Ter Kokmamak Sizin Elinizde !!!

Konusu 'Terleme, İstenmeyen Kokular ve Çözümleri' forumundadır ve mxixz mxixz tarafından 16 Şubat 2007 başlatılmıştır.

16 Şubat 2007
    Konu Sahibi : mxixz mxixz
  1. mxixz mxixz

mxixz mxixz Geçici Olarak Hesap Pasiftir !

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ter kokmamak sizin elinizde

- Magnezium, Zinc, Paba ve B6 vitaminleri ter kokularını engeller.

- Her gün su ve sabun ile yıkanmak yerine haftada 2 defa yıkanmak yeterlidir. Zira sık yıkanmak vücudun genel koruyucu yağını azalttığı için bakterilerin yerleşmesi hızlanır.

- Gerekirse kol altına antibiyotik yağ ve krem kulanın, bitkisel Tea Tree yağı bu iş için idealdir.

- Ayak ve genital bölgeleri her gün yıkayın.

- Ticari deodarantları ve üzerinde anti-persperant yazan (ter engeleyici) ürünleri kulanmayın, zira vücudun doğal mekanizmasını bozar.
  2. 16 Şubat 2007
  3. therita

therita Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    saol canım.şuan bulunduğum yer çok nemli olduğu için sürekli terliyor insan.
  4. 16 Şubat 2007
  5. mesure

mesure Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Bence en önemlisi koltukaltı tüylerini fazla uzatmadan almalıyız :1yes2: Birde zaman zaman insanların hormonlardan kaynaklanan ter kokusu oluyor ve ne yaparlarsa yapsınlar buna engel olamıyorlar ve ortaya hiç hoş olmayan koku yayılıyor :1no2:
  6. 20 Şubat 2007
  7. CaRMiN

CaRMiN Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ya kızlar ya.. Bu terleme vücut için iyi güzel hoş da fazlasıda iğrenç oluyo.. bu terden nası kurtulucaz yaa...Terden kurtulmak için dökmediğim para kalmadı... Yine aynı,yine aynı..kurtulmak için önerileri olan var mı???
  8. 20 Şubat 2007
  9. Nisan21

Nisan21 Taze Bekar ( mihrace ) Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
  10. 20 Şubat 2007
  11. CaRMiN

CaRMiN Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Allah allaahh!!! Benimde bugün konuları çiftleyesim tutmuş heee!!! Sağol mihrace!
  12. 5 Mayıs 2007
  13. arwenclem

arwenclem Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ya arkadaşlar bende tam bu konuyu sorucaktım size..mesela ben koltuk altımı hiç uzatmadan sık sık temizliyorum.minicik bile olsa uğraşıyorum zaten almaktan fazlada kalmadı ama genede terliyo delircem başka yerim terlemiyo orası terliyo.böle renkli bi badi giyince falan çok kötü duruyo :KK43: naptıysam olmadı.deorolon kullanıyorum ama sıvı olanlar ıslak ıslak kalıyo zaten diğerleride badiye beyaz beyaz iz yapıyo..çözümü olana dua edicem :)
  14. 5 Mayıs 2007
  15. EU1

EU1 Guest

burdaki forumlarda maxim die bir anti-perspirant gördüm ve netten araştırdım biraz. koltuk altı terlemesine fln % 100 etkili diyor. fiyatı ise 50 ytl imiş. bazı eczanelerde satılıyormuş. kullanan var mı aranızda nasıl acaba? fisfisfis
  16. 6 Mayıs 2007
  17. nalanW

nalanW Guest

Hayatimda ter koktugumu hic hatirlamam ve kokmamak icinde cok paralar ödemem...Kullandigim sadece (sanirim 10 yildir) koltuk alti stick`leri..Suan Rexona aloe vera dry deo stick..Bence ter kokmamak icin cok para harcamaniza yada emek harcamaniza gerek yok..Her dustan sonra koltuk altina sürüyorum iki gün yikanma yinede kokmuyor...

Ama terlemeye karsi bir cözüm malesef bilmiyorum,o ter bezleri ile ilgili bir durum...Bende öyle bir problem yok yani terledimmi bluzlerime gecmiyor..
  18. 16 Mayıs 2007
  19. furtti

furtti Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    kıslar hanı bıldıgımız bebe pudurası varya koltuk altınıza onu sürün terletmıyor banyodan sonra vucuduza sürersenız yumusacıık olur