Terazi - Temmuz Ayı Burç Yorumunuz

Konusu 'Terazi Burcu' forumundadır ve deryainci tarafından 9 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

  9 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : deryainci
 1. deryainci

  deryainci bebek geldi :)))) Üye

  Katılım:
  13 Aralık 2008
  Mesajlar:
  2.021
  Beğenildi:
  6
  Ödül Puanları:
  146
  ALINTIDIR

  Terazi Burcu

  Terazi Aylık Burç Yorumu
  Aşk ve İlişkiler

  Sevgili Teraziler, koca bir yılın altı ayını geride bıraktık. Temmuz ayı enerjiler açısından gayet hareketli, aktif bir dönemin göstergesi olarak dikkat çekiyor. İletişim gücünün ön planda olduğu bu ay içindeki enerjilerinize geçmeden önce, hepinize mutlu, şanslı, sevdiklerinizle huzurlu bir dönem geçirmenizi, aşk, para ve iş konusunda arzuladıklarınıza kavuşmanızı diliyorum. Her zaman olduğu gibi aşk hayatınızla ilgili gelişmelerle yoruma başlıyorum. Şimdi beraber olabilecek yansımaları gözden geçirelim.

  5 Temmuz – 1 Ağustos Venüs ve 12 Temmuz – 25 Ağustos Mars gezegenlerinin İkizler burcunda ilerleyişi siz Terazilerin, ilişkileriniz açısından son derece iki önemli enerjidir. Farklı düşünen kişilerle sağlıklı bir iletişim kurabileceğiniz, kendinize özgü yollarla doğruyu bulabileceğiniz, karşınıza çıkan kişiler aracılığıyla hoşgörü geliştireceğiniz, hayatın anlamı hakkında doğru ve akıllıca tespitlerde bulunacağınız bu dönemde, kendiniz dışındaki dünyayı algılama ihtiyacınız ve bu dünyayla bağlantı kurma gücünüz oldukça yükselebilir. Bir çok alanda aynı anda yer almaktan hoşlanan ruhunuz, değişik insanlar tanımaktan da oldukça zevk duyacaktır. Denemeyi ve paylaşmayı sevdiğiniz bu dönemde, iletişim beceriniz sayesinde, ülkeniz dışında veya başka şehirlerde bulunan kişilerle kolaylıkla bağlantı kurabilirsiniz. Birçoğunuz için tatil anlamı taşıyan bu dönemi, her Terazinin aynı olayları yaşamayacağı gerçeğinden yola çıkarak, ilişki tiplerine göre inceleyelim.

  İlişkisi düzgün seyirde gidenler açısından bu dönemin anlamı, uzun veya kısa seyahatlerin göstergesi olarak göze çarpıyor. Birlikte çıkacağınız yeni keşiflerde bulunabileceğiniz bu süreçte, hayatı farklı açılardan birlikte görebilmeniz, tespitlerde bulunmanız mümkündür. Bir durum üzerinde düşünmek, neden ve niçin sorularına birlikte cevaplar bulmak, dışarıdaki hayatın güzelliklerinin tadını beraberce çıkarmak bu enerjilerin size sağlayabileceği olanakların en başında gelmektedir. Akıl, gerçek ve ruh sanki bütünlük oluşturmuş ve sizin bedeninizde hayat bulmuş gibidir. Bavulunuz kapınızın arkasında hazır bir çift olarak, bütçeniz çerçevesinde değişik ve ilginç yerlere seyahatler yapabilir, eğer bu olanağınız yoksa hafta sonları kısa gezilerle stresinizi üzerinizden kolayca atabilirsiniz. Yönetici gezegeniniz Venüsün Marsla olan işbirliği, hem beraber olmanın hem de aynı amaç üzerinde ilerlemenin göstergesi olarak değerlidir. Bu güç birliği, herşeyi sanki ilk kez yapıyormuşsunuz gibi, merakla ve her açıdan ele alarak incelemenizi sağlayabilir. İnsanın tek başına zevk alamayacağı, yanında sevdiği kişinin oluşuyla lezzetinin tadına varacağı bir çok aktivite vardır. İşte Temmuz ayındaki enerjiler özellikle ilişkisi düzgün seyirde yürümekte olan çiftler açısından zevkli, hızlı ve değişik paylaşımlara açık olarak geçmeye adaydır. Ben bu dönemin sizler açısından gayet olumlu geçeceğini söyleyebilirim.

