Temmuz Anneleri bugn Bebilere ne yedirdiniz?

Konusu 'Temmuz Anneleri' forumundadır ve genciza tarafından 2 Mart 2009 başlatılmıştır.

2 Mart 2009
    Konu Sahibi : genciza
  1. genciza

genciza annesinin sosisi o :) Üye

Beğenildi:
    36
    Ödül Puanları:
    148
    kızlar artık bebeklerimiz iyiden iyiye ek gıdaya geçti.hem birbirimize fikir vermek adına hemde günü paylaşmak adına bu başlığı açtım.ilk ben başlayayım.
    bugün sabah gogly mamanın içine peynir ve pekmez kattım.normalde yumurtada katıyodum ama yanağında biraz kızarıklık oldu acaba yumurtadanmı diye test etmek istedim kızarıklık geçince tekrar vericem.
    öğlen onun için yaptığım çorbadan yedi bi kase.çorbanın içinde patates,havuç,balkabağı,bulgur,pirinç,tel şehriye ve domates püresi vardı.
    ikindide bi kase yoğurt yedirdim.
    akşam bi danone verdim.
    gece yatarkende tahıllı kaşık mamasını biraz sulu yapıp biberona koydum.
    geceleri bişey vermiyorum genelde 4 öğün yiyor.arada meyve püresi yada danone veriyorum.ve artık maalesef beni emmiyor.

2. 2 Mart 2009
  3. Teknolog

Teknolog ŞÜPHECİİ..... Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    kız domates bir yaşından önce verilmiyor o yapmıştır canım alerji...

sen emzirmiyor sadece yediriyorsun o yüzden baya yiyor sanırımm...bzimki emmekten fırsat bulursaa biraz yiyorr..genelde aç vermee çalışıyorum ama öle sabah öğlen akşam ilkindi gibi kesin öğünlerinimiz yok ne zman aç doymadı yemek ister dediğimd eyapıyorumm yedirmeye çalışıyorumm..

mesela bugün mızmız hiç bişey yemedi yemeyen çocuk insanda sinir yapıyor resmne..

sabah 8 tahıllı ballı karışıma yumurta sarısı ve pekmez ekledim verdim yemedi iki kaşık ancak...

öğlen mayaladığım yoğurdun küçük meyve püresi kavanazonun 4 de 1 ini yedi....akşamda elma portakal ve 3 cici bebe karıştırıp yedirem dedim iki kaşık zor girdi ağzınaa...
    daha önce bir kase yaptığım elma püresini tam kavanoz yoğurdunu ve sabah tahıllı karışımı bitiyiyordu şimdi hiç tınlamıyorr....sbzeye yanaşmıyoruz bilee..çorba morba hak getire...

4. 3 Mart 2009
  5. genciza

Beğenildi:
    36
    Ödül Puanları:
    148
    canım kendi yaptığım domates püresinden çok az kattım.domates yemeden önce olmuştu o kızarıklık.seninki emiyoya demekki baya doyuruyo sütün canım.zaten bi günleri bi günlerini tutmuyo.benimkide öyle hep çok istekli yemiyor.eline bişey veriyorum artık ne olursa plastik kepçe,süzgeç v.s.: )) o onla oyalanırken ben döküyorum ağzına :)

6. 3 Mart 2009
  7. Teknolog

Teknolog ŞÜPHECİİ..... Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    bizde havaya bişey tutuyıruz ona bakarken ağzını açınca döküyoruz ama onu yemiyor artık sıkı sıkı kapatıyorr ağzını sıpaa birkaç gündür burnu tıkalıydı sinri oldu nefessiz kalmaya deli etti resmen yemedende kesildi gibi ama çok emiyorr..emsindee doymuyorr sanki çabucak acıkıyorr...neyse hayırlısı bakalım nasıl alışacaklarr..

ama dün alabalık yedirdim emsela geveleye geveeleye yedi bir çorba kaşığı kadarr....geçende tavuk evrmiştim onuda yedi tatlara alışınca yer inşallahh..

