Tekrarlanan düşükler

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve feyma tarafından 14 Nisan 2010 başlatılmıştır.

14 Nisan 2010
    Konu Sahibi : feyma
  1. feyma

feyma Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    slm hocam ben 10 düşük yaptım ilk hamılelıgım 5 aylıktı ondan kürtaj oldum öbür düşükler se 2 aylıgı gecmıyordu gereken tahlıler aptım rahım fılmı çektım ama sunuc kan pıtılaşmasından dulayı dıyorlar sızce öyle bişeyolabılırmı bir senedır kurunuyordum şimdi 3 aydır bırakmışım kurumayı doktora bir hafta önce gıtım ve bana veren ilaç folıcplus kulanıyorum sizce ne yapmalıyım cevabınızı bekliyorum şimdiden tşkler

2. 15 Nisan 2010
  3. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar düşüklerin sebebi kan pıhtılaşmasından dolayı olabilir ki testlerden sana oyle bir teşhis konmuş bence 3 ay daha belke eğer kendiliğinden gebe kalamıyorsan doktorun tekrar seni ve eşini kontrol etmesinde fayda var eger bu süre içinde kengiliğinden gebe kalırsan kalır kalmaz kan sulandırıcı iğnelere başlaman lazım ki bir daha düşük yaşamayasın geçmiş olsun bol şans

4. 12 Mayıs 2010
  5. ellada

ellada Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben azerbaycandanim.burada 2 defa yaptirdim ama olamadi.Sonra Histeroskopi emelyati yaptirdim rahimnen , 3 ay tedavi yaptirdim,.Ben bilemiyorum shimdi ne edim,Bana yardim ede bilirmisiniz?

6. 15 Mayıs 2010
  7. mayflowers

mayflowers Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    merhabalar,5 yıl içerinde bebeğin gelişiminin durması nedeniyle (8. ve 10.haftada karnımda öldü) 2 kez kürtaj oldum.bu arada bir kez sağlıklı bir doğum yaptım.dr.lar(doğum doktorum ve kürtajı yapan diğer dr.) 2 düşüğü de araştırma gereği duymadılar.çünkü arada yaşayan sağlıklı bir çocuk var dediler.2.düşükten sonra 2.5 ay hiç adet göremedim.ancak kendi doğum dr.umun verdiği doğum kontrol hapı sayesinde adet görmeye başladım.fakat asla kürtaj öncesi halime geri dönemedim.adet kanamamasının miktarında belirgin azalma oldu.kürtajdan 1 yıl sonra kendi isteğimle üni.hastanesinde hsg çektirdim.oradaki radyolog temiz dedi.daha sonra 2.çocuk isteğiyle gittiğimiz bir merkezin yönlendirmesiyle tekrar hsg çektirdim ve rahimde yapışıklık olduğu belirlendi.gittiğimiz merkezdeki dr.histeroskopi yapmamız lazım diyor,doğum doktorum ise bekle diyor.ama ben beklemek istemiyorum çünkü yaşım 34.ve eğer beklersem bu arada bir hamilelik olursa yine düşük yapmaktan çok korkuyorum.çünkü ne psikolojm ne de bedenim bunu kaldıracak güçte değil şu anda..kafam çok karışık..bir yanda doğum dr.um bekle diyor öbür taraftaki dr.um histeroskopi diyor.mantığım bir an önce histeroskopi ol diyor kalbim ise doğum dr.unu dinle ve bekle diyor.ne yapacağımı şaşırdım..:KK43:lütfen bana da bir yol gösterirmisiniz?bu arada aynı durumda olan arkadaşlar paylaşımlarınızı bekliyorum..teşekkürler.

