temmuz bebisleri ne giyecek???

Konusu 'Temmuz Anneleri' forumundadır ve hidennisko tarafından 19 Ocak 2008 başlatılmıştır.

19 Ocak 2008
    Konu Sahibi : hidennisko
  1. hidennisko

hidennisko çiçekli böcekli :)) Pro Üye

Beğenildi:
    36
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaslar benim kafam cok karıstı simdi bizim bebisler temmuz da dogacak allah ın izniyle
    hava malum sıcak olacak ama ebbislerimiz kucucuk olacak
    simdi kısa kollu mu alacagiz uzun kollu mu?
    kıyafet alamiyorum bu yuzden :KK43:((
    aranisda deneyimli olanlar var mi yada tavsiye alanlarfisfisfis

2. 19 Ocak 2008
  3. nurcanogretmen

nurcanogretmen Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    148
    canım evin güneş alıyosa ve yazın sıcak oluyosa kısa kollu al ..benim evim sadece sabahları güneş alıyo onun için ben ince ama kolu uzun kıyafetler alıcam arada 1 2 tane kısa kollu alırım ki gezmelere gidince giyer :))))güle güle büyüt bebişini ama daha çok erken canım şöyle bi mart nisan olsunda öyle alışverişini yap..ben öyle yapıcam

4. 19 Ocak 2008
  5. kibela24

kibela24 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    canım kısa kollu da uzun kolluuda al...sonucta..bebiş bu ....

sımdıden alma genelde 7 aydan sonra almaya başlanıyor..

6. 19 Ocak 2008
  7. Cullen

Cullen ̶Ç̶i̶z̶G̶i̶ ̶Ç& Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    off aslında bu konuyu bende düşündüm ya diyorum kısa giydirsem bebek bu sonucta ne olucagı beliimi hasta olur eder off bilmiyorum kıslar uzunları giydirsem diyorum cocuk o sıcak havalarda isilik olucak bakalım artık o günler bi gelsinde hayırlısıyla

8. 20 Ocak 2008
  9. EU1

EU1 Guest

annejikler ben şey düşündüm yani temmuz ağustos sıcağında bence kalın giydiremeyiz çok sıcak olur ama bi kaçtane örgü yelek falan örüyo anneannesi üşüdüğünde onları giydiricez ee taabi şurda kısa kolluları en fazla temmuz ağustosta giydirebiliriz o yüzden çok fazla almamak lazım sonra eylülde üşürler sonrasındada zaten kış geliyo bi iki yazlık yeter diğerleri uzunkollu olsun sonrada bol bol kışlık lrız ay yerim ben olarııııııı allahım hepimizin bebişini sağlıkla kucağımıza versin

10. 20 Ocak 2008
  11. aSkiTo

aSkiTo █ █ █ ipek böcügüm █ &#96 Pro Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    196
    Kizlar siz nasil giyiniyorsaniz bebislerinizide öyle giydirmeniz gerekiyor .. örnek uzun kollu icin cok sicaksa bebeginizede uzun kollu giydirmeyceksiniz .. bu konuda cok anneler hata yapiyolar bebek hasta olmasin diye siki siki giyidiriyolar kendileri askili giyiyorlar .. bu cocuk icin iyi degil ..

12. 20 Ocak 2008
  13. UzmaN

UzmaN Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    146
    Bebek de giyim konusunda çok dikkatliyimdir..

Hava durumuna göreseçim yaparım..İlk bebeğim kış aylarında doğmuştu ama ben hiç sarıp sarmalamadım..Uyanınca bile üstüne yelek,sırtına bez falan da koymadım..Hele hele elde örülmüş bişey giydirmedim..Daha çok kalınlı inceli penye kıyafetlere yöneldim..

Bazı anneler bebeklerin üşüteceği kaygısı ile giydirdikçe giydirir.Başlı başına hata..Çünkü bebekler hem çabuk terler,hem çabuk üşürler..
    Şimdi temmuz ayında bi bebek daha bekliyorum..Bu bebeğimin doğumu,oğlumun tersine yaz aylarına denk geliyor..Ama taktik aynı,gayet hafif,abartmadan,özellikle elde örülmüş tiftik ve yünlü kıyafetlerden kaçınarak..

Oğlum hastalanmadan büyüdü diyebilirim..Belki senede bir ya da iki kez..
    Çok giydirmek bebekleri hastalıklardan korumak değildir unutmayalım lütfen:)
    Küçücük bedenlerini sarıp sarmalamayalım..

Ayrıca bir püf noktası daha vardır..Hava şartları ne ise,annne,baba yada büyükler nasıl bir kalınlıkta giyinmişse,bebekler ona paralel kalınlıkta giydirilmelidir..

14. 20 Ocak 2008
  15. aSkiTo

aSkiTo █ █ █ ipek böcügüm █ &#96 Pro Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    196
    masallah bende sanki daha önce büyütmüsüm gibi bilmisim :roflol: :roflol:

16. 20 Ocak 2008
  17. hidennisko

hidennisko çiçekli böcekli :)) Pro Üye

Beğenildi:
    36
    Ödül Puanları:
    148
    bende uzun kollu ama ince kıyafetler giydirmeyi düsünüyorum
    sonucta bebek ane karnindan cikar cikmaz uyum saglayamaz cok da korunaksiz birakamayiz onlari
    ince pamuklular var mothercare in tinybaby secenekleri var dogar dogmaz giyebilir..kücücük..ama 2 3 hafta sonra giyemez :))
    ben cok hevesliyim..illa 7 8. ayı beklemek gerektigini düsünmüyorum
    Allah in izniyle saglikla kucagima alacagim diye düsünüyorum bebisimi

18. 21 Ocak 2008
  19. xoxzxuxm

xoxzxuxm three 'M' in my life:) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    İlk ay uzun kollu body ve eldiven giydirdim, Ağustos'ta çocuğumu soydum, tek kısa kollu body giydirdim, bacaklar açıktı, sıcak da tehlikeli malum. Bir de her akşam yaz boyu banyo yaptırdık, banyo çok iyi geliyor, rahatlıyorlar.