tercih sırası yanlışı yapmak istemiyorum...

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve DENXIXZDXIXR tarafından 23 Eylül 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    23 Eylül 2008
    Konu Sahibi : DENXIXZDXIXR
  1. DENXIXZDXIXR

DENXIXZDXIXR Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ((bu dert denen şey, çok göreceli kavram )) :CüvCüv:

ben 26 yaşında eşim 28 yaşında ve 14 aylık evliyiz ama evvelimiz uzun.eşim, son 5 yıl boyunca hem evliliğimizi hem askerliği erteledi (hep iş için..)
    eşim şuanda aöf (2.snf) öğrencisi ...ama tembel bir öğrenci o yüzden : ne zaman ve ne kadar süreyle askere gideceği belli de değil.
    beni düşündüren bugünlerde bebek diye tutturmuş olması. önümde:
    kocaman bir ayrılık belirsizliği ---ikimizden olacak bir can -----ve şuanki işim....... var....

sıralamayı bir türlü yapamıyorum. kalabalık ailemizde kucağı dolu bebeğimizle onu beklemek mi(alah nasip ederse)
    yoksa o asker iken ;çalışmaya devam edip hem para kazanıp hem özlemimi aza indirgemek aynı zamanda bebeği biraz daha ertelemek mi?
    eşimin çocuk isteği kafamı karıştırdı --arkadaşlar değişik bakış açılarınıza ihtiyacım var, benim göremediğim birşeyler olmalı diyorum .....

:uhm:

Son düzenleme: 23 Eylül 2008
  2. 23 Eylül 2008
  3. deren_26

deren_26 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bence bebeği biraz ertele benim kaynım şimdi asker eltim 2 çocukla onu bekliyor oda senin eşin gibi açıköğretime gidiyor kısa dönem yapacaktı okulu bitiremedi şimdi 15 ay askerlik yapacak ama sen bilirsin gene :1closedeyes::1closedeyes:

4. 23 Eylül 2008
  5. DENXIXZDXIXR

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    neden bitiremedi gidecek dedin ,,,, yaşı kaç ki kaynının?
    yani yaşdan dolayı mı gidecek şimdi 15 ay?1

6. 23 Eylül 2008
  7. rainn

rainn Guest

bence kesinlikle ertelemelisiniz. neden dersen;
    1- hamileliğin sırasında eşin askerde olursa o bu anları yaşayamayacak
    2- hamileliğin sırasında eşin askerde olursa bu dönem -ki bir kadın için en hassas dönem- tek başına olacaksın. eşinin desteği olmayacak.
    3- eşin askerdeyken sen doğum yaptığında o özel anı yaşayamayacak. çocuğunun ilk anlarını/aylarını göremeyecek.
    4- belki ailen hep yanında olacak ama bir yanın hep eşini görmek isteyecek.
    5- eşin askerdeyken sürekli seni ve bebeğinizi düşünüp tedirgin olacak "acaba şimdi nasıldırlar?" sorusu olacak hep aklında.
    6- böyle özel ve güzel bir şeyi, ikinize ait olan bir şeyi ikiniz yaşamalısınız. tek sen yaşarsan bir yanın eksik yaşarsın.
    :eek:

Ben evli değilim, akrabam da olmadı bu durumda olan ama mantık yürütürsek bu 6 neden ertelemen için yeterli. "bence"..
    kaydirigubbakcemile5

8. 23 Eylül 2008
  9. senza

senza Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    kesinlikle ertele.....

10. 23 Eylül 2008
  11. DENXIXZDXIXR

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    eşim normal şartlarda 2 yıl sonra gidecek askere ama hiçbirşeyin garantisi yok tabi..
    bu 2 yıl zaman kaybetmeyelim yaş geldi diyor..
    :)) kendiside doğduğunda babası askerdeymiş:))
    canım kayınvaldem ise ister çalışırsın ister çalışmazsın tek bebek olsun da ananeyle ben bakarım diyor??

12. 23 Eylül 2008
  13. DENXIXZDXIXR

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    başka kimse yokmu fikrini bildirecek yada tecrübesi olan asker eşleri felan??

14. 23 Eylül 2008
  15. kokohantes

kokohantes Bir bedende 3 kalp :) Pro Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    Bence ne zaman askere gideceği belli değilse erteleyin.
    Benzer durumları yaşıyorum.
    Eşim en erken 1 yıl sonra gidicek askere.
    Bebegimin olması için tedavi görmem gerekiyor.
    Eşime kalsa hemen tedaviye başla ve bebegimiz olsun diyor.
    Ama iş bu kadar kolay değil ki.
    Yukarıda arkadaş sıralamış nedenleri
    Ben kesinlikle hamileliğimde, bebeğim doğduğunda vs eşim yanımda olsun isterim.
    O bebek ikimizinse o dönemleri birlikte yaşamalıyız.
    Aileler mutlaka yanınızda olur ama insanın eşi çok farklı eksikliğini hep duyarsın.
    Kaldı ki askerdeyken onun için de çok zor geçer günler.
    Her şeyi düşünüp öyle karar vermeli bence:nazar:

16. 23 Eylül 2008
  17. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Yaninda kim olursa olsun hicbiri esinin yerini tutamaz!!! a.s

Bebek olduktan sonra esine cok daha fazla ihtiyacin olacak, manevi destek ilgi sevgi moral yani o an sadece esini yaninda istersin...:KK46:

En güzeli ertelemek bence...:nazar:

18. 24 Eylül 2008
  19. Efla

Efla bize bağışla Allahım Pro Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    benim eşim de askerliğini yapmadı. 26 yaşındayız. bebeğimiz yok. bize eşimin aile ve akrabalarından yoğun ısrarlar geliyor bebek için, askerliği öne sürüyorum. geçen gün eşim de lafını etti. ben yine askerliği söyledim. hazır bebeğe gelip konmak yok öyle , dedim gülerek.
    canım bence bebek çok sorumluluk istiyor.hamileliğinde aileler, eşin kadar çekmez nazını .bir şeye aşersen, büyüklere söylemeye çekineceksin belki. senin ve bebeğin gelişimini eşinin görmesi çok güzel olur. hem çekeceğin zorlukları da görür, eşinin sana saygısı daha fazla olur. babalığa daha kolay alışır.

işin maddi boyutu da var. bebeğim için maddi manevi elimden geleni yapmak isterim. bu yüzden önceden hazırlığını da yapmayı düşünüyoruz.hem anne olduktan sonra ,kenarda birikiminiz olursa kafan daha rahat olur. ayrıca eşin askerde iken de paraya ihtiyacınız olacak, çalışmazsan belki zorlanacaksınız(durumunuzu bilmiyorum,genel düşüncelerimi yazdım.)

bir örnek de vereyim sana;
    bir arkadaşımız, eşinin hamileliğinin ortasında askere gitti,uzun dönem askerlik yaptı. eşinden ve doğunca bebeğinden çok uzak kaldı. baba oldu ama , eve döndüğünde 7-8 aylık koca bir bebekle karşılaştı.baba olduğunun farkına varamadı pek.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.