Telekom (Sabit Ücretlerin İadesi),avukat arkadaşlar biliyordur

Konusu 'Hukuk Köşesi' forumundadır ve megilara tarafından 4 Ocak 2009 başlatılmıştır.

4 Ocak 2009
    Konu Sahibi : megilara
  1. megilara

megilara onelife,onesoul,onelove.. ÜZGÜN Pro Üye

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    148

Telekom (Sabit Ücretlerin İadesi)
    EMEKLİ BİR İŞÇİNİN İSTANBUL BEYKOZ'DA AÇTIĞI DAVA TELEKOM'UN ALEYHİNE SONUÇLANDI.
    BULUNDUĞUNUZ İLİN TÜKETİCİ KORUMA DERNEĞİNE SON TELEFON FATURANIZLA MÜRACAAT ETMENİZ YETERLİ, TELEKOMDAN SON 10 YILLIK SABİT ÜCRET TUTARI OLAN 820.00 YTL SİZE İADEOLACAK, AYRICA BUNDAN SONRA FATURALARINIZA SABİT ÜCRET YANSIMAYACAK.
    İŞLEM YAPMAZSANIZ, SABİT ÜCRETİ ÖDEMEYE DEVAM EDECEKSİNİZ.

LÜTFEN BU İLETİYİ TÜM TÜKETİCİLERE YOLLAYIN...

Merkez Adı:
    TÜKETİCİYİ KORUMA DERNEĞİ GENEL MERKEZİ
    Telefon: 0 (216) 349 85 10 PBX
    Faks: 0 (216) 414 80 68

Merkez Adresimiz:
    Osmanağa Mahallesi Çilek Sokak No: 51/3
    Kadıköy-İSTANBUL
    (Salı Pazarı köşesi, BİM Market karşısı)

E-Posta Adresleri: tukoder@tukoder.org.tr

Çalışma Saatlerimiz: Haftaiçi 9.30 ile 17.30 arası ve Cumartesi günü saat:10.00 ile 12.00 arasındadır.

bu haberin doğruluk payı nedir acaba?

2. 5 Ocak 2009
  3. nanelinargile

nanelinargile Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    Çok önemli bir haber bu, işin peşini bırakmamak lazım. Uğraşmaya vakti olan insanlar sorup soruşturmalı, hiç bir şekilde küçümsenmeyecek bir meblağ değil bize ödeyebilecekleri. Konudan haberdar olan arkadaşların cevaplarını bekliyoruz. :kahve:

Aslında haberde derneğin her türlü iletişim bilgisi var, biri arayıp haberin doğruluğunu sorabilir. Benim kendi adıma bir telefon hattım yok, olsa ben kendim uğraşırdım.

Son düzenleme: 5 Ocak 2009
  4. 5 Ocak 2009
  5. sblue

sblue iyilik kumkuması Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    cep telefonları ev telefonları kredi kartları ..... daha ne kadar sabit ücret maduru olacağız böyle . çok teşekkürler hakkını aramak bilgilenmek çok güzel gerçektende

6. 5 Ocak 2009
  7. arzuco

arzuco Biri Beni Durdursun Canım Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    gecen durduk yerde telekom aradı bizi. bi kampanyamız var her aramada sadece 1 dk. 12kurus parası ödeyip 1 saat konuşabilirsiz sabit ücrette alınmayacak istermisiniz diye sordular. eşimde bende bi kandırmaca olabileceğini düşündük defalarcaa sorduk kız 4-5 kere anlattı.
    zaten biz her ay çok konuşup itiraz etmeden iyi bir fatura ödüyorduk niye bize çok ödüyorsunuz az ödeyin diye kampanya yaptılar anlam vermiş değilim.

8. 5 Ocak 2009
  9. bektaxsx

bektaxsx Guru Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    286
    arkadaşlar az önce sitede bunu buldum

Sabit Ücret Açıklaması

29/11/2008 // Tükoder

Bilindiği gibi son zamanlarda elektronik ortamda “Sabit Ücretlerin Mahkemelerce İptal Edildiği” ve TükoDer şubelerine başvurarak 15 gün içinde ödenmiş olan sabit ücretlerin geri alındığı yönünde mailler dolaşmaktadır.

Bu konuyla ilgili olarak özellikle bazı şubelerimiz adres gösterilmektedir. Söz konusu maillin gerek TükoDer Genel Merkezi gerekse de şubelerimiz ile ilgisi bulunmamakta olup mailde yazılanlar doğrultusunda davranan tüketicilerin zarara uğramamaları için iş bu açıklamanın yapılması gerekliliği doğmuştur.

TÜKETİCİYİ KORUMA DERNEĞİ,

Gerek özelleştirmeden önce gerekse özelleştirmeden sonra ‘Sabit Ücret Soygunu’ konusunda mücadelesine devam etmektedir.

Ülkemizde TEKEL konumunu kullanması sağlanan, rekabetin yolunu kapatarak astronomik kar elde eden Türk Telekom’un haksız ve meşru olmayan ‘Sabit Ücret’ine son vermek üzere, siz tüketicilerimizi haklarınıza sahip çıkmaya ve bireysel şikayetlerinizi aşağıda yayımlanan sorumlu kurumlar için düzenlenmiş dilekçe örneklerini, ilgili birimlere iletmeye (telefon, faks, e-posta, dilekçe) davet ediyoruz.

Yazışma örneklerini buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Konuyla ilgili olarak aşağıdaki adresler üzerinden yazışmalarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

T.C. Ulaştırma Bakanlığı Haberleşme Genel Müdürlüğü
    Yeşilırmak Sok. No:16
    06430 Demirtepe/ANKARA
    Tel.: 0-312-232 23 23

Telekomünikasyon Kurumu
    Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu
    Yeşilırmak Sok. No:16
    06430 Demirtepe/ANKARA
    Faks: 0-312-294 71 45

Türk Telekom Genel Müdürlüğü
    Türk Telekomünikasyon A.Ş.
    Turgut Özal Bulvarı
    06103 Aydınlıkevler/ANKARA
    Faks: 0-312-324 53 11

bu yazı aşağıdaki linkte
    http://tukoder.org.tr/index.php?a=87

Son düzenleme: 5 Ocak 2009
  10. 5 Ocak 2009
  11. crescentmoon

crescentmoon ¢яєѕ¢єηт Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ben telekomun ücretleri iade ettiğini duymamıştım ama bundan sonra almayacaklarmış diye duymuştum.