temmuzda doğum yapan öğretmen anneler size danışmam lazım! ACİL

Konusu 'Temmuz Anneleri' forumundadır ve simeray tarafından 24 Ekim 2008 başlatılmıştır.

24 Ekim 2008
    Konu Sahibi : simeray
  1. simeray

simeray Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    eğer yumurtlama ilacına başlarsam ve hamile kalırsam doğum temmuz sonuna denk geliyor arkadaşlar.

temmuz y da ağustosta doğum yapan arkadaşlar size sorum şu ki;

doğum öncesi ve sonrası izinlerini nasıl kullandınız? yada kullanabildiniz mi?

acil fikre ihtiyacım var...

2. 24 Ekim 2008
  3. derinerdem

derinerdem erdem 'in annesi derya Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    canım ben 3 agustosta doğum yaptım.37.haftaya kadar isteyerek çalıştım.5 haftayı doğum sonrasına aktardım.tatile denk geldiği için kullanamazsın dediler ama bi kısmını kullanabildim.sanırım okulun insiyatifine kalmış bişey.bizimkiler kullandırdılar ama yakın arkadaşım kullanamadı.inş.sende sorun çıkmaz.iyi günler.

4. 24 Ekim 2008
  5. sixfinger

sixfinger Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben 27 temmuzda doğum yatım bende 5 haftayı doğum sonrasına aktardım temmuz olursa bir sorun olmuyor ama ağustos sonu olursa bazen aktarılmıyor çünkü iki arkadaşımdan biri aktarabildi ama biri yapamadı bazen sorun çıkarıyorlar

6. 24 Ekim 2008
  7. hidennisko

hidennisko çiçekli böcekli :)) Pro Üye

Beğenildi:
    36
    Ödül Puanları:
    148
    ben doğum öncesini tamamen kullandım
    doğum sonrası izin hemen hemen yanıyor zaten...raporla falan uzatabilirsin

8. 24 Ekim 2008
  9. balpetegim

balpetegim küçük prensin annesi Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    ben 8 temmuzda doğum yaptım,doğum öncesi 5 haftayı doğum sonrası kullandım,doğum sonrası iznim tatile denk geldiği için gitti tabii ama o 5 haftanın sayesinde ekimin 14 üne kadar iznim uzadı...
    tatile denk gelenler o süreyi nasıl ekletebiliyorlar bilmiyorum ama yönetmelikte açık ve net bir şekilde eklenemeyeceği yazıyor,ayrıca yaz tatilinde biz zaten izinli sayılıyoruz yani eklenmemesi lazım,yaptıranlar okulun insiyatifiyle yapmışlar ve çok şanslılar...ama diğer arkadaşlara yazık oluyor bi şey varsa herkese anısı uygulanmalı

10. 1 Eylül 2009
  11. seramik

seramik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben de 8 temmuzda yaptım doğumu ve son 5 haftayı doğum sonrasına aktararak 9 ekimde göreve başladım yalnız önemli nokta şu; doğum öncesi izne 1 temmuzdan önce yani seminerler bitmeden alırsan ne ala eğer yaz tatili içine denk gelirse yanar. bi de doktorun 32. haftada verdiği son üç haftaya kadar çalışabilir raporu, 37. haftada verdiği doğum öncesi üç haftalık izne ayrılmıştır raporu ve 40. haftada yani doğumda verdiği kız ya da erkek bebek dünyaya gelmiştir diye verdiği raporunu süreleri içinde okul kanalı ile milli eğitime iletmen geerekir yoksa işlem yapmıyorlar.
    hepsine gerek yok diyor oradaki memur önce sonra da ben size demiştim hepsi lazım diye diyor ve işin içinden çıkıveriyor. şansa bırakmayın ispatlayamazsın da sonra.

12. 1 Eylül 2009
  13. seramik

seramik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    pardon 2008 tarihli imiş sorunuz. ben dikkat etmemişim. gerek kalmamıştır sanırım.

14. 25 Şubat 2012
  15. loneliness

loneliness Rabbime şükürler olsun Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    canım son ana kadar sıcaklarda zor olmadı mı?
    aslında senin yazını okuyana kadar doğum öncesi iznimi 32.haftada çıkmak istiyordum. doğum sonrası yanıyor,, bari öncesini kullanayım diye. ama senin yaptığında mantıklı geldi.
    14 ekime 40 gün daha rapor koyarsan 24 kasım eder. 10 gün de mazeret izni koyarsan 4 aralığa kadar raporlu gelinebilir. ondan sonra da 1.5 ay ücretsiz izin alsan dönem kapanır.

başka temmuzda doğum yapan öğretmen yok mu nasıl yaptınız?
    bir de doğum öncesine 32. haftada çıksam yani 2 ay önce. eylülde okula başlamam gerekecek +5 hafta falan olmadığı için. 0 zaman da 20+20 rapor alıp sonra ücrtetsiz izne çıkmayı düşünüyodum. ama ücretsiz izin doğum izninin bitiminden hemen sonra başlamalıymış. öyle bişey duyan var mı?öyle ya belki belli olmayacak maddi durum. baştan 40 gün rapor alsam eylülde, sonra ekim,kasım ve aralık aylarını maaş almadan geçirsem, ocak 15te göreve başlasam nasıl olur?

16. 7 Mart 2012
  17. minicigimmm

minicigimmm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    161
    Ödül Puanları:
    78
    Arkadaşlar ben de 7-8 temmuz gibi doğum yapıcam nasipse,evt izin işi biraz da okulun insiyatifine kalmış bişey sanırım.Ben çalıştığım yerdeki milli eğitimle görüştüm doğum öncesini hiç almana gerek yok zaten tatile denk geliyo,16 haftayı da sonraya atabilirsin dedi,çok sevindim ama acaba değilse diyorum bi de?Öyle yapabilirsem kasımın ilk haftasına kadar doğum izninde oluyorum sonrası için de bende rapor alayım diyorum.

Şimdi size şöyle bi sorum var.Bu durumda olan arkadaşlar lütfen cevap verirlerse ve yaşadıkları tecrübeleri paylaşırlarsa sevinirim.Kasımın ilk haftasında iznim bitince rapor alsam ilk dönemi raporlarla kapatabilir miyim?Öyle yapanları duydum.İkinci dönem için de aylıksız izin alıcam.Bi arkadaş yazmış aylıksız izin hemen doğum izni bitiminde alınması lazımmış diye.Bu konularda net bilgisi olanlara çok ihtiyacım var.Yardımcı olursanız sevinirim.

18. 8 Mart 2012
  19. ilbilgehatun

ilbilgehatun Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    124
    Ödül Puanları:
    163
    Merhaba benim doğumum da inşallah 20temmuz gibi olacak.idare ile görüştüm.öncesini sonrasına aktarabilirsin dediler.ama 20temmuzdan itibaren 13 hafta sayılıyormuş.yani ekimin sonunda iznim bitecek.ayrıca kesinlikle önce rapor haklarımızı kullanıp sonra ücretsiz izin alabiliyoruz.birçok arkadaşım öyle yaptı.zaten ücretsiz izin parça parça da alınabiliyor.kesintisiz olmak zorunda değil.doğum gününden başlayıp 18ay sonrasına kadar alabiliyoruz.