Tekrarlayan 3 düşük (7-8 hafta)

Konusu 'İnfertilite / Kısırlık' forumundadır ve simgesel tarafından 24 Ekim 2009 başlatılmıştır.

24 Ekim 2009
    Konu Sahibi : simgesel
  1. simgesel

simgesel Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaşlar 3 kez düşük yaşadım daha doğrusu kürtajla hamileliğim sonlandı.Bütün testler temiz çıktı 1 profosör ve 6 farklı uzman doktora danıştım.
    Şuan bebek düşünüyoruz sadece coraspirini ve folikasit kullanıyorum.

Benim gibi 3 kez arka arkaya düşük yaşayan arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Umarım doğru yere konu açmışımdır. formunuzda yeniyim.

2. 25 Ekim 2009
  3. erkder

erkder Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    ablam doğal yolla hamile kalıp defalarca düşük yaptı. birçok doktora gitti bulamadılar. sonra ankaraya gitti ve orda bir doktor sorunu buldu= troid hormonlarındaki yükseklik. ne tür testler yaptırdınız bilmiyorumm ama belki yardımım dokunur diye yazdım.

4. 26 Ekim 2009
  5. ozlem80

ozlem80 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    guzelim gebelik basligi altinda "kan pihtilasmasi nedeniyle dusuk yasayanlarin paylasim alani" diye bir alt baslik var muhakkak ordaki arkadaslara danis. kan pihtilasmasi yani trombofili testlerin normal ciksa da ayni tedaviyi dusuk dozla da olsa uygulayanlar oluyor sanirim o formda da var. bir de o arkadaslarin ankarada onerdikleri bazi profosorler var mutlaka o doktorlara da sonuclarini gotur. Rabbim saglikla kucagina alacagin bir hamilelik nasip etsin en kisa zamanda Insallah.

6. 26 Ekim 2009
  7. simgesel

simgesel Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar ilginiz için çok teşekkür ederim troid hormonlarına bakıldı kan pıhtılaşması testi yapıldı dr.lar bi anormallik yok dediler özlemcim kan pıhtılaşması testleri normal çıksada hangi tedavi uygulanıyor ben formda yeni olduğum için tam bilemiyorum

8. 15 Mart 2010
  9. nazife79

nazife79 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba canım.siteye yeni üye oldum.deedimiz ve yaşadığımız şehir aynı.benim 5 düşüğüm var.senin fibi hiç bir sorun bulunamıyor.tekrar fragmin dozunu yükseltip verecekler.3 prof 1doçent 2uzman hekime gittim.şuana prof adevam ediyorum

10. 17 Mart 2010
  11. simgesel

simgesel Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    nazifecim sanada çok geçmiş olsun senin düşüklerin kaçıncı haftalarda gerçekleşiyor.canım bu fragmin ne demek bir ilaçmı ne için veriyorlar.düşüklerinin arası nekadar allah bi daha yaşatmasın inşallah.

12. 18 Mart 2010
  13. nazife79

nazife79 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba simgesel.ilk üç gebeliğimde hiç kalp atışı duyulmadı.bekledik.ama duyulmayınca kürtajla sonlandırıldı.4.gebeliğim kimyasal gebelik.onun sonunda da kürtaja benzer bir şekilde temizlediler. son gebeliğim de kan sulandırıcı fragmin 5000 doz kullandım.bunun farkı kalp atışlarını duyabildik.7.haftada kalp atışlarını duyduk 12.haftada kontrole gidince kalp atışlarını duyamadık.kürtajla sonuçlandı.yeni alındı.yarın dr gidip bir sonraki aşamayı konuşacağız.2 ay sonra tekrar denemeyi düşünüyorum.olmazsa son çare genetik ayıklamalı tüp bebek deneyeceğim.çünkü tıp fakültesinde bütün tahlillerime bakıldı.hiç bir neden bulunamıyor.çuan son düşüğün genetik ve patoloji sonucunu bekliyorum.genellikle genetikten sonuç gelmiyor.pataloji temiz geliyor.umarım genetikten temiz bir sonuç gelir.çok zormuş seni iyi anlıyorum.ama dene.
    ben şuan prof a gidiyorum.toplam 3prof 1doçent ve 3 uzman doktora gittim.şuankinden çok memnunum.sen kime gidiyorsun

14. 19 Mart 2010
  15. kardelen086

kardelen086 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    108
    canim genetik test yaptirin esinde veya sende genetik bi problem varsa o zaman da dusukler olabiliyo

16. 22 Mart 2010
  17. nazife79

nazife79 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bütün tahlillerim yapıldı.genetik eşiminde benimde normail çıktı.3düşüğümden alınan parçalarda genetiğe gönderildi.sonuç çıkmadı. bakalım bu düşükten sonuç çıkacakmı.

18. 28 Mart 2010
  19. hanimem

hanimem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende üç kez düşük yaptım daha doğrusu 2 si 7 haftalıkken kalp atımı durdu.3.de 3 aylıkken aynı sorunu yaşadım.kromozom bozukluğundan kaynaklanıyor benimkiler.

umarım hayırlısıyla tekrar hamile kalır ve kucağına alırsın