terkedilmekten korktugu icin yalan sölemek

Konusu 'Aşk Hikayelerimiz/Dertlerimiz' forumundadır ve _ecrinnur_ tarafından 5 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

5 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : _ecrinnur_
  1. _ecrinnur_

_ecrinnur_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    arkadaslar mrb,

aklimi karistran bi sey var: benim erkek arkadasim bana önce sevgilisinin kendisni aldattigini sölemisti.
    ama bugün de diyor ki hep sevgililerimi ben terk ettim kiyafet ve konusmalarini begenmedigim icin.
    sonra da son sevgilim bana mesaj attiginda "gecemi zindan ettin" yazdim diyor.yani demekki kiz terketmis onu..simdiye kadarki sevgililerimin en güzeli, akillisi hanfendisi sensin allah sahidim diyo..ciddi iliskimiz.

birde eski kiz arkadaslarinin isimlerini adreslerini filan verio resmen herseyleri ortada:) onlarla karsilasirsak sorabilirsin istedigini bile dedi. cok garip..az bi küssem demedigini birakmiyor panikliyor....bi ara da benim egitim seviyemin ondan cok daha yüksek olmasindan dolayi komplexe girdiginden "sana yazik olacak" diyip cekilyiordu günlerdir aramadi ama sonra pisman oldu..ve ona kizdim cünki egitim seviyesinin banim icin hic bi önemi yoktu zaten anlasmak önemliii....
    genel olarak soruyorum, bi erkek neden bu konularda yalan sölemeye ihtiyac duyar..terkedilmekten korktugu icin mi...ben ona yalan söledim "ilk erkek arkadasimsin" diyerekten. kendisi cok kiskanyior beni ve asiri tepki göstericek die korktum...ona dogruyu sölesemmi bilmyiorum..ama yanlis düsünecek...onlarla cok ileri gittim sanacak oysa ki kötü seyler yapmadim (misal cinsellik gbi seyler yasamadim)

Son düzenleme: 5 Ağustos 2010
  2. 5 Ağustos 2010
  3. fascination

fascination Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    niye ilk erkek arkadaşımsın diye bişi söyleme gereği duydun ki hadi başka şeyler olsa neyse onu kaybetmemek için ama o da ondan öncekileri takmayacaktı bence ne bilim belkide olabilir karşılıklı konuşmanız lazım:sm_confused:

4. 5 Ağustos 2010
  5. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146

terkedilmekten korkmasının ne alakası var:KK1:

belli ki kendini güçlü göstermek istiyor ya da terk edilmiş olmayı gururuna yediremiyor

yerinizde olsam henüz kendini tamamlayamamış bir insanın dediklerine güvenmezdim. "simdiye kadarki sevgililerimin en güzeli, akillisi hanfendisi sensin allah sahidim diyo" bu sözler gibi
    :nazar:

6. 5 Ağustos 2010
  7. okypete

okypete Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    41.398
    Ödül Puanları:
    563
    erkek arkadaşınızın feci bir aşağılık duygusu var ve kendine güveni yerlerde. Allah kolaylık versin.işiniz feci zor..

8. 5 Ağustos 2010
  9. Umutlu_OL_

Umutlu_OL_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    190
    Ödül Puanları:
    163

Yalan söylemesinin mantığını neden bize soruyorsunuz? Siz de yalan söylemişsiniz işte... O mantık sizde de var ki siz de yalan söylüyorsunuz, cevap sizde... :nazar:
    Şimdi "Adam ezik, aşağılık kompleksi var, yetersiz, güvensiz..." her ne dense o laflar size de söylenmiş olacak... Siz de yalan söylemişsiniz çünkü... şakkıdı
    Kendinizi savunmayın "tepki verecek diye korktum" vs. diyerek... Onun nasıl sizden önce ilişkileri olduysa sizin de olması normaldi. Onun tepkisinden korkarak gerçekleri saklamak yalanı masumlaştırmaz. :eek:lmaz:
    Hem diyelim tepki gösterdi, sizi olduğunuz gibi kabul etmeyen adamla neden berabersiniz?
    Hadi berabersiniz kendinizi kabullendirmek için neden yalan söylediniz?
    Hadi yalan söylediniz "Erkekler neden yalan söyler?" diye topik açma gereği neden duydunuz?
    Siz de yalana başvurduğunuza göre cevabını bildiğiniz bir soruyu sormuşsunuz ve ben çok uyumlu gördüm sizi, birbirinizi kandırıp durursunuz artık... :kahve:

10. 5 Ağustos 2010
  11. miskokulum

miskokulum canlarım...Kağan&Kerem Üye

Beğenildi:
    389
    Ödül Puanları:
    238
    böyle bir insanla hayat zor olur.
    Eğitim farkından da bahsetmişsin ,malesef bu da sorun,şimdi sana herşey toz pembe gelebilir ama ya ilerde...Erkek eğitim oarak kadından alt seviyede olmamalı.

12. 5 Ağustos 2010
  13. _ecrinnur_

_ecrinnur_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    hmm evet kizlar ama toplumumuzda bi görüs wardir,, erkek yaparsa yapar ama kiz yaparsa kasar/ fahise...ben iste bunlarin basima kakilmasindan korktum, ondan bunu önlemek icin yalan söledim/gizledim...
    evt komplexi war o yüzden sölüyo yalani. genellemis oluyorum ama erkek bi kadinin yaninda daha asagilarda omak istemez...

14. 5 Ağustos 2010
  15. ATTRAENTE

ATTRAENTE ACTA EST FABULA Pro Üye

Beğenildi:
    8.990
    Ödül Puanları:
    238
    Her gerçek eninde sonunda ortaya çıkar ve çıktığı zaman telafisi zordur. Daha önce biriyle birlikte olman kötü birşey değil ama yalan izahı olmayan birşey. Diğer yandan anlattıklarından anladığım kadarıyla erkek arkadaşın sorunlu biri. Aşağılık kompleksi , aşırı kıskançlık gibi sorunlar uzun vadede hayatı insana zehir edebilir. Eğitim farkı da var demişsin ki bu bence büyük bir problem. Bu ilişkiyi yürütmeyi çok iyi düşün derim. Biz kadınlar bazen kıskançlığı sevginin ispatı gibi algılayarak büyük bir yanılgıya düşüyoruz.Aşırı kıskançlık sadece zayıf kişiliğin getirdiği bir davranış bozukluğudur. Aman dikkat et.

16. 6 Ağustos 2010
  17. alev858

alev858 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Daha önce ERkek ark. olmasının ne zararı varki ?
    Bence sölemelesin..
    Erkek arkadaşına gelınce sevgılımın eski kız arkadaşlarır hakknda konusşması
    bana ters ! banane yani km ayrıldıysa ayrıldı heleki onlarla karşılaştırılmak
    En GÜZELİSİN gibi bunlar bana ters onlar kimki ben onlarla karşılaştırılıyorum ...
    Bence işiniz zor sevgiliniz tam olgulaşmamş gibi ? yalanıda bundan söylüyor

18. 6 Ağustos 2010
  19. hevin

hevin İkiPaşaAnnesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    Öncelikle Allah yardımcınız olsun.
    Zor çok zor böyle bir erkekle.
    Konuyu okuduğumda aklıma ilk gelen,
    bu adam neden sizi başkalarıyla karşılaştırıyor ?
    Yok daha güzelsin, daha zekisin..
    Siz nasıl kabulleniyorsunuz bunu peki ?