  İlişkisinde sorun olanlar açısından dönemin enerjilerini değerlendirirsek, her ikinizin de tarafsız ve mantıklı olmanız gerektiğini, yeri geldiğinde birbirinizin sınırlarına sert bir şekilde dayandığınızda, sevgi ve şefkat hislerinizi devreye sokarak durumu dengeye kavuşturmanızın gayet olumlu olacağını söyleyebilirim. İlişki ne de olsa, iki kişinin sevgi ve hoşlanma hisleriyle kurulmuş güçlü bir ortaklıktır. Zamanında sizi bir araya getiren bu hoşlanma, zaman içinde yaşanan olaylar ve hayatın zorlukları nedeniyle zayıflamış olabilir. Ama bu kopması gerektiğini göstermez. Sadece biraz daha anlayışlı olmak ve birbirinizin kimliklerinize saygı duymakla yeniden alevlendirilebilir. Bu süreç özgürlük olgusunu ve sorunlardan kaçış isteğinizi gösterdiği için bir bakıma zor bir zaman dilimidir. Fakat bunun da çaresi, güçlü bir iletişimden geçer.

  Bu dönemin ilişkisi olmayanlar ve her yaş grubu için genel olarak anlamı, sosyal hayatın içinde birçok yeni insanla temas etmenizde ve ilişkiler kurmanızdaki kolaylaştırıcı etkisidir. Enerjilerin gayet akışkan ve verimli olduğu Temmuz ayında, bir Terazi olarak her zaman yenilikte bulunmaktan, hoşa gitmekten, aşk konusunda titizlenmeden bağlantı kurmaktan yanasınızdır. Şimdi sizler için biçilmiş kaftan olacak bu dönemde yabancılarla temasınız kolaylaşabilir, ilginç insanlarla tanışabilir, maceralar yaşayabilirsiniz. özellikle yakın çevreniz, başka bir şehir veya ülkede bulunan bir kişiyle yakınlaşmanız mümkündür. bu durumda yolculuklar fazlasıyla gündeme gelebilir. Fakat şunu da belirteyim ki, bu etki altında başlayan bir ilişki çok uzun soluklu olmaktan ziyade, yüzeysel ve çabucak geçmeye adaydır. O nedenle gönül ilişkilerinde mantıklı düşünmeyi de elden bırakmayınız. Kafanızın içi karışsa da, hatta karşınızdaki kişi aklınızı başınızdan alsa da, ciddi anlamda bir şeyler yaşamak için erken olduğunu biliniz. Aynı anda iki seçenekle birden ilgilenmeniz mümkündür. Bir yandan normal işlerinizi sürdürürken diğer yandan farklı konulara ilgi duyabilirsiniz. Böyle bir durumda yapmanız gereken kendi bilgi ve deneyiminize göre tercihinizi belirlemektir. Çünkü bu süreçte karşılaşacağınız insanlar iki yönlü davranabilir, karar verdiğiniz konu iki şık içerebilir, bir olay iki yönde ilerleyebilir. Bunların bilincinde olarak hareket etmeniz faydalıdır. Bu dönem için son söz olarak benim size tavsiyem hayatın eğlenceli, keşifçi yönünü hissetmeniz, en azından bu süreçte moralinizi yükseltecek şekilde hareket ederek, hayatı sevmeye çalışmanızdır.

  İş ve Kariyer

  21 Haziran – 22 Temmuz sonrası mesleki yaşam evinizde transitine başlayacak Güneş gezegeninin etkisinden geçtiğimiz Haziran aylık yorumlarınızda söz etmiştim. Yengeç burcunda ilerleyeceği için, sahip olma, korunma ve kollanma, güvenlik, ailenizin geçimi kısaca sorumluluk duygusunun ön planda olacağından söz etmiştim. İş yaşamınızla ilgili mevzularda hassasiyet, kırılganlık ve duygusallık ön planda olabilir. Hedefinize direkt olarak gitmek yerine, henüz düşünme safhasında oluşunuzun ürkekliği veya belli olan hedefinizin etrafında dolaşmak gibi durumların yaşanması mümkündür. Çünkü içinde bulunduğunuz şartları kafanızın içinde oturtmaya çalışıyor olabilirsiniz. İşte bu düşünce şekli, doğal olarak ihtiyatlı hareket etmek, güvenli girişimler için sabırlı olmak anlamındadır. Eğer sonunu göremediğiniz ve adım atmanız halinde yanılabileceğiniz bir durum söz konusu ise, karşınıza çıkan teklif ne kadar olumlu olsa da, düşünmeyi tercih edebilirsiniz. Astrolojik anlamda Teraziler öncü karakteristiğe sahip burç mensuplarıdır. Bu nedenle liderlik özelliklerini içlerinde taşırlar. Bu özelliğiniz, Yengeç burcunda ilerleyen Güneşin güvence talebiyle karşılaşınca doğal olarak sizler, hem güvenlik hem de bulunduğunuz alanda iyi bir konumda olacağınız işleri tercih etmekten yana düşünebilirsiniz. Eğer isterseniz sadakat ve sorumluluk duygusuyla her başladığınız işin sonunu getirebilirsiniz demek mümkündür.

