Televizyon

Konusu 'Çocuğum Büyürken' forumundadır ve tulay74 tarafından 13 Kasım 2007 başlatılmıştır.

13 Kasım 2007
    Konu Sahibi : tulay74
  1. tulay74

tulay74 Oğlunu özlüyor... Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    henüz 3 aylık olmamaıza rağmen televizyon izlemesine engel olamıyorum , gündüzleri evde tek olduğumuz için kesinlikle açmıyorum ancak akşamları tv açık olduğunda tv ye uzaklığı ne olursa olsun mutlaka bakmaya çalışıyor engellemeye çalıştğımda aşırı hırçınlaşıyor ve ağlıyor , bizimle aynı durumda olanınız varmı ?

2. 13 Kasım 2007
  3. çedene

çedene papatya yüreğim Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    izlemesınde ne sakınca varki? gerçi benım ki pek ilgılenmıyor tvyle...

4. 13 Kasım 2007
  5. citlencik

citlencik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    pardon kimi engelleyemiyorsun tv izlemekten bebişini mi ilginç wallahi... 3 aylık bebekmi tv izliyor... bence sakıncalı... ben 2 çocuğumada yalvarıyorum oturun izleyin biraz iş yapayım diye hiç bakmıyorlar... dikkatini başka şeylere çek...

6. 13 Kasım 2007
  7. duygudeniz

duygudeniz Guest

sana katılıyorum benim oğlumda üç aylık ama gerçekten tv ye çok bakıyor nerde olursa olsun kafayı çeviriyor

8. 14 Kasım 2007
  9. tulay74

tulay74 Oğlunu özlüyor... Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    günlerdir televizyonun zararları ile ilgili araştırma yapıyorum , çoçuklarımızı bundan vazgeçirmemiz gerekiyor bakarmısınız zararlarına ;

Amerikan Pediyatri Akademisi'nin televizyon ve çocuklar konulu araştırması yayımlandı. Araştırmanın sonuçlarına göre 2 yaşının altındaki çocuklar, kesinlikle televizyon izlememeli. Uzmanlar, televizyonun çocuklar üzerindeki kötü etkilerini, şöyle sıraladı:

* Hareketsizlik nedeniyle obeziteye yol açıyor.
    * Hormonal dengesizlik yaratıyor. Televizyondan yayılan ışık, en önemli hormanlardan olan melatonini azaltıyor.
    * Bağışıklık sistemini zayıflatarak hastalıklara yol açıyor.
    * Melatonin eksikliği DNA'da değişiklikler yaratabiliyor. Bu da kansere neden oluyor.
    * Çocukların erken ergenliğe girmesinin en büyük nedeni.
    * Uyku sorunlarına yol açıyor. Görme ve işitme duyularını aşırı derecede uyaran televizyon, uykusuzluk yaratıyor.
    * Sosyal iletişimi öldürdüğü için küçük yaştaki çocukları otizme götürebiliyor.
    * Bedendeki yağ miktarını artırıyor. Ekrandan yayılan ışınlar leptin ve ghrelin adlı hormonlarda dengesizlik yaratıyor, yağ birikmesine yol açıyor.

Televizyondaki yiyecek içecek reklamları da çocukları abur cubur yemeye itiyor. İşte bu da Liverpool Üniversitesi'nin yaptığı araştırmalar sonucunda vardığı sonuç. Araştırmaya göre yiyecek reklamları çocukların abur cubur yemesini yüzde 134 oranında artırıyor. Böylece çocuklarda obezite riski artıyor.

(bu yazı forumdan alınmıştır)

10. 14 Kasım 2007
  11. EU1

EU1 Guest

aynen bizimkide seyrediyor bizde 3 aylığız 2. ayından itibaren çok hevesli ben bi sakınca görmüyuorum dibinde olmadıktan sonraaaa
    benimki bilgisayar ekranına da çok bakıyorrrr

12. 16 Kasım 2007
  13. çedene

çedene papatya yüreğim Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    bilgisayara yaklastırma ama aynı odada bıle tutma bebısını..

14. 16 Kasım 2007
  15. EU1

EU1 Guest

Ne Olur Ki Cnmmm Kabloludan Bişey Olmaz.kablosuz Olsa Neyse

16. 16 Kasım 2007
  17. EU1

EU1 Guest

Hamişkende çok Netteydim Ben Kablosuzlar Sakincali Ama Kabloluda Bi Sorun Yok

18. 16 Ocak 2008
  19. haticetxuxl kxuxbra

haticetxuxl kxuxbra Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim pc kablolu ve öbür oda çok soğuktu oturma odasına getirdim beşikte oturma odasında pc bebişime zarar verir mi acaba