8. 29 Mayıs 2010
  9. zeynep_23

zeynep_23 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhabalar bende 2 kere kürtaj oldum.biri 9 diğeri 10 haftalıkken kalp atışı durduğu için hemen alındı.doktorumun tavsiyesiyle araştırma hastanesine gittim.gereken bütün tahliller yapıldı ve sonuç olarak yüksek derecede kan pıhtılaşması çıktı.şu anda son kürtajımı olalı 5 ay oldu ben bir an evvel anne olmak istiyorum.RABBİM inşallah bu mutluluğu bana da yaşatır.daha doğrusu olmayan herkese yaşatır.tekrar hamile kaldığımda kan sulandırıcı iğne olmam gerekiyormuş benim korkum bu iğneyi vurulduğu halde tekrar aynı olayı yaşayanlar varmış.Acaba yine mi aynı şeyi yaşarım ?:KK46:

10. 2 Haziran 2010
  11. mayflowers

mayflowers Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    merhaba,öncelikle sana da çok geçmiş olsun..umarım bir daha aynı şeyi yaşamazsın..ama şunu söyleyeyim aynı durum benim yakın bir arkadaşımda vardı yani kan pıhtılaşması..aşılama yoluyla hamilelik oldu ve 9 ay boyunca kan sulandırıcı iğne yaptı kendi kendine..sonuçta sağlıklı bir hamilelik ve sağlıklı bir bebek oldu..moralini bozma bence..böyle iyi örnekleri düşünmeye çalış.inşallah hayırlısıyla sen de bir an önce bebeğine kavuşursun..

12. 17 Haziran 2010
  13. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar kan sulandirici igneleri gercek dozunda uygularsaniz bir problem olmaz yanlizca cocugun da saglikli olmasi gerekmektedir bazi durumlarda bebek saglikli degil sakatsa kan sulandirici ignelerin bir faydasi olmaz ama bunlar dusuk ihtimaller genelde uygulama dozunda yapilan hatalardan kaynaklanan kayiplar soz konusu olmaktadir gecmis olsun

14. 19 Haziran 2010
  15. daphne4

daphne4 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    zeynepduru 07 merhaba...ben arkadaşınızdaki pıhtılaşma probleminin tipini çesidini merak ettim....öğrenebilir misiniz acaba rica etsem...kendiminkiyle karşılaştırmak istiyorum da..insan iyi örnekler duymaya öyle çok ihtiyaç duyuyor ki...

16. 21 Haziran 2010
  17. mayflowers

mayflowers Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    pıhtılaşmanın tipini bilmiyorum ama şöyle söyleyeyim,ona 3 düşükten sonra bu teşhis konulmuştu.hepsi de 8.haftada sonlanan gebeliklerdi..en sonunda aşılama yapıldı ve hamile olduğu anlaşıldığı günden itibaren hergün kan sulandırıcı iğne yapıldı.hatta doktoru da halit bey..

18. 19 Temmuz 2010
  19. kardelen5233

kardelen5233 RABBİM SEN BÜYÜKSÜN Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    198
    iyi günler dr bey,daha öncede yazmıştım size,cevapta vermiştiniz ama yeni gelişmeler oldu,fikrinizi almak istiyorum.
    ben bu ay gonal f le gebelik yaşadım ama kimyasal dı ve bu benim tahminime göre üçüncü kimyasalım,ilkini testle öğrenmiştim,bu ikinci sanıyodum ama gelen parçayı görünce bi defa daha aynı şekilde praça görmüştüm ama o ay umudum olmadığı için test yaptırmadım,kesin bilmesemde kimyasal diye düşünüyorum ve benim günüm geçmiyo hiç,erkenden öğreniyorum,günüm geldiğindede kanamayla bitiyo herşey,kimyasalın belirlenmiş bir nedeni var mıdır,yada şu durumda aşılama mı yaptırmalıyım,bana göre yumurtam kalitesiz diye böyle oluyo,spermler çok iyi ve kanallara kadarda ulaşıyo anladığım kadarıyla,ne yapmalıyım,yada ne gibi testler yaptırmalıyım,bilgi verirseniz o yönde hareket edeceğim. teşekkürler.