Tenya yumurtası yutup zayıflama!!!!!!!!!!

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve kadinim99 tarafından 26 Şubat 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  26 Şubat 2009
  Konu Sahibi : kadinim99
 1. kadinim99

  kadinim99 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  9 Şubat 2009
  Mesajlar:
  37
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  DUDAK UÇUKLATAN MİDE BULANDIRAN ZAYIFLIK SIRRI

  Hollywood özellikle son yıllarda korkunç bir 'zayıflık' hastalığının perçesinde. Bugün artık iş 'sıfır bedenlere' kadar ulaşmış durumda. Ama geçmişte de yani tıpkı Marilyn Monroe gibi balık etli kadınların gözde olduğu dönemde de durum pek farklı değildi. Yine sahneye çıkan ya da kamera karşısına geçen kadın yıldızların daha çok beğenilmek için hep zayıf hatta daha zayıf olması gerekiyordu. Üstelik spor ya da diyet gibi klasik yöntemlerin işe yaramadığı durumlarda uygulanan daha 'garantili' bir yol da vardı. Kulağa biraz tuhaf gelse de hatta mide bulandırsa da bazı ünlülerin tercih ettiği bir yöntem: Tenya yumurtası yutmak. Böylece istediğin herşeyi yiyip yine de zayıflamak

  İtalyan gazeteci Alfonso Signorini'nin ülkemizde Çok Gururlu Çok Kırılgan adıyla yayınlanan ve efsane diva Maria Callas'ın yaşamını anlatan romanında da bu konuya değiniliyor. Küçüklüğünden beri fazla kilolarıyla başı dertte olan Callas sadece ilahi sesiyle değil görüntüsüyle de kusursuz olabilmek için zayıflamaya karar veriyor. Bunun için başvurduğu doktor da ona iki yöntem öneriyor: Yemek sırasında iştahının kesilmesi için kokain kullanmak ya da tenya yumurtası yutmak. Callas her ne kadar zor olsa da ikinci yolu seçiyor. Ve 3 ay boyunca bedeninde yaşayacak olan tenya yumurtalarını şampanyayla birlikte yutuyor. Sonuç: Callas, 1 ayda 16 kilo kaybedip yepyeni bir çehreye bürünüyor.
  Üstelik kitapta anlatıldığına göre 1950'li yıllarda bu yöntemi uygulayan tek ünlü Maria Callas da değil. Bir doktor gözetiminde tenya yumurtası yutarak kilo kaybetmeyi deneyen ünlüler arasında Greta Garbo, Marilyn Monroe, Rita Hayworth ve Jayne Mansfield gibi bir dönemin efsane yıldızları da bulunuyor.

  Görünen o ki her ne kadar yöntemler farklı olsa da bugün de gösteri dünyasının kadın yıldızları her zaman zayıf kalabilmek için kimi zaman olmadık yöntemlere de başvurmak zorunda kalıyorlar.
   
 2. 26 Şubat 2009
  Konu Sahibi : kadinim99
 3. feyz10

  feyz10 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  15 Ağustos 2006
  Mesajlar:
  17
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  tenya yumurtası neymiş yaa türkiyede olduğunu sanmam yada varsa bile onunda sahtesini yaparlar
   
 4. 26 Şubat 2009
  Konu Sahibi : kadinim99
 5. Lya

  Lya Aktif Üye Üye

  Katılım:
  17 Aralık 2007
  Mesajlar:
  138
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  86
  :roflol: gerçekten öyle, küçükken bendede olurdu bu tenya, çocukluk hali işte mikrop kapılınca oluyor, çok sağlıksız bir yöntem bence kaydirigubbakcemile aman denemeyin kızlar.
   
 6. 26 Şubat 2009
  Konu Sahibi : kadinim99
 7. kuzuzuzubambino

  kuzuzuzubambino Anne Şeni Çok Şeviyom.... Pro Üye

  Katılım:
  13 Şubat 2008
  Mesajlar:
  3.499
  Beğenildi:
  13
  Ödül Puanları:
  148
  bu ne ya ne kadar iğrenç millet o asalaklardan kurtulmaya çalışır bunlar da kilo vermek için yutarlar ıykkkk
   
 8. 26 Şubat 2009
  Konu Sahibi : kadinim99
 9. nes_han

  nes_han Popüler Üye Üye

  Katılım:
  4 Ekim 2008
  Mesajlar:
  202
  Beğenildi:
  28
  Ödül Puanları:
  108
  sakın bu yumurtalar ile zayıflamayı düşünmeyin. vücuda büyük zararları var. işte özellikleri....

  Sığır tenyası: Sığır şeridi, silâhsız şerit, abdest bozan da denir. Boyu çok uzundur. Ortalama 5-10 metreyse de 15 hattâ 25 metre kadar olanları da görülmüştür. Eni 2-7 mm olan vücûdunda ortalama 1500 kadar krem renkli halka (proglotist) bulunur. Yetişkinlerin başında rostellum (yuvarlak disk) ve çengelleri yoktur. Bundan dolayı silâhsız şerit denmiştir. Başında dört yuvarlak çekmen vardır. Bunlarla barsağa tutunur. Bir halkada hem dişi, hem de erkek üreme organı bulunur (Çift eşeyli). Gebe halkalarda rahim, yumurtalarla doludur. Bütün halkayı kaplar. Yumurtalar, yumurtlama deliği olmadığından ancak halkaların parçalanmasıyla dışarı çıkabilirler. Gebe halkalar dışkılama sırasında dışkıyla, bâzan da kendiliğinden makattan çıkar.

