tekrardan güvenmek nasıl olacak?

Konusu 'Ah Erkekler' forumundadır ve hazansonbahar tarafından 19 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

19 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : hazansonbahar
  1. hazansonbahar

hazansonbahar hayata tutunma zamanı... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba arkadaşlar,,benim konularımı okuyanlar bilir geçen yıl eşimden ayrıldım 1 buçuk yıl oldu.artık yenilendim kendimi toparladım kendime yepyeni bir hayat kurdum..ama şimdi kafamda tekrar bir yuva kurmak düşüncesi geliyor.karşıma çıkan insanlara birtürlü güvenemiyorum.herşeyi tekrardan yaşayacakmışım gibi geliyor..korkuyorum.eşinden ayrılıp tekrardan evliliği düşünen arkadaşlara soruyorum.kaybolan güveninizi nasıl geri kazandınız?

2. 19 Mayıs 2010
  3. cmrm

cmrm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    her insan aynı olacak diye bir kural yoktur.

4. 19 Mayıs 2010
  5. biricik_06

biricik_06 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    canım güven diye bir şey başlangıçta olmayacak zaten bunu bekleme.ben 5 yıl önce nişanlandım düğüne 2 ay kala nikahımda oldu tayin için.ama nikah ertesi çok değişti başımı kapatmaya ailesiyle oturmaya mecbur etmeye çalıştı.başlangıçta asla kapalı istemem dedi.sonra asla ailemle aynı semtte dahi olmam dedi bırak oturmayı.kaldı ki bu adam mühendisti ben öğretmen.okumakla adam olunmuyor.neyse ayrıldım.yapmadığım evliliğin boşanmasını yaşadım.5 yılda kimseye güvenemedim evliliğe yanaşmadım.şuan 2 yıllık bir ilişkim var.başlangıçta burnundan getirdim.çok tahamülsüzdüm.beni azıcık üzse çoğuda benim kuruntumdu bir şey yaptığı da yoktu.hemen ayrılmaya kalkıyordum.ama o çok sabırlı çıktı.beni çok seviyor.mücadele etti.zamanla güven oluştu.şimdi hiçbir sorunumuz yok aştık.diyeceğim şu karşına çıkacak insana çok iş düşüyor.birden pat diye de güvenme zaten neden güveneceksin ki.ama tamamen de ön yargılı olma.herkes bir değil.

6. 19 Mayıs 2010
  7. Sebelaa

Sebelaa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    103
    Ödül Puanları:
    153
    nasıl 5 parmağın 5 i bir değil insanlarda öyle canım...
    benim abimde evlendi ayrıldı şimdi tekrardan evlendi çok şükür şu an çok mutlu hatta bebişleri bilem olucak yaz sonunda inşallah....
    Rabbim hakkında herşeyin hayırlı olanını versin inşallah...
    ve gönlüne göre en güzelini versin...

8. 19 Mayıs 2010
  9. fiyonk_

fiyonk_ Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    güven sorununu ben de yaşıyorum hem de çok yoğun. öyle ki artık erkekler kimi ağıma düşürsem diye geziniyolarmış gibi geliyor bana. gördüğüm, gözlemlediğim ilişkiler sanki hep çıkar ilişkisi veya zorunluluktan doğan ilişkilermiş gibi... çıkar deyince tabi erkek için cinsellik var, kadın için de öyle artık maalesef.

ahlaklı bir hayat görüşü olan bir erkeğe rastlayamadan bu dünyadan göçecem gibi geliyor...

10. 22 Mayıs 2010
  11. my_everything

my_everything saglicakla gel yavrum... Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    10 kere evlensen 10'uda kötü çıksa 11.nin günahı ne?

12. 22 Mayıs 2010
  13. MUTLUYUM

MUTLUYUM Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba canım bende evliydim 3 yıl evli kaldım 7 ay önce ayrıldım ve 1 tane oğlum var bende güven problemi yaşıyorum zannediyorum ki kimse beni böyle kabul etmeyecek offf karşıma biri çıktı güveni sağladı ama evlilik sözünü etmiyor hiç napcam bilmiyorummm