğininin iyileşip seninle olacağı günlerin gerçekleşmesi için çokkkkkkkk dualar etmiştik

bence 3 tane bebeğini kaybetmiş biri olarak senin acını çok iyi anlıyorum
    yaşanılan günler acı ama SİL BAŞTAN BAŞLAMAK GEREK HAYATA TUTUNMAK GEREK BAZEN

diye şarkı sözünü hatırlatmıştı bir arkadaş kk de bana

cnm bende senin affına sığınarak sana hatırlatıyorum hayattaki acılar zordur ama oluveriyor işte

18. 4 Aralık 2008
  19. aktuel

aktuel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    serifecim

hem başın sağolsun hemde geçmiş olsun.İlk tavsiyem hamilelik dönemindeki dr değiştirmen nasıl olurda bebeğin kilo almadığını vs diğer durumları fark etmez ki 27 .haftadan bahsediyorsun.
    Neyse bu şanssızlık değil , senin kaderin de değil bu tamamı ile dr hatası.

Bu yüzden sana tavsiyem bir kere bu senin başına gelmiş ama ikinci kez gelecek diye birşey yok verdiğin bunca maddi manevi fedekarlık sonuçsuz kalmayacak.Bebeğine giden yola devam edecksin.

Fakat sana ikinci tavsiyem dondurulmuş embriyoların kalite durumlarını ve kaçıncı gün dondurulduklarını ,şansının bunun boyutunda ne kadar olduğunu öğren.Rahmin bunca dururmdan sonra bebeği besleye bilecek mi, aynı durumu yaşama şansın ne ?Damar gelişimi için gerekli ilaç,test ve operasyon var mı.?.Kendine ayrıca riskli gebelik uzmanı bulmanıda öneririm.Normal bir gebelik yaşamadığın göz önünde olursa seni takip edecek dr konusu içinde uzman olmalı.