Tekrarlayan burun tıkanıklığı

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve ikoncan85 tarafından 11 Aralık 2009 başlatılmıştır.

11 Aralık 2009
    Konu Sahibi : ikoncan85
  1. ikoncan85

ikoncan85 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    merhaba kızçeler benim kızın nedense sürekli burnu tıkanıyor,burun damlası damlatıyorum temizliyorum 1 saat sonra tekrar aynı anlayamadım niye böyle oluyor...geceleri bu yüzden de sık sık uyanıyor bi fikri olan varsa paylaşın lütfen arkadaşlar...

2. 11 Aralık 2009
  3. creative

creative bebeğinin annesi :)) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    burun aspiratörü kullanıyor musun? damladan ziyade serum fizyolojiklr yumuşat aspiratörle çek pisliği...

4. 11 Aralık 2009
  5. kedici

kedici Can Deva'm Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    http://www.dermokolik.com/prod.asp?ID=1386
    Otri bebe nazal aspiratör diye bir mucize var arkadaşım. Ben de kızımın burun tıkanıklığından çok çektim, nefes alamıyordu hırıl hırıldı yavrum, doğru dürüsr uyku uyuyamıyordu tıkanıklıktan.
    Önce tonimer baby okyanus suyu sık burnuna. Bir dakika kadar bekle. Bu aspiratörle burun deliklerinden çek. Foşur foşur boşalacak burnu. Bir gün boyunca 3-4 saatte bir yap bunu, çok rahatlayacaktır. Eczanelerde satılıyor 14 tl.

6. 11 Aralık 2009
  7. wetw

wetw Mucizenin annesi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba.. Bende de aynı sorun var, kızım 3 ay 3 haftalık... Burun delikler normalde temiz ama genizi dolu olduğu nefes aışından anlaşılıyor. Tonimer okyanus spreyini sıkıyorum sonra bebedorun burun aspiratörü ile temizlemeye çalışıyorum ama bşey çıkmıyor. Benim kı çok cırladığı için ben mi beceremiyorum nazik davranıyorum acaba? Burun deliğinin tam içine sokmaya çekiniyorum nedense.

8. 11 Aralık 2009
  9. sampuan

sampuan umutsuz vaka... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    ben ne okyonus suyu nede serum fizyolojik damla nede burun aspiratörü
    hiç işe yaramadı buhar makinesi kullanıyorum bi o fayda etti

zaten doktorda demişti kış mevsimi evler kaleriferli o yüzden tıkanıyo diye buhar makinesi alın demişti.geceleri uyuyamaz hala gelmeşti ememmiyodu buhar makinesiyle düzeldi tavsiye ederim

10. 12 Aralık 2009
  11. ikoncan85

ikoncan85 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    denemediğim burun damlası kalmadı en son gifer kullandım ondan memnun kaldım kızlar tamamen açıyor burnu aspiratörlede temizliyorum ama olmuyor yine tıkanıyor sonra