Temizlik ipucları verelim mi?

Konusu 'Sorular, Sorunlar, Tavsiye ve Öneriler' forumundadır ve titanik tarafından 20 Eylül 2009 başlatılmıştır.

20 Eylül 2009
    Konu Sahibi : titanik
  1. titanik

titanik Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar temizlik hakkında kendi buldugumuz yöntemleri burda herkesle paylaşalımmı?yada iş yöntemlerimizi.

2. 20 Eylül 2009
  3. mseda

mseda MeLeğİm BiZimLeSiN....... Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    herkesin iş yapması farklıdır ovma şeklinimi anlatıcaz kullandığımız detarjanımı-tatlicadiarzu-anlamadım

4. 20 Eylül 2009
  5. Elis

Elis Guest

ay ben buldum,vur kapiyi,git komsuya,is bitti bile,,:roflol:

6. 20 Eylül 2009
  7. titanik

titanik Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kızlar bir alemsiniz valla mesela halınızı neyle silersiniz,bulaşık deterjanınız ne yada çamaşır işte böle şeeyler e malum hep iş hep işş.

8. 20 Eylül 2009
  9. its me

its me Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    mesela ben hali yikama makinasin suyuna brazcik guzel koku ve bulasik deterjani damlatiyorum deterjanin yani sira.
    hem ev bahar gibi kokuyor hemde halim parlak oluyor :1closedeyes:

balik pisirdigim tavada koku kalmamasi icin limonla iyice ovar 1 -2 dk limonu kaynatirim icinde...
    bu liste uzar gider boyle

10. 20 Eylül 2009
  11. Fountain

Fountain Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    48
    kızlar ben acılısı yapayım ben evlı degılım ama bugun anneme bana kolaylık olsun dıye malum cok acıkta yer var bunu aldım supurge kurekk egılmeden temızlık baska yontemlerınız varsa her turlu yazın bızlerı yormayan yıpratmayan pratık ne varsa

Ekli Dosyalar:

12. 20 Eylül 2009
  13. Sevimli

Sevimli Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    gercekten benimde temizlik tüyolarina ihtiyacim var. hem okul hem is hemde yardim etmek kolaylasmasi acisindan iyi :) tecrübelerinizi bekliyoruz.

BIrde neyi ne kadar sürede yapmak gerekiyor hep onuda merak ediyorum.

Mesela tuvalet hergün temizlenmeli, hergün toz alinmali, ve perdeler ayda birmi yikanmali?

14. 20 Eylül 2009
  15. Desibel

Desibel Okeyin dörtlüsü... Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bulaşık makinasına kaşık çatalları yerleştirirken karışık değil de, bir göze çatalları, bir göze kaşıkları, bir öze bıçakları, bir göze küçük çatalları vs koyuyorum....yıkanınca uğraşmadan yerlerine koymak çok kolay oluyor....ayrıca makinada kararan çatal kaşıklar için ayda BıR makinanın gözüne çamaşır suyu koyun...tavsiye ederim...:hulya:

Son düzenleme: 20 Eylül 2009
  16. 20 Eylül 2009
  17. SEN_KOLIK

SEN_KOLIK herkez YALANCI!! Pro Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    38
    ..............................................

18. 21 Eylül 2009
  19. _vanilla_

_vanilla_ o bir anne:) Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    konuyu okurken, temizliğe ilk nerden başlanır, nasıl temzilik yapılır olarakta algıladım ben...Çünkü burda yeni evlenmiş olan, yada evlenecek olan arkadaşlarımız var, ben kısaca nasıl temzilik yaptığımı paylaşıyım...
    Benim için haftanın ilk günü yani p.tesi temizlik günüdür, o gün misafir kabul etmem ve de misafirliğe gitmem..
    Temizliğede önce balkondan başlarım, balkonumu yıkarım Daha sonra makinam çamaşırlarımı atıp, evimi bi güzel süpürüm ,sonra anteredeki küçük yolluklarımı balkona atıp, dip köşe silerim, halılarımı yerleştirip, mobilyanın tozlarını alırım...
    Banyoyu ve tuvaleti ovarım, en son mutfak dolaplarını, deterjanlı bezle şöyle bir dolandırırım...Akşama da hem dizimi izler hemde ütümü yaparım...
    Bu şekilde bi temzilik yaptıktan sonra haftanın diğer günleri rahatım, sadece gerektiğinde evi süpürüp,her akşam tuvalet ve lavobaları avsam yeter...
    Yani ben kendimi sadece haftanın bir günü yorarım, birde önemli bi husus, evi dağınık bırakmamak, aldığını işin bitince yerine koymak, aksi taktirde, ev ne kadar temiz olsada, dağınık bir ev temizliği göstermiyor...yerimseniben

Büyük temizliğe gelince, bende şu halıları döven temizlik robotundan var, önce halımı onula bi güzel süpürürüm, daha sonrada kosla vanishle sulu bi şekilde silerim, daha sonra robotla tekarar süpürürm..O kadar temiz oluyorki, sanki yıkanmış gibi...
    Perdelerim ise eğerki hafif islenmiş ve rengi gitmiş ise, bi gece öncesi küvette domestoslu suda bekletip, sabaha yıkarım, bembeyaz oluyor..
    Kızlar ne kadar temizlik yaparsam yapıyım, kokusu bir süre sonra gidiyor bununda çağresinin buldum, türk kahvesi severmisiniz bilmem ama mutlaka günde bir kere pişirin derim, bende bunu bi arkadaşımdan duymuştum, evi hep mis gibi kokuyor, çok farklı bi koku ilk başta kahve kokusu olduğu akla gelmiyor tabi, neyse o söyledi bende her akşam eşime kahve pişirdim aslında hiç sevmezdim bende alıştım şimdi günde 2 kez türk kahvesi pişiyor evimde ve mis gibi bir koku oluyor evde vede çok kalıcı, günlükte piştiği için evin içine siniyor o koku, gelen komşularımn diyor mis gibi kokuyor evin ne kullanıyorsun.. deneyin derim benden bu kadar hadi sizlere kolay gelsin.....

Son düzenleme: 7 Şubat 2010