  Yumurtası yuvarlak 35 mikron çapındadır. Dış kısmında kahverengi, çizgili bir örtü vardır. Yumurta içinde altı çengelli embriyon bulunur. İnsan barsağında genellikle bir tek sığır tenyası yaşar ve ömrü 18 yıl hattâ daha uzun olabilir. Besinini bulunduğu vücut ortamından sağlar.

  Son konak olan insanın ince barsağında yaşayan sığır tenyasının dışkıyla çıkarılan halkalarının dış vasatta parçalanmasıyla serbest kalan yumurtalar nemli toprakta iki ay kadar yaşayabilirler. Bunları yiyeceklerle alan veya suyla içen sığırlarda yumurtadan çıkan embriyon (onkosfer) barsak duvarına yapışır. Buradan büyük ve küçük kan dolaşımıyla çiğneme kasları, kalp, omuz, dil kasları gibi çizgili kaslara giderek yerleşir. İki ay içinde kurtçuk hâli (sistiserkus bovis) meydana gelir. Bu 10 mm boyunda, oval, beyaz ve ufak bir kesedir, ara konak vücudunda, dokuz ay kadar canlı kalabilir. Bu etleri pişirmeden yiyen insanlarda mîde suyu ve safra tesiriyle içerdeki baş dışa döner, barsağa yapışır ve boyun kısmından halkalar teşekkül etmeye başlar. Üç aylık kuluçka dönemi sonunda hastalık belirtileri meydana çıkabilir.

  Hastalığın belirtileri: Şerit, ince barsağın mukozasını (iç duvarını) zedeler, insan hayâtının idâmesi için gerekli besin maddelerine ortak olur. Hastada açlık ağrıları meydana gelir. İştah bozukluğu, bulantı, kusma, ishal veya peklik şeklinde barsak bozukluğu görülebilir. Barsak pasajında tıkama yapabilir. Salgıladığı zehirli maddelerin tesiriyle toksemi belirtileri meydana gelebilir. Anemi (kansızlık) görülebilir. Bâzı mukavim insanlarda halkaların zamanlı-zamansız düşürülmesi dışında şikâyet olmayabilir. Halkalar, çok nâdiren akut apandisite sebep olabilirler. Bâzan sara veya histeriye benzer nöbetler meydana getirebilir.

  Teşhis: Dışkıda halka ve yumurtaların görülmesiyle konur. Halkalar hareketlidir. Karaciğer kelebeği ve domuz tenyasıyla karışır. Bunun için husûsi usullerle halkanın iyice incelenmesi ayırım yapmak için yeterlidir.
   
 10. 26 Şubat 2009
  Konu Sahibi : kadinim99
 11. MissDeFNe

  MissDeFNe Aktif Üye Üye

  Katılım:
  29 Aralık 2008
  Mesajlar:
  300
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  üffff başlığı görünce bile midem bulandı yaa zayıflamak uğruna da bu yapılmaz ki!!!
   
 12. 26 Şubat 2009
  Konu Sahibi : kadinim99
 13. magrenta

  magrenta Popüler Üye Üye

  Katılım:
  28 Ocak 2009
  Mesajlar:
  7.870
  Beğenildi:
  86
  Ödül Puanları:
  153
  sabah hürriyette okudum kesinlikle tavsiye etmiyorum yemeyin zayıflarsınız zaten spor diyet şart
   
 14. 26 Şubat 2009
  Konu Sahibi : kadinim99
 15. Stella

  Stella İyiki yapmışım :) Pro Üye

  Katılım:
  2 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  3.894
  Beğenildi:
  6
  Ödül Puanları:
  148
  ay bende okudum bildiğin solucanın 10 katı yılan gibim birşey onu yutursan tabi zayıflarsın çünküm yediklerinin hepsini yiyor hayvan

  ve bu hayvan 6 metreye kadar uzuyabiliyor yılanın ince hali ıyyyk kafamçokkarıştı

  nasıl bir insan nefsine bu kadar sahip çıkamazda bu hayvanın yumurtasını yutar hiç anlamıyorum
   
 16. 26 Şubat 2009
  Konu Sahibi : kadinim99
 17. deniz_gunes

  deniz_gunes Hayat devam ediyor... Pro Üye

  Katılım:
  9 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  10.204
  Beğenildi:
  27
  Ödül Puanları:
  198
  Midende, bağırsaklarında solucanlar dolaşacak ve sen zayıfladın diye sevineceksin..

  Ufak da olsa yaratık var ya karnında resmenn...Ayrıca kimisi de büyüyor..

  Ay ne korkunç..
  Sıyırmışlar resmen..
   
 18. 26 Şubat 2009
  Konu Sahibi : kadinim99
 19. gossipgirl

  gossipgirl Aktif Üye Üye

  Katılım:
  7 Ekim 2008
  Mesajlar:
  62
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  ARKADAŞLAR İZNİNİZ OLURSA ŞUNU SÖYEMEK İSTİYORUM

  ÇÜÜÜÜÜÜŞ ARTIK kötükedihüso
   
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.