  Tabi bütün bunların yazılan şekilde gerçekleşmesi için dengenizi iyi korumanız, ne yöne gitmek istediğiniz net olarak saptamanız lazımdır. Bu sürecin bir farklı yansıması ise ailenin kişiyi koruyucu bir şekilde sarmalaması, desteklemesi veya seçimlerinde baskı unsuru olmasıdır. İşte böyle bir durum oldukça sıkıcıdır. Fakat bu enerjinin olabilecek etkileri arasında yer aldığı için belirtmek durumundayım. Kimileriniz bu baskı karşısında ya eski işinizde kalmayı sürdürebilir veya çoktan ayrıldıysanız yine eski işinize dönebilirsiniz. Çünkü Yengeç geçmişin simgesidir. Yeni işe başlayacak olanlar açısından duruma baktığımızda, aşina gelen ortamları, tecrübe ve bilgi sahibi olduğunuz, uzmanlaştığınız alanları tercih edebileceğinizi söyleyebiliriz. Ayrıca bu süreç yaz mevsimine denk geldiğinden kimileriniz otelcilik sektöründe geçici bir süre çalışabilir, yiyecek ve içecek, gıda, emlakçılık, denizle alakalı meslekler, çocuk bakıcılığı, eğitmenlik(kurs) hemşirelik, doktorluk gibi alanlarda da hizmet vermek söz konusudur. Part-time işler, sezonluk aktiviteler de bu dönemin etkili yansımaları arasında yer almaktadır. Dönemin kısa özet cümlesi, olanı muhafaza et, güvenliğini düşün, kabuğunu özenle koru, temkinli hareket et şeklinde olabilir.

  4 Temmuz – 18 Temmuz tarihleri arasında meslek evinizde ilerleyecek Merkür gezegeninin Yengeç burcu seyri, hassasiyeti arttırıcı ve subjektif düşünmeye yöneltici olduğundan, yukarıdaki bölümlerde ele alınan Mars ve Venüs gezegenlerinin aktif enerjisini engelleyici bir etki yaratabilir. Buna izin vermemek için, hedeflerinizin bilincinde olmanız, tembellikten uzak durmanız mutlaka gerekmektedir. Ayrıca Merkür gezegeninin bu seyri, objektiflikten uzak, durumları kendinizce yaftalamanıza sebep olabilir. Ayrıca hassasiyeti yükseltici bir etkisi olduğundan, kariyer hedefi olan kişilerde yavaşlatıcı bir tesir oluşturabilir. Bunun önüne geçilmesinin yolu, verdiğiniz kararları uygulamaya dönük hareket etmektir.

  18 Temmuz – 3 Ağustos tarihlerinde ileriye yönelik hedefler evinizde ilerlemeye başlayacak Merkür gezegeninin Aslan burcu seyri, 4-18 Temmuz tarihleri arasındaki yavaşlatıcı tesirin son bulmasını ve hedefleriniz konusunda girişimci, cesur düşünmenizi sağlayıcıdır. Böylece yukarıdaki 14 günlük dönemde sabırlı olup, kararlılık gösterdiyseniz, bu tarihlerde sözel açıdan kendinizi ifade ederek amaçlarınıza ulaşmanız mümkün olur. Burada dikkat edeceğiniz husus, kariyeriniz konusunda sosyalliğinizi, popülerliğinizi ön planda tutmak ve dış dünya ile ilişkinizi güçlendirmektir.