8. 3 Mart 2009
  9. mayalihamur

mayalihamur scarface Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    buraya konuyu açman çok isabetli olmuş. genel topicde yazıyordum ama genelde oradaki bebekelr büyük.
    biz genelde 900 gibi kahvaltı yapıyoruz. tahıllı mamasına yumurta ve peynir karıştırıyorum.(bugün ayrı ayrı verdim)
    1100 de pekmez tahin karışımı birer kaşık
    1200 de kıymalı karışık sebze çorbası yarısını yedi
    400 gibi yoğurt ve yerse meyve veririm
    700 gibide akşam kalan çorbasını içer (çorbasını bititrdiği günler iyi geceler maması veriyorum)
    geceleride 1200 300 ve 600 da toplam 300 cc mama içer.
    biizm sorunumuz meyveyle. kakası cıvıksa muz katıysa armut şeklinde vermeye çalışıyorum. diğer meyveleri yemiyor.

10. 3 Mart 2009
  11. genciza

Beğenildi:
    36
    Ödül Puanları:
    148
    bizde bugün sabah erkenden aşıya gittik gitmeden çok uğraşmamak için biberon verdim.180 cc mamaya 10 bebe bisküvisi attım.öğlen 8 tahıllı meyveli kaşık mamasından yedi bi kase.bu aralar biraz kabız.kuru erik haşlayıp püre yapıp verdim öğle yemeğinden 2 saat sonra.birazdan yoğurt çorbası içiricem akşamada muhallebi yaparım.bide danino yer.gece bişey vermiyorum ben.

12. 3 Mart 2009
  13. genciza

Beğenildi:
    36
    Ödül Puanları:
    148
    maaşallah canım bebeğine.gecede iyi mama yiyormuş.ya bi kaç kez gece vereyim dedim ama pek istekli değildi gündüzde güzel yediği için gece vermiyorum.kilosuda güzel o yüzden çok ısrar etmiyorum.

14. 3 Mart 2009
  15. mayalihamur

mayalihamur scarface Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    tatlım bir yaşına kadar emmeyen bebekler 300 ile 500 cc arası günlük mama yemeleri gerekiyormuş.bende az yiyo diye üzülüyordum. geçen ay 400 gr aldık. sanırım bu ayda öyle.benimki gece beslenmesine çok alışık mutlaka uyanır. en fazla 300 içer. bazen 200 içtiğide oluyor. bir kere gece 1200 de 200 cc içip saat 600 ya kadar uyumuştu ço sevinmiştim. ama artık yapmıyo. gece 3 saatte bir kalkıyo gazını çıkarmama rağmen tam bir saat sonra tekrar uyanıyo tekrar gazını çıkarıyorum. yani gecede 6 kere ben uyanıyorum:KK43:(
    bugün öğleden sonra yoğurt yemedi armut püresi verdim. birazdan uyanıncada akşam öğününü yeriz.

16. 3 Mart 2009
  17. melis08

melis08 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    bu topic güzel olmuş.
    Benim kızım da teknoloğun ki gibi ana öğün meme, ara öğün ek gıda şeklinde yiyor.
    İşe gittiğim günler 3 öğün ek gıda, evde olduğum günler 1 ya da 2 öğün ek gıda alıyor.
    Sabah kahvaltı kesin veriyorum. Cicibebeyi kendi sütümle ıslatıp bir gün peynir, birgün pekmez yumurta koyuyorum içine. Bugün yumurta günüydü.
    Öğlen kafamıza göre çorba, yoğurt, meyve üçlüsünden birini. Bugün patates püresi (patatesi haşlayıp, kendi sütümden ve biraz da tereyağı koydum, güzel oldu) biraz da armut yedi.
    Akşam bir şey verirmiyim bilmiyorum.
    Mayalıhamur bizim de gaz sorunumuz var. Kızım kolik bir bebekti zaten ama 3,5 ayda rahatlamıştık. 6. ayda ek gıdaya geçince çok uynmaya başladı, başta anlamadım, dişmidir, işe başladım stresmidir dedim anlamadım, ama gazmış. Biz tekrar eski gaz ilaçlarımıza geri döndük. Muhallebiyi kestim, akşam geç beslemiyorum, sadece emiyor, gece de emiyor. Gece uyukularımız düzene girdi. 6-7-8 kere uyanıyordu, şimdi şükür eski günlerdeki gibi 2ye düştü.

18. 3 Mart 2009
  19. genciza

Beğenildi:
    36
    Ödül Puanları:
    148
    mesliscim maalesef bizdede aşırı gaz sorunu var.nedense uykuda rahatsız ediyor çocuk kıvranmaktan uyuyamıyor..benim doğduğundan beri denemediğim şey kalmadı en sonunda pes ettim ve kendi haline bıraktım.3. aydan sonra azalmaya başladı ama hala gece var.bakalım ne zaman geçecek.