Tempolu Yürüyerek Zayıflayanlar

Konusu 'Egzersizler' forumundadır ve ateist78 tarafından 3 Eylül 2010 başlatılmıştır.

3 Eylül 2010
    Konu Sahibi : ateist78
  1. ateist78

ateist78 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba arkadaşlar, aslında en etkili ve zevkli olan egzersizi kimse yazmamış, çok şaşırdım. Her gün 1 saatlik tempolu yürüyüşle kısa zamanda kilo vermek mümkün. Günde 1 saat nedir ki... Tabi kalorili yiyeceklerden uzak durmak gerek bu arada, yani yürüyorum diye kesinlikle onu hakettim, bunu hakettim diye birşey yok, 1 ayın sonunda 5 kilo verdiğiniz zaman bile kalorili yiyecekleri haketmiyorsunuz. Zaten o kadar çabadan sonra insanın içi kaldırmıyor. Ben bile, ki çikolata ve her türlü tatlı hastası bir insanım, bu alışkanlığımı değiştirdim ve canım çektiğinde optiwell marka diyet çikolatalı puding yiyorum. Canım tatlı çektiğinde greyfurt suyu içiyorum. Ayrıca her akşam ya bir bardak süt ya da bir kase yoğurt yiyorum, bu çok önemli, özellikle de göbeği eritmek konusunda. Böylece herhangi bir diyet programıyla kendime işkence etmeden yediklerime dikkat ederek spor yapmış oluyorum. Ben yürüyüşlerimi günaşırı 1er saat dvd'den yaptığım body workout ile destekliyorum, yürüyüşü epeydir yapıyorum, yaklaşık 1 aydır. Her gün (belli bir zamanı yok). Günaşırı body workout'a da dün başladım. Oruç tutanlar için de tutmayanlar için de (ben tutuyorum) geçerli bu söylediklerim. Oruç tutanlar da tutmayanlar da nefsini köreltsin arkadaşlar, başka türlü kilo verilmez. Ve hareket edin, günde 1 saat sadece, bunu yapamamak için hiçbir mazeret olamaz. Bana katılmak isteyen var mı? Herkese başarılar...:eek:

2. 11 Eylül 2010
  3. ateist78

ateist78 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    neden kimse poposunu kaldırmıyor yavvvvvvv:)) bari bana gaz verin ayol:)

esrkum bunu beğendi.
  4. 11 Eylül 2010
  5. aydasu

aydasu pembekartanesi.blogspot Üye

Beğenildi:
    286
    Ödül Puanları:
    163
    2 sene once hıc bır spor merkezıne gıtmeden sadece sağlıklı beslenerek ve hergun duzenlı olarak 1,5 saat yuruyerek 4 ay gıbı bır surede 22 kılo verdım...

Gulicikkk bunu beğendi.
  6. 12 Eylül 2010
  7. Maip

Maip Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    61
    kesinlikle katılıyorum, yürüyüşün faydası çok fazla
    son bir seneye kadar devamlı sabahları erkenden kalkar tempolu yürüyüşe çıkardım. hem güne enerjik mutlu başlar hem de kilomu muhafa ederdim ama bir senedir bıraktım ve işte sonuç 57 kilo oldum tam 10 kilo aldım akıl alacak gibi değil.
    ama yeniden başladım zararın neresinden dönsem kardır diyorum evde pilates yoga stretching hareketlerine zaten başlamıştım ama yürüyüşe daha çıkmadım. bugün bir saatlik yürüyüşüme başlıyorum, hergün olacak şekilde.. :lepi:

8. 12 Eylül 2010
  9. Maip

Maip Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    61
    ve kesinlikle evde yapılan egzersizler yetmiyor, yürüyüş şart !
    bugün yapayım geleyim de buraya yazayım bari :nazar:

10. 13 Eylül 2010
  11. Maip

Maip Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    61
    az evvel geldim 1 saat 5 dakika hızlı tempo yürüdüm. 416 kalori yaktım geldim sositososito

12. 15 Eylül 2010
  13. ateist78

ateist78 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    ben hala günlük yürüyüşlerime devam ediyorum ve 1 haftada inceldim resmen. yediklerime de öyle çok dikkat etmiş değilim...

14. 15 Eylül 2010
  15. sindirella87

sindirella87 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    55
    Ödül Puanları:
    148
    merhabalar kızlarzemuszemus
    Topiğin hayırlı olsun raupe
    bende 4 sene önce hergün 6-7 km yuruyerek 24 kılo verdim tabıkı yediklerime dıkkat ederk.bu sene malesef cok kılo aldım .ve simdi tekrar başladım rejıme.hemen hemen hergün yürümek ıstıyorum.bugün dıetımde 3 gunum ve 3 gundur tempolu yuruyorum.çok ıyı gelıyor.Yürümek en kolay spor şekli.tabıkı evde koşu bandınız yoksa kısın yurumek cok zor oluyor.
    rejim yapsın yada yapmasın herkesin sağlıklı yaşamak için yürümesi gerekiyor bence:KK1:

16. 15 Eylül 2010
  17. MakeUp

MakeUp Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    aa evet kızlar bende son 1 haftadır duzenlıyuruyorum gercı annemle yuruyunce yavas oluyo ama gayet etkılı yuruyus durunbende sızınle yurımm

18. 15 Eylül 2010
  19. ateist78

ateist78 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    ilgi duymanıza sevindim kızlar, beraber yapınca daha çok motive oluyor insan. hadi bakalım, yürüyüşe, marş, marş!:)