  Para Konuları

  31 Mayıs -11 Temmuz tarihleri arasında Boğa burcunda seyreden, kazanç evinizin yöneticisi Mars gezegeninin seyrinden sizlere geniş anlamda söz etmiştim. Bu enerji ayın ortasına kadar devam edeceğinden tekrar hatırlamanızda fayda vardır. Eş veya ortak kaynaklı gelirlerin göstergesi olarak önemlidir. Şimdi dönemin olabilecek etkilerini birlikte inceleyelim. Bu dönemde kaynakların birleştirilmesi doğrultusunda hareket fazlasıyla etkilidir. Yani kazancınızı bölüşmek ilkesine dayalı hareket etmek önemlidir. Eğer parasal mevzulara zihninizi odaklayabilir, kazanmak adına bir amaca kendinizi adarsanız gerçekleştirme gücünüz oldukça yoğundur. Yeterli oranda tatmin olmanız için bu şarttır demek daha doğrudur. Paranın kuşkusuz son derece önemli olduğunu bu dönem, miras, evlilik veya daha önce başlatılan işlerin sonucunun alınması, bir yandan kendi kazancınızı sağlamaya çalışırken, diğer yandan sorumluluğunuz altında olan veya ek kaynak sağlayan kişilerle işbirliğinizi sürdürmeniz gereken zamandır.

  Parasal mevzularda herşeyin kalbine inmek istediğiniz bilinmeyen durumları ortaya çıkarmak istediğiniz bu enerji altında istek ve heveslilik içinde paranızı korumaya çalışabilirsiniz. Bu enerji altında bir başka husus, özellikle sizin dışınızda bulunan kişilerin en az sizin kadar paranızı korumasının önemidir. Örneğin eşiniz veya iş ortağınızın size sormadan harcamalarda bulunması sorun teşkil etse de, aynı tarihlerde yöneticiniz Venüs gezegeninin Marsla yapacağı işbirliği bu olasılığı ortadan kaldırıcı tam tersine eşinizden, sevgilinizden ve ortak paylaşımda bulunacağınız kişilerden destek görebileceğinizin işaretidir. Boşanma veya eşinizin bir miras işinin sonuçlanması, hukuksal bir konunun çözüme bağlanması, kredi alımı, bu dönemin enerjileri altında mümkündür. Burada esas olan eşit paylaşımdır. Yani kimsenin kimseden gizlisi saklısı olmamalı, yapılacak iyileştirmeler el birliği içinde çözüme kavuşturulmalıdır.

  12 Temmuz – 25 Ağustos tarihlerinde İkizler burcunda ilerleyecek Mars gezegeni, kazanımlarınızda kısa veya uzun soluklu gezilerin, değişik insanlarla irtibatta bulunmanın, bilgi ve tecrübelerinizi ifade etmenin son derece etkili olacağının göstergesidir. Kendinize özgü yollarla, sizin için en gerekli olanı tespit edebileceğiniz bu enerji sayesinde, yabancılarla kuracağınız ilişkiler, size yeni kazanım alanları yaratabilir. Özellikle iletişim gücünüz, yabancı diliniz ve popülerliğiniz sayesinde, hem sınırlarınızı genişletebilir hem de kendinizi güçlü bir şekilde ifade edebilirsiniz. Kültürel bilgi alışverişleri, yeni insanlarla yapılacak işbirlikleri, verimli kazanım alanları oluşturabilir. Kısa süreli fakat etkili olan bu enerjiyi olumlu anlamda kullanmanın yolu, yüzeysel hareket etmemek, derinlemesine incelemelerde bulunmak, çıkarlarınızı koruyan ve sizi ön planda tutan girişimlerde bulunmaktır. Kimileriniz için bu enerjinin anlamı geçici bir süreliğine kurulan özel ilişkinin size maddi açıdan fayda getirici oluşudur. Bazılarınız için eşinizin bir seyahati yoluyla edinilecek bir paranın göstergesidir.

  Pozitif Enerjili Günler :4-5-9-10-18-19-22-23- 26-27-31

  Zayıf Enerjili Günler :6-7-8-14-15-19-20-21

  Aşkta En Şanslı Günler :9-10

  Yeniay :26-27
  (Ay gezegeninin Terazi burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

  Dolunay :14-15
  (Ay gezegeninin Koç burcundan geçtiği ve sizin burcunuzla karşıtlık yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

  Mutlu ve başarılı bir Temmuz ayı geçirmeniz dileğimle,
   
 2. 9 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : deryainci
 3. perize

  perize Popüler Üye Üye

  Katılım:
  19 Nisan 2007
  Mesajlar:
  170
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  106
  emeğine sağlık
   
 4. 10 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : deryainci
 5. MutlulukRecetem

  MutlulukRecetem EvlendmEkonomiyeCanVerdim Pro Üye

  Katılım:
  25 Haziran 2008
  Mesajlar:
  4.447
  Beğenildi:
  3
  Ödül Puanları:
  106
  hadi hayirlisi zemuszemus

  sagol canim paylasim icin