Tel sarar, gel babası gel meselesi :)

Konusu 'Ekim Anneleri' forumundadır ve strawberry29 tarafından 27 Nisan 2010 başlatılmıştır.

27 Nisan 2010
    Konu Sahibi : strawberry29
  1. strawberry29

strawberry29 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Kıslar slm opuyorumnanaktan

Benim oğlan ne tel sarıyo ne de babasını çağrıyo ağzından da bir kelime çıkmıyo sadece arada kızdığı zaman anne yaaa diyor tabii bilinçsizce ben de nooldu annecim diye karşılık veriyorum. Karşısına geçip 1 saat tel sarıp baba çağırıyorum baba anne dede gibi kelimeleri deli gibi tekrarlıyorum. O da sadece al beni al diye ellerini açıyor. Yani özetle 6 ay 1 haftalık ve hiçbirşey yapmıyor! Forumlara bakıyorum 4-5 aylıkken bunları yapan çocuklar var.! Ya da anneleri mübala ediyor onu da bilemiyorum ohaoldumsmile
    Siz de durumlar nasıl merak ettim? Yoksa benim oğlan mı geride? bilmiyorumkismile

2. 27 Nisan 2010
  3. fatxixma

fatxixma yolun yarısı kaldı Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    113
    babababaaaa diyo ama kesinlikle bilinçli değil bağırmak için yapıyo. geri falan değil canım yeni başlar 4-5 aylıkken yapılanlarda bilinçli değil zaten. 8 aylık arkadaşımın oğlu tel sarar yapıyormuş anca ya.

4. 27 Nisan 2010
  5. jade_06

jade_06 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    :))))) hiç sorun etme bence bende cok sorun etmiştim agu felan hiç yapmıyodu:) doktor işitme testi dedi sonrada beyin gelişimi kontrolü dedi.sonra gata da calışan baska bi çocuk doktoruda gayet normal dedi aksine cin gibi bi çocuk dedi :) her cocuk aynı tepkıleri vermıyo tabikide mesela kızım cok hareketli daha 6 aylık donemeyen bi çok bebek varken her yöne dönuyo yada oyuncaklarıyla cok güzel oynuyo ilgisi cok güzel çok dikkatli ama gel görki ses cıkarma konusunda cok istekli değil.bende cok gel babası diyorum ellerini uzatıyo :) tel sararı zaten bilmıyoruz .ama mesela bazen hiç üstüne düşmuyorum kendıne kendıne konusuyo oyuncaklar la bab baa diyo bişeyler söyluyo anne flean cıkarıyo ama keyfi eserse cok nadir daha cok kükrer gibi gırtlaktan tuhaf sesler cıkarıyo bu geri kalmıslıkla alakası yok her çocuk farklı gelişimler gösterıyo .yegenımde mesela emerken bile elleriyle tel sarıyo :KK70: ama popoyu donderemıyo :) o yuzden sıkma canını

6. 27 Nisan 2010
  7. strawberry29

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Kıslar içime su serptiniz saolun opuyorumnanaktan
    Dönmeleri 4.ayda başladı tuhaf sesler de çıkarıyor hatta deli gibi çığlık atıyor bağırıyor bişeyler söylüyor kendince, ama el becerisi yok henüz :KK43: işitme testleri normaldi 1 aylıkken yapılmıştı.
    Ama takılmadan edemiyorum benim çocuğumda bir tuhaflık mı var diye CADIARZU
    Annesel bişey sanırım kaydirigubbakcemile5

Son düzenleme: 27 Nisan 2010
  8. 27 Nisan 2010
  9. jade_06

jade_06 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    kesinlikle annelik böyle :) en ufak bşey bile çok büyük sorun halıne gelebiliyo

10. 27 Nisan 2010
  11. solstice

solstice Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cnmm benim hiç takma kafana inanki her bebiş farklı farklı işte ...
    Benim kuzu da anne diooo bide kendi kendine aguubuguuu bide çok ünlü çığlıklarımız var
    fıldır fıldır dönüyooo sürekli oyuncaklarla oynuyoo ama oturamıyoo ilerlemiyooo hiçç
    babaya işve cilve yapıyoo ama baba demiyoo ki babasııı başında ne kadar çok tekrarlıyoo düşün sennn
    O yüzden sıkma canını benimkide tel sarar anlamıyoo bikaç kere denedimm yok sevmedii gel gel i yeni yenii sanırımm öğrendii gibii
    Nasıl her bebişin kilosu farklı ise gelişimleri de farklı yönde cnm senin meleğinde bak başka şeylere yöneliktir mesela benim kuzum gibi dönmeye meraklı demkki yerimseniben

12. 27 Nisan 2010
  13. asutaha

asutaha Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    koca bi kahkaha attım ohaoldumsmile
    ben 2008ekim annesiyim oğlum yeni yeni anlamlı kelimeler söylemeye başladı sempatiksalakcinni
    babaya=ebi , bana=ale , allah, mama ve birde aba yani abla
    her çocuk farklıdır bizim topiğimizdede bazısı cümle bile kurabiliyoken bazısıda tek tük konuşuyolar hiiiiç dert etme canım. üstelik daha çok erken yaaa 6 aylık :eek:lmaz:

14. 27 Nisan 2010
  15. strawberry29

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bu arada MAAŞALLAH kuzucuklarınıza kıslar:nazar:

16. 27 Nisan 2010
  17. zeynebada

zeynebada Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    146
    mübahala 4-5aylık bebek diyemez kuşum abartı obence ama bizimki 7.5 aylık babayı blinçli diyto bana demiyo tek babası geldiginde i,şten baba diyo bababaaa diye uzatıyo bide huu diyo bize sesleniyomuş bilinçsiz o sanırsam tel sararı yapıyoz yeni yeni ellerini oynatıyo ama el şıklatıyoz ya oynarken onu yapamıyo die resmen çıldırıyo ellerini birbirine vuruyo parmaklarını beceremiyo sesi die kızıyo sıkıyo damaklarını çirkin oluyo çirkin ol diyoz maşallah kuzulara takma zamanı gelince herşeyi yapar bizimkide çogu şeyi yapmıyo mesela emekleme tık yok daha hehe

18. 27 Nisan 2010
  19. DoraGizem

DoraGizem DORApaşanınANNESİ Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    148
    canım dora tel sararda yapıyo gelgel de hatta ce ee bile yapıyo ama benimkide sağdan sola dönemi yo hantal yani biraz ..Konuşmayada gelince baba memme guyguu aradadad anniii diyo o kadar .....her bebek kendine özel tatlım yaa iilla yapacaklar sadece takip etmek lazım sen bak testlerini yaptırmışsın için rahat olsun yapı özelliği...