Telogen Effluvium hastal

Konusu 'Saç Dökülmesi Neden ve Çözümleri' forumundadır ve bersu tarafından 4 Mart 2009 başlatılmıştır.

4 Mart 2009
    Konu Sahibi : bersu
  1. bersu

bersu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Bu tip saç dökülmesi olup da nasıl tedavi süreci geçirdiğinizi öğrenmek istedim.Burdan paylaşabiliriz.Bende 8 aydan beri bu rahatsızlık var.Kesin sonuç alan var mı öğrenmek istedim.Sabır isteyen bir hastalık.Allah herkese şifa versin.İşin psikolojik boyutu da çok kötü.

2. 18 Haziran 2009
  3. Lys

Lys Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    108

4. 18 Haziran 2009
  5. bersu

bersu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Lyscim çok teşekkür ederim tavsiyen için.Ben bunun için bir ünv. hastanesinin dermatoloji bölümüne gittim.Benim hastalığımda pek bir etkisi yokmuş bu ilacın...Ben sormuştum.Sadece revigen verdiler 3 kutu 3 ay boyunca kullandım faydası da olmadı zaten o da tartışılır...Şimdi de pantogar içiyorum..Daha bir etkisini görmedim...Doktor minoksidil için şunu demişti senin hastalığında sürekli bir kayıp olduğu için pek bir etkisi olmaz demişti...

6. 18 Haziran 2009
  7. Lys

Lys Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    108

hımmss......:uhm: haklılık payı var tabiki doktorun..sürekli saç kaybında,minoxidil ile birlikte nerdeyse hiç saç kalmaz ..........açıkcası sana yazdığım bilgiler, yabancı sitelerden öğrendiklerim,,söylediğim gibi daha önce de,,,,, kendim hiç kullanmadım bu ürünü,,,,ama nerde saç kaybı ile ilgili bişiy görsem hemen altında minoxidil vardı, bahsettiğim sitelerde....sanırım ABD' de ve Avrupa'da kullanımı çok yaygın ve de oldukça popüler.... revigen değil de sanırım evigen ampül bende kullandım bi dönem saçlarım için.... mevsimsel dökülmeler oluyordu.....ama açıkcası öyle ahım şahım bi yararını gördüm müü........hayır görmedim.....sarımsak,hint yağı,badem,zeytinyağı, biberiye,çam terebentin vs..vs..öyle çok yağ avr ki:) bunların faydasını görmeyi denesen?? tamamen kesmese de dökülmeyi belki biraz yavaşlatırlar......yanılıyormuyum??özelikle de sarımsağın yeni saç çıkarmadaki başarısından herkes bahsediyor...dökülme için olmasa bile,,dökülenleri hızlı çıkarmada işe yarayabilir kanımca........bir de sitede evigen,bemix ampullerden bahsediliyor,,,,,,kimi saçına direkt zeytinyağı,bademyağı gibi yağlara karıştırıp,kimi de şampuanına katıyormuş......faydalı olduğunu söylüyor çoğunluk.........arkadaşım,,,sihirli bi değenek yok işde biranda dökülmeyi kesen ayda yeni saç çıkaran...zamanla ve azimle.......reçetelri uygulayarak....... şahsen bende kaşlarım için bunalımdayım ama elimden bişiy gelmiyo,,,,,saç için olanları ben de kaşıma uyguluyorum........ve işim hakkten zor çünki kaş ayda yaklaşık 4,8mm uzarken,,saç ayda 1cm uzuyor......yani saçın uzaması 21 kat daha hızlı kaşın uzamasından......allh sana acil şifalar bana da acil sabırlarr versin.....ben sıyırmadandelikafadulden

8. 5 Ağustos 2009
  9. Halikarnas

Halikarnas DÖNDÜM Pro Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    198
    bersucum çok geçmiş olsun canım...

hastalığın nedir anlamadım tatlım biraz açıklama yaparsan sevinirim...

bu arada ısırgan otu suyunu denedin mi...saç dökülmesini çok hızlı bir şekilde durduruyor...

10. 6 Ağustos 2009
  11. bersu

bersu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Teşekkürler sardunyam..Nedensiz bir dökülme.Uzun süreli,benimki bir yılı geçti.Herhangi bir hormon bozukluğu ya da bölgesel dökülme de yok.Ama dökülme miktarı fazla.Kronik bir dökülme.Isırgan otu aldım aktardan kurusunu deniycem teşekkür ederim...Faydası olur umarım..Temiz saça mı sürülüyor.Yani demek istediğim banyodan önce mi sonra mı?

12. 6 Ağustos 2009
  13. Halikarnas

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    198
    demek hormonal veya bölgesel değil bu iyi haber, çünkü bu ısırgan suyu %90 dökülmeyi durduracak demektir...

bersucum yanlız şöyle bir durum var tatlım...dökülmeyi zamk sürmüş gibi durduruyor, saçlara inanılmaz parlaklık ve hacim veriyor yanlız tek olumsuz yanı bir süre sonra saçlarda kuruluğa sebep oluyor...dersen ki dökülmesi dursun ben kuruluğu kremlerle hallederim o zaman sana ayrıntılı olarak tarifi vereyim...

kk ya ilk üye olduğumda "sardunya" olarak bununla ilgili bir topik açmıştım...sonra bir nedenden ötürü üyeliğimi iptal ettirince konumda silindi.... "sardunya zakkum" olarak geri dönünce de tekrar açmadım o topiğimi...

anlayacağın benim uzmanlık alanım saç dökülmelerine karşı ısırgan suyu

14. 6 Ağustos 2009
  15. bersu

bersu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146

Sardunyacım tabi ki çok mutlu olurum.Umarım faydasını görürüm...Kurusun isterse çalı olsun saçımın dökülmesi dursun da....Bekliyorum tarifi dört gözle .....alkisalkisalkisalkisalkisalkis

16. 6 Ağustos 2009
  17. Halikarnas

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    198
    canım 1 bardak kaynamakta olan suya 1 tutam ısırgan otunu at ve 3-4 dakika kaynat....sonra üstü kapalı olarak 10 dakika demlendir....daha sonra süzgeçten geçir..posasını çatalla iyice ezerek özütünü de süz...

sonra temiz saçına diplerine masaj yaparak tüm saçına yay....diplerine masaj yapmak için minicik bir pamuk kullanabilirsin...çünkü ısırgan suyu diğer türlü bir anda bitip ziyan olabilir...

sonra kurutmadan saçına havlu sararak yarım saat beklet...daha sonra ister durula istersen o şekilde saçında kalarak kurutabilirsin...

saçını asla kremli şampuan ile yıkama...krem kullanacaksan bile ayrı olarak kullan ve diplerine kesinlikle değdirme...krem saç dökülmesine sebep oluyor...saç diplerine değmedikçe sorun yok ama merak etme bersucum...

ben saçımda yarım saat beklettikten sonra durulamadan yani ısırganlı suyu saçımda bırakarak kullandım...

gün aşırı ya da en çok 3 günde bir uygula...ilerde bunu düşürürsün...ilk yıkamadan itibaren farkı göreceksin inşallah...

18. 6 Ağustos 2009
  19. ela

ela Guest

peki canım sende etkisi nasıl şu an.
    resim koyarmısın