temmuz 2009 emziren anneler oruç tutacak mısınız?

Konusu 'Temmuz Anneleri' forumundadır ve dysania tarafından 6 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    6 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : dysania
  1. dysania

dysania İÇİNE ATIYON ATMA Üye

Beğenildi:
    2.805
    Ödül Puanları:
    123
    sevgili emziren 2009 tmmuz anneleri ramazanda oruç tutacak mısınız? benim oğlum süt içmiyor sadece emiyor sütüm gider diye endişeliyim tutmakta istiyorum sizce ne yapmalıyım sizler ne düşünüyorsunuz

2. 9 Ağustos 2010
  3. axsxina

axsxina Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    çalışan bir anne olarak gün içinde zaten emziremiyorum kızımı, o yüzden tutucam inşallah. Benim kızım da içmiyor süt.....

4. 10 Ağustos 2010
  5. ecetuba84

ecetuba84 Prenses ve prens annesi:) Üye

Beğenildi:
    1.217
    Ödül Puanları:
    238
    Ben 2009 temmuz annesiyim geçen sene tutmadım oruç..kızım sadece beni emdiği için...Yemediğimde sütüm hiç olmuyordu o yüzden tutmadım...şimdi 1 ay borcum var nasıl tutacam onu düşünüyorum..Bebeklerimiz için herşeye katlanıcaz napalım..onlar yeterki sağlıklı büyüsünler...

6. 10 Ağustos 2010
  7. çiçeks

çiçeks Hayat=Oğluşum+Eşim+Ben :) şimdi de prensesimm Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    Bende geçen sene tutmadım ama bu sene inşallah tutucam. Çalıştığım için gündüz emmiyor zaten hem 1 yaşlarını geçtiler artık. Normal süt içer mi bilmiyorum ama denemek istiyorum. Dolu dolu süt yok zaten bizimki biraz meme tiryakiliği askılı giymeye korkuyorum valla kafamçokkarıştı askıları koparacak aç diye :) Şu 1 ayı nasıl bitirecez bakalım kızlar kış gelince yavaş yavaş tutmaya çalışıcam inş.

8. 10 Ağustos 2010
  9. elifbetul

elifbetul artık iki meleğim var,,,) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar bende 2010 temmuz annesiyim kzıım 38 günlük oruç tutsammı bilmiyorum siz gecen sene tuutunuzmu sütüm azalırmıacaba bilgilerinizi bekliyorum

10. 10 Ağustos 2010
  11. ecetuba84

Beğenildi:
    1.217
    Ödül Puanları:
    238
    canım bence tutma sütün baya azalır kızın da durmaz o zaman ben ne zaman az yemek yesem sütüm hemen azalıyordu..oruç tutsam hep giderdi.şimdi kızım 1 yaşında oruş tutacam ama sütüm baya azalacak..başka şeylerden yer takviye eder artık

12. 11 Ağustos 2010
  13. LayLayLooM

LayLayLooM Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende 2010 temmuz annesiyim.temmuzun sonların doğurdum.banada diyola ramazanın ortalarında tut bişi olmaz sütün gitmez falan diyolar kararsızım bende

14. 12 Ağustos 2010
  15. axsxina

axsxina Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    2010 anneleri bence tutmayın orucunuzu, bebekleriniz daha çok küçük ve sizin sütünüze en çok ihtiyaçları olduğu dönem, biliyorsunuz ilk 6 ay anne sütü çok önemli, dinimiz de izin vermiş, seneye ya da bebekleriniz ek gıdaya başlayınca tutamadığınız oruçları tutarsınız.

16. 12 Ağustos 2010
  17. _WhitePearl_

_WhitePearl_ Pamuk Prensesim... Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    kızlar bence de tutmayın yedikçe içtikçe süt oluyor . tutmadıklarınızı sonra tutarsınız ilk dönemler anne sütü önemli.

18. 12 Ağustos 2010
  19. ecetuba84

Beğenildi:
    1.217
    Ödül Puanları:
    238
    kızlar benim kızım 1 yaşında malum geçen sene oruç tutmadım.bu sene tutmaya karar verdim dün ilk orucumu dün tuttum kızım beni eme eme bir hal oldu iftara yakın bana bir şeyler oldu.bütün damarlarım ağrımaya başladı..ezan okundu suyumu içerken masaya yığıldım..Titremeye başladımçok kötüydüm...yemek bile yiyemedim..biraz kendime gelince yedim birşeyler yedikçe düzeldim..Fazla emzirmekten herhalde bugün daha az emzirdim kızımı dikkatini başka şeylere verdim dinlendim..inşaallah bidaha öyle olmam...

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.