tekrarlayan düşük yaşayanlar acil dr tavsiyesi lütfen..

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve banu13 tarafından 27 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

27 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : banu13
  1. banu13

banu13 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba arkadaşlar,
    ben 3 düşük ve son olarak 11 mayısta bir kürtaj yaşadım.şuan çok kötü bir durumdayım ve malesef hiçbirinin sebebini bilmiyorum.anadolu yakasında oturuyorum ve benimle aynı durumda olan arkadaşlardan bu konuda uzman bi doktor tavsiyesi rica ediyorum.şimdiden çok teşekkür ederim..

2. 27 Mayıs 2010
  3. aleyna34

aleyna34 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    öncelikle geçmiş olsun bende senin gibi 3 düşük yaptım.2 si kürtaj biri normal düşük belirli bi dr.gitmiyorum araştırma hs.gittim en sonda zeynep kamile gittim ve halada tahliller yaptırıyorum hepsindende ayrı bilgiler alıyorum.ilk kürtajımdan sonra 1 oğlum oldu o zaman seval taşdemire gidiyordum oğlumdan sonra 2 tane daha düşük yaptım sonuç alamazsam yine seval hanıma gideceğim tavsiye ederim.ama avrupa yakasında öel hastanesi var

4. 27 Mayıs 2010
  5. banu13

banu13 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    aleynacım çok sağol cevabın için canım.sana da çok geçmiş olsun..ne güzel bir oğlun olmuş.allah sağlıklı ömürler verssin.canım zeynep kamildeki prosedür nasıl yani direk kadın doğuma mı gittin yoksa genetik bölüme mi?gentikten rndevu alamadım bi türlü sen naptın canım bilgilendiriren çok sevinirim..

6. 27 Mayıs 2010
  7. efnanim

efnanim eşim ve oğlum Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    101
    canım banim çok geçmiş olsun benim 1 düşük oldu kendinden düştü kürtaj olmadım benim bi yakınımın 2 kızı olduktan sonra 3 düşük olmuş ve bana medikal park has. hadiye diye bi doktoru tavsiye etmişti ona gittim ama çok hastası olduğundan benimde zamanım olmadığından başkasına gitmiştim oraya yakınsan düşünebilirsin yeniden okudum mesajını sen anadoluyakasındaymışın ora hakkında bilgim yok inşallah tez zamanda bi bebişin olur tekrarlatyan düşükleri çok araştırırler diye biliyodum seninkileri araştırmadılar mı doktorlar bu uruma ne yorumu yapıyorlar

Son düzenleme: 27 Mayıs 2010
  8. 27 Mayıs 2010
  9. banu13

banu13 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım çok ssağol cevabın için.sana da geçmiş olsun.sen hamile misin ya da şuan çocuğun var mı bilmiyorum ama bizim durumumuz farklı daha önce çocuğu olanlardan.onların nasılsa bi şekilde oluyo ama bizim tutmuyo hiç bişekilde ve araştırılması gerekiyo.bunun için de bi prof bulmak lazım sanırım. ya da bi tup bebek uzmanı bu konuda.yine de çok sağol cnım...

10. 27 Mayıs 2010
  11. efnanim

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    101
    canım benim benimde psikolojim pek iyi değil benimde hiç bebeğim yok henüz olduğunu öğrendim 1 hafta sonra düştü sevincini bile yaşamadık ama Allah büyük bigün olurda kucağıma alırım diye umut ediyorum doktor 3 ay ara vermemi söyledi bi an önce bu sürenin dolup tekrar düşünceğim günün gelmesini bekliyorum sabırsızlıkla sende çok takma benim dediğim o yakınımın 3 düşükten sonra 1 oğlu oldu Rabbim nasip ederse olur bi şekilde dua et

12. 27 Mayıs 2010
  13. efnanim

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    101
    bende çok kafama takıyorum neden düştü diye çok düşünüyorum ama sebebi bilmemek te yıpratıyo insana sen ve eşin kontrol oldunuzmu sperm analizi falan yada rahim şekli falan

14. 27 Mayıs 2010
  15. betl_24

betl_24 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar öncelikle hepinize geçmiş olsun demek istiyorum.
    bende 3 düşük yaşadım bir tanesi 2 aylık bir tanesi üç buçuk aylık bir tanesi 5 haftalık insana ne kadar acı verdiğinin ne kadar yıprattıgının farkındayım.
    samatya devlet hastanesinde bütün tahlillerim yapıldı... sonuçlar temiz çıktı üçbuçuk aylık olan bebegıme kromozom analızı yapıldı ondada sonuç itibari ile hiçbisey cıkmadı...
    ben arka arkaya yaşadıgım bu acılardan sonra ıkı yıl korundum şuanda tekrar hamileyim ve 39.haftadayız bu süreçte yanımdaa olan avcılar medıcanada çalısan ve bana sonsuz anlayışıyla destek olan doktorum özgür tetikcana teşekkürlerimi sunuyorum. cok uzun oldu ama hepınıze tavsıye ederım sorularınız varsa cevaplayabılırım rabbım kımsenın kucagını boş bırakmasın ...

16. 27 Mayıs 2010
  17. banu13

banu13 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım hiç strese girme doktor sakat olacağı için rahim kendi atıyo dedi.ben haileyken hep öyle dua ettim.rabbim sakat çocukla imtihan etme diye.bunu düşün canını sıkma canım.benim eşimin morfolojisi bozuk biraz yüzde 2 ama hamile de kalabiliyorum çok şükür.ben ya kromozom bozukluğu ya da sperm yapısı bozuk olduğu için düşüyo diye düşünüyorum.benec mutlaka araştırma yapılmalı.yoksa kalmak istemiyorum.düşük hele kürtaaj çok acı veriyoo..

18. 27 Mayıs 2010
  19. banu13

banu13 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım benim rabbim sağ salim kucağına almayı nasip etsin.öncekiler için de çok geçmiş olsun.bizi en iyi biz anlarız.bütün tahliller derken kromozom pıhtılaşma bütün testler yapıldı mı canım?ben konusunda uzman bi doktor arıyorum yalnız ben anadolu yakasındayım.artık yoruldum uzun bi süreç benim için ama napalım nasip böyleymiş.sağlıklı doğumlarla kucağına alırsın inş bebeğini.