Terzi´de elbise diktirmek ne kadar tutar acaba?

Konusu 'Alışveriş ve Giyim Tüyoları' forumundadır ve hoscakal tarafından 20 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

20 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : hoscakal
  1. hoscakal

hoscakal Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    105
    Ödül Puanları:
    153
    Merhaba kizlar,

artik güzel güzel kumaslar alip, terziye vermek istiyorum...ya elbise yada tunik diktirmek istiyorum..!

Henüz bir terzi bulamadim ama iscilik olarak ne kadar aliyorlar acaba? Piyasa nedir? Standart olan bir fiyat varmidir?

Ayrica tavsiye edebileceginiz titiz, müsteri istegine uygun calisan bir terzi biliyorsaniz burda paylasin...!!! (Avrupa yakasi olsun: Eyüp, Sisli, Eminönü ve Fatih civarlari en uygunu)

Bilgilerinizi bekliyorum hanimlar...opuyorumnanaktan

2. 24 Ağustos 2009
  3. denizaslim

denizaslim Fenomen Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Şimdi benim annem terzi fakat kendisi profdur.Ortalama fiyat isterseniz bir pantolon 40 tlden başlar tunikler 35'den başlar benim tavsiyem işini iyi yapan bir terziye gidin elindeki örnekleri inceleyin dikiş hatalarına iç temizlerine bakın.Eğer işini iyi yapamayan bir terziye rastlarsanız sizi vezir değil rezil eder.

4. 24 Ağustos 2009
  5. hoscakal

hoscakal Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    105
    Ödül Puanları:
    153
    Tesekkür ederim canim..Bende zaten o yüzden saglam bir arastirma yapmak istiyorum..heveslenerek aldigim kumaslar heba olmasin..yoksa kötükedihüso

HAYIRLISI bakalim..! Biraz daha etrafida´da bakinayim en iyisi..! a.s

6. 24 Ağustos 2009
  7. nem

nem 20♥06♥2010 Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    cnnnmmm benim kuzennnn bi abiye ve üzerinee bolero diktirdi kumaşıı te rziyee ait 100 tlye diktirmiş....bolerolar genelde 15 tlye dikiolar burda...malatyada yani:)pantolonlarr 30-40 arası oluyooo..ben hazır giyinenlerdenim..bi kaç kes diktiridim kıyafet ama hiçbiri istedigim gibi olmadı....

8. 24 Ağustos 2009
  9. denizaslim

denizaslim Fenomen Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Evet haklısınız o kadat özenip aldığınız kumaşları mahvedebiliyorlar.Şahsen benim neredeyse bir kumaş gardrobum var o kadar çok yani annem saolsun :))):lepi:

10. 25 Ağustos 2009
  11. twetty84

twetty84 Sevmekten kim usanır... Üye

Beğenildi:
    41
    Ödül Puanları:
    148
    etilerde babamın çalıştığı bir moda evi var ama fiyatları bilmyrm şahsen :smiley-cool:

12. 25 Ağustos 2009
  13. narende

narende Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    yerimseniben Ebiseyi 50 ye dikiyorlar diye biliyorum.Ben temmuzda abiye diktirdim bolerosuyla beraber 70 e dikti.Ama pek içime sinmedi bence git mağazalara göre göre al.benneyaptımki

14. 25 Ağustos 2009
  15. ilona

ilona psikolocik deli Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    348
    annem bu ay diktirdi
    maltepede bi terzi kumaşı 10 a almış 40 a dikti kadın
    parçalı uzun boydan boya düğmeli bi elbise

16. 2 Eylül 2009
  17. cucuummu41

cucuummu41 yiğitalinin annesi:) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım bana sorarsan fiziğin yerinde istediğin herşeyi alabilirsin beden sorunun yok yani bence hiç girme o işlere boyunun ölçüsünü alan biri olarak sana tavsiyem budura.s üstüne yalışanı alıcaksın bende evde modeller belirleyip terziye gider diktirirdim iyi hoş güzel dikerdi bu seferde yakışmazdı ne bileyim işi şansa bırakmak istemiyorum artık yakışırsa alıyorum yakışmazsa almıyorum böyle kafam rahat hiç olmazsa..

18. 2 Eylül 2009
  19. hoscakal

hoscakal Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    105
    Ödül Puanları:
    153
    Tavsiyen icin tesekkür ederim canim..! Evet, fiziksel olarak sorun yasamiyorum kiyafet bulmakta ama kapali oldugum icin ya aldigim seylerin, kolu olmuyor, ya boyu olmuyor..dolayisiyla 2-3 kat giymek gerekiyor...badi giy, pantolon giy vs. vs.!

Ben aslinda sirf begendigim esyalarin kolu olmadigi icin terziye karar verdim...! Bir iki kez deneyecem bakalim..olmadi, yine uydurmasyona devam..! kaydirigubbakcemile3