tepki vermeden önce iki kere düşünmek lazım

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve elifsen tarafından 11 Nisan 2009 başlatılmıştır.

11 Nisan 2009
    Konu Sahibi : elifsen
  1. elifsen

elifsen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    hayatımızın her gününde bir şeylere hep tepki veririz.Ben bazen sinirimi oynatan tepkilerle karşılaşıyorum ve bunları sizlerle de paylaşmak istedim.Ben yurt dışından gelin geldim ve karşılaştığım insanların çoğu beni ilk tanıdıklarında verdikleri tepki şu: "aaayy yazııık anası babası yook Allah yardımcınolsun" gibisinden oluyor.Bu ne şimdi? kendimi öyle kötü hissediyordum ki ilk başlarda sanki başıma bir felaket gelmiş de acınacak haldeyim.Allah Allah yaa .Bir de çocuğum olmuyor diye aynı şeylerle karşılaşıyorum .İnanın tümden bozuluyorum.Sizinde mutlaka gelmiştir başınıza öyle durumlar.Siz nasıl tepki verdiniz?Ben ilk başlarda böööyle kalıyordum bu ne demek istiyor diye :1shok: ama artık çok ileri gidildi mi tersliyorum yasakkelime

2. 11 Nisan 2009
  3. PurpleRain

PurpleRain what if i'm the bad guy? Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    benim ailem de başka şehirde canım, bazen benim için de aynı şeyi söylüyorlar ama hiç takmıyorum, ben mutlu muyum, gerisi boş.

4. 11 Nisan 2009
  5. angel_

angel_ ♥ Herşey güzel olucak ♥ Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    Benim erkek arkadaşım için çok laf söyleyenler oluyordu ve halla oluyor arada.
    ilk başlarda ben çok kafama takıyordum, ani tepki veriyordum herkese. Üstüme o kadar çok geliyorlardı ki anlatamam. Bunalıyordum resmen. Hatta ayrılma yoluna kadar gidiyordum bazen..
    Ama artık kimseye kafaya takmıyorum.Biz aşkımla mutluyuz bu herşeye bedel zaten :teytey:. Söylentiler bir kulağımdan giriyor, diğer kulağımdan çıkıyor. Hayat benim hayatım, istediğimi yaşarım yaşamamam bu kimseyi ilgilendirmez
    :1rolleyes:Bence sende eğer kocanla mutluysan. boşver etrafındaki insanları. Onlar istediği yorumu yapsınlar. bir kulağından girsin, diğer kulağından çıksın. Tavsiyem budur. Zaten böyle yorum yapan insanlar, kendi hayatından memnun değillerki başkalarının hayatına burunlarını sokuyorlar. Kimseyi kafana takıp mutsuz olma, kötü niyetli insanları sevindirme yerimseniben
    Sevgi dolu günler dilerm :1hug:

6. 12 Nisan 2009
  7. nnurayy

nnurayy annesinin bal-kaymagi Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    hayirdir biri size cocuk esirgeme kurumundan mi geldigimi mi soyledi yanlis bilgi anamda var babamda Allah uzun omurler versin evlenince onlarida yanimda getircek halim yoktu ceyiz gibi diyiver ben aynen bunu derdim millette ne densiz olmus cocugu olur bakamaz yazik derler olmaz kisirmisin derler milletce densiz lafi sonu belli olmayan millet olduk

8. 12 Nisan 2009
  9. MaLiBu

MaLiBu ....mucize..... Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    ben kocamla mutluyum zaten temelli ayrılmadım ya ailemden arada görmeye gidicem de..
    cocuk içinde Allah ın takdiri de gitin..
    bence susma cok..susunca daha cok konusuolar
    gıcık oluyorum böyle insanlara :eek:klava:

10. 13 Nisan 2009
  11. Halikarnas

Halikarnas DÖNDÜM Pro Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    198
    o anki ruh halime göre değişir fakat genelde pek yumuşak tepki vermem....ya suratımı asar hiç cevap vermem ya da ters bir laf ederim...böyle şeyler çok bunaltır beni.

12. 13 Nisan 2009
  13. izmirlii

izmirlii Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    ya anlamıyorum..başına ne gelirse gelsin uzman oluyor insanlar..evleniyorsun herkes terapist oluyor,çocuğun oluyor herkes kadın doğum uzmanı..cahillik..hiç tarzım değil.boşver sen kendini geliştirmeye bak.sığ insanlarla uğraşma.

14. 13 Nisan 2009
  15. zeynep215

zeynep215 edep ya Hu!!! Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    tatlım bi kere insanlarımız başkalarının hayatlarından besleniyorlar
    biz bişeyler yaşamazsak onlar nasıl konuşacak ya da ne konuşacak işleri güçleri germek üzmek hatırlatmak başka bişey yok
    ne tepki verirdime gelince özel hayatım da çok az insanla muhatap olmamın nedeni bu olsa gerek diye düşünüyorum :nazar:

16. 13 Nisan 2009
  17. buzdevri

buzdevri **** Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    Çok saygısızca insanın elinde olmayan olaylar yüzünden veya seçimlerinden dolayı baskı

görmesi, sorgulanması kötükedihüso , bebek konusunda aynı sıkıntıyı daha 2 yıllık evli olan

ablamda çekiyor ve onlara bulaşmayacağım diye kendi içine atıyor....çok duayrısz ve bencil

olabiliyor insanoğlu:çok üzgünüm:

18. 14 Nisan 2009
  19. Mune

Mune Administrator Yönetici

Beğenildi:
    59.050
    Ödül Puanları:
    663
    Milletçe en önemli kusurlarımızdan 2 tanesi biri merak diğeri çenemizi tutamamamız:nazar:
    Herşeyi herkesi merak ediyoruz,bırakalım kim ne giymiş,kim kimle geziyormuş,nüfus memuru gibi insanların seceresini çıkarma çabası da ne oluyor.
    Merakımız yüzünden herkesi süzüp illa bir kusur arıyoruz ve sonrasında bize göre kusur olan herşeyi çevremize fütursuzca anlatmaktan hiç çekinmiyoruz,halbuki bize ne?
    Bu aşırı meraklarımızı daha hayırlı konulara kanalize etsek kesin uzaya insansız füze yollardık biz.