Tene Göre Allık

Konusu 'Allık ve Renklendiriciler' forumundadır ve esmer_00 tarafından 29 Aralık 2008 başlatılmıştır.

29 Aralık 2008
    Konu Sahibi : esmer_00
  1. esmer_00

esmer_00 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşlar ben esmerim esmer tene hangi allık yakışır sizler hangilerini kullanıyorsunuz.Bana marka ve tenime yakışan bi allık tavsiye eder misiniz.Şimdiden teşekkürler.:):dance:

2. 29 Aralık 2008
  3. emilia

emilia Emina Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    ALLIK
    Renk tonları
    1- Şeftali: Açık tenli ve sarışınsan bu renk tam sana göre.
    2- Pembe: Buğday tenli ve kumrallar bu tonları tercih etmeli.
    3- Toprak: Esmerler yüz hatlarını belirginleştirecek kahve tonlarını kullanmalılar.

Gölge oyunları
    Allık, sadece yüzünü renklendirmekle kalmaz, aynı zamanda çeşitli gölgelendirmelerle yüz hatlarının daha belirgin olmasını sağlar. İşte bunun için yapman gerekenler...

Yüzün ovalse;
    Kalem veya stick allığınla elmacık kemikleri ve çenene küçük çarpı işaretleri yap. Sonra da bunları parmağınla hafifçe dağıt. Yüzün yuvarlaksa,Yüzünü daha ince göstermek için, fotoğraftaki gibi her iki kaşının üst kısmına, şakaklarına ve alt kısmına küçük çarpılar yapıp, yine parmaklarınla dağıt.
    Yüzün uzunsa;
    Yüzünün daha oval görünmesini sağlamak için allığını saç diplerine elmacık kemiklerine ve çenene uygulayıp, iyice dağıt. Dilersen üzerine bir kat transparan pudra sürerek daha yumuşak bir görüntü elde edebilirsin.

Hangi allık nasıl sürülür?
    Toz allık
    Toz allıklar cilde mat bir görünüm verir. Fazla pratik değildir ama gün boyu kalıcılığını sürdürür. Nasıl uygulayacağına gelince... Büyük allık fırçanı toz allığının üzerine sürüp, fazlalığını hafifçe silkeledikten sonra, elmacık kemiklerine uygula. Gölge yapmak için allığının bir ton koyusunu şakaklarının alt kısmına ince bir çizgi şeklinde sürüp iyice dağıt. Fazlalığını kağıt peçeteyle alıp, üzerine bir kat transparan pudra sür.

Kalem allık
    En küçük çantaya bile rahatlıkla sığdığından ve fırça gerektirmediğinden son derece pratiktir. Kalemi fotoğraftaki gibi bir sıra halinde şakaklarına sürüp, iyice dağıt. Daha parlak bir görünüm için, üzerine nemlendirici sür.

Likit allık
    Cilde bebeksi bir pembelik vermek için daha iyi bir yol olamaz! Çok yaygın olmasa da büyük cosmo-shop’larda rahatlıkla bulabileceğin likit allıklar, tıpkı oje gibi şişe ve fırçadan oluşur. Fırçayı şişeye daldırıp, fazlalığını silkeledikten sonra yanaklarına çizgiler halinde sürüp, pamuk yardımıyla iyice dağıt.

Stik allık
    Fırça gerektirmeyen ve cilde ekstra parlaklık kazandıran stick allığı uygulamak çok kolay. Tek yapman gereken bulamaç gibi bir görüntüye meydan vermemek için, stick allığını önce elinin üzerine sürmen ve parmaklarınla alıp, stratejik bölgelere uygulaman. Elmacık kemikleri ve burnunun üzeri bu iş için çok uygun.

4. 29 Aralık 2008
  5. OLACAKLARDANSORUMLUOLMAM

OLACAKLARDANSORUMLUOLMAM Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    ben her renk allık kullanabiliyorum yanlış mı yapıyormuşum :S kıyafetimin tonuna göre allık tercih ediyorum valla çok ta güzel oluyo bana göre

6. 29 Aralık 2008
  7. Asmin

Asmin Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    153
    esmerlere seftali ve toprak tonu diyolar ama bence esmerleri daha da esmer gosteriyor
    ben pembe renkleri tercih ediyorum ama daha boyle tenime uygun istedigim gibi bir allik buldugumu sanmiyorum.

8. 29 Aralık 2008
  9. ..nehir..

..nehir.. mutluyum ben mutluyum Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben kumralım gül kurusu ve şeker pembesi allık kullanıyorum çogunlukta
    aradada koyu şeftali rengi kullandıgımda oluyor
    her rengi yakıştırıyorum kendime en çokta gül kurusu

10. 30 Aralık 2008
  11. keciii

keciii Guest

esmerim gül kurusu cok iyi oluyo

12. 30 Aralık 2008
  13. Sineks

Sineks ölü böcek Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    esmerlerde allık pek hoş durmuyor bence illa kullanılacaksa ten rengi sedefli bişeyler kullanılabilir

14. 30 Aralık 2008
  15. esmer_00

esmer_00 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    Teşekkürler kızlar dediklerinizi dikkate alıcam. :):)

16. 30 Aralık 2008
  17. mylilapause

mylilapause Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    esmerde pembe allık belli olmaz bence parlak şeftali hoş olur
    toprak tonları daha da bogar diye düşünüyorum
    toprak tonunu oval yüzlü bugdaylara yakıştırıyorum
    yüz hatlarını dahada belirginleştirmesi açısından..

18. 31 Aralık 2008
  19. olu_gelin

olu_gelin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    hiç allık kullanmadım.. ve kullanmak istiyorum ama nası kullanılıyo onu bilmiorum:S