telefon kayıtlarının incelenmesi hakkında yardım

Konusu 'Hukuk Köşesi' forumundadır ve baxsxakeylxuxl tarafından 24 Mart 2008 başlatılmıştır.

24 Mart 2008
    Konu Sahibi : baxsxakeylxuxl
  1. baxsxakeylxuxl

baxsxakeylxuxl Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhabalar benim bir sorum olacak telefon kayıtları hangi durumlarda incelenmeye alınabilir ve telefondaki mesajlar bir yerde kayıtlı tutuluyor mu bilgisi olan var mı ?

2. 24 Mart 2008
  3. serenn

serenn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Telefon kayıtları ortada bir suç unsuru olması halinde savcılık talimatıyla ancak kayda alınabilir, teldeki mesajlar ise sim kart dışında bir yerde kayda alınamıyor, ama telin dinlemeye alınması durumunda mesajlar da kaydediliyor diye biliyorum, ama bu örgüt suçlarında falan söz konusu, her halde değil.

4. 24 Mart 2008
  5. baxsxakeylxuxl

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    seren hanım verdiğiniz bilgi için çok teşekkür ederim,aslında benim olayım biraz farklı ben şuan eşimden ayrı yaşıyorum ve boşanma davası açtım ama bu süreç içinde eşimden hakaret ve tehtit mesajları alıyordum fakat bu mesajları sildim avukatımda bunları kullanabileceğimi söylemişti sizden aldığım bilgilere göre bu mesajlara tekrar ulaşma şansım yok galiba:çok üzgünüm:

6. 25 Mart 2008
  7. baxsxakeylxuxl

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    verdiğiniz bilgiler için çok teşkkür ederim a.s.

8. 4 Nisan 2008
  9. endeniz

endeniz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Hat sizin adınıza kayıtlı ise, bizzat siz başvurarak mesajları (gelen ve giden) döküman halinde alabilirsiniz diye biliyorum, ancak bunun için gerekli şartlar var mıdır onu bilmiyorum...