Tesettürde Etnik Giyim Düşündünüz mü?

Konusu 'Alışveriş ve Giyim Tüyoları' forumundadır ve minenes tarafından 28 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

28 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : minenes
  1. minenes

minenes Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    63
    Ödül Puanları:
    153
    Merhaba,

Henüz tesettürlü değilim ama ilerde örtüneyeceğim inşallah, o yüzden tesettür giyimle ilgiliyim.

Şükür ki şimdiye kadar farklı kültürlerden insanlar görebildim, özellikle dünyadaki farklı tesettür şekillerine dikkat ettim. Açıkçası ben tesettürde modern, batı tipi kıyafetleri de beğenmekle birlikte, en çok etnik kıyafetlerin güzel durduğunu düşünüyorum.

Özellikle pardesü yerine Arap kadınlarının bazılarının kullandığı dökümlü kumaştan Abayalar bence çok hoş duruyor. Bir de hintli müslümanların kullandıkları şalvar, tunik ve şalla örtünme biçimi var, o da çok güzel duruyor.

Hele ki birkaç yıl önce, pakistan asıllı ingilterede yaşayan bir kadınla tanışmıştım, o kadar güzel giyinmişti ki bakmaya doyamadım, içim gitti. Üstünde bol düz kesimli bordo bir elbise, neredeyse bileğe kadar, altında siyah bir şalvar, başını büyük bir şal ile örtmüştü. ayağında taşlı terlikler, burunda hızma, ama vucüdunu o kadar iyi örtmüştü ki o kadınsı ayrıntılar hiç basit durmuyordu, harika bir görüntüsü vardı benim gözümde.

Bir de eşarptan çok şalın güzel durduğunu düşünüyorum. Özellikle ekte gönderdiğim örtme şekliyle. Bence yüz yapısına daha güzel duran bir örtünme şekli. hem de şallar çok daha kolay düz renkte bulunabildiği için desenli üzerine desenli kazasından da çok kolay kaçılıyor.

Son olarak kına meselesini açmak istiyorum. Ben parmak uçlarıma düzgün şekilde kına yakmayı çok severim, bence tesettüre de yakışıyor.

Bu görüşlerin hepsiyle ilgili fotoğraf paylaşmak isterdim ancak henüz yeterli gönderim sayım yok. Sizlere mutlaka Facebook'ta "ETNİK TESETTÜR GİYİM" adlı grubu aratıp fotoğraflarına bakmanızı öneririm, benim düşüncelerime çok uyan şeyler var.

Sizler ne düşünürsünüz bakalım etnik tesettür giyim hakkında?

Ekli Dosyalar:

2. 28 Mayıs 2010
  3. balperisi

balperisi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    775
    Ödül Puanları:
    153
    mineses anlattigin tarzi bende seviyorum ama pek oyle kiyafetimin oldugu soylenemez.
    Burda cuma gunleri camiye gidiyorum,(burda cuma namazina bayanlarda katilabiliyor)
    Orda anlattigin tarzda giyinen cok hos bayanlar var, bende seviyorum.
    Ellere yakilan hint kinalari var, herzaman kullanmiyorlar sanirim.Bayramlarda falan ozlellikle herkesin ellerinde oluyor, ben cok begeniyorum.
    Onlarda bizim kiyafetlerimizi cok begendiklerini soyluyorlar.
    Facebooka da baktim bu arada guzel seyler var ama cok daha guzel tasarmlar gordum.Bulursam eklerim senin icin..
    sevgiler

4. 28 Mayıs 2010
  5. minenes

minenes Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    63
    Ödül Puanları:
    153
    çok iyi olur, annem iyi dikiş biliyor, ben de fena sayılmam, önümde model olsun hele, dikerim evelallah!

Yalnız Arap kadınlarının bazısı çok güzel giyinmekle birlikte bir kısmı da etekleri yerlerde sürtüyorlar, o yüzden Türkiye'deki arkadaşlarım bahsettiğim giyim tarzını ne kadar gözlemlemiştir bilemem.

Amerikada senin daha çok görebildiğine eminim, keşke ülkemizde de yayılsa biraz. Gerçi bazı kızlarda abaya ya da eşarp yerine şal görüyorum ama çok çok az.

6. 28 Mayıs 2010
  7. Setrinisa

Setrinisa Dert etme, dua et... Üye

Beğenildi:
    90
    Ödül Puanları:
    153
    merhaba canım bende çok seviyorum etnik kıyafetleri
    hatta bir dönem giymiştim böyle uzun elbiseler
    çokta rahatlar aslında
    mesela böyle elbiseler hem şık hem de islama çok uygun...

8. 28 Mayıs 2010
  9. minenes

minenes Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    63
    Ödül Puanları:
    153
    Yazın hakkaten tek parça elbise çok rahat olur aslında. Arabistanda erkekler bile entari giyiyor ya bu yüzden. Aslında Eyüpte filan bu tip kıyafetleri satan yerler oluyordu sanki. Sizin bildiğiniz yer var mı?

10. 28 Mayıs 2010
  11. Setrinisa

Beğenildi:
    90
    Ödül Puanları:
    153
    bunlarda netten bulduğum başka modeller...
    [​IMG] [​IMG]

[​IMG] [​IMG]

Son düzenleme: 29 Mayıs 2010
  12. 28 Mayıs 2010
  13. Setrinisa

Beğenildi:
    90
    Ödül Puanları:
    153
    canım ben kayserideyim
    istanbul daki bir arkadaşıma getirtmiştim
    orda fatihten almıştı ama bildiğim kadarıyla böyle kıyafetler eminönünde çok...

14. 28 Mayıs 2010
  15. minenes

minenes Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    63
    Ödül Puanları:
    153
    vay vay çok güzeller cidden, belki de fazla mı güzel ne dersiniz :KK70:

16. 28 Mayıs 2010
  17. NazlxixHilal

NazlxixHilal ÖmrümeÖmürKatmayaAzKaldı Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bence en güğzeli bu tarz giyinmek hem rahat hem hoş hem ne giysem nerde ne giysem oram çıktı şurası kısa geldi derdi yok.bir bütün tamamıyla bu tarz.bulmak zorki bi etek,tunik zor bulunurken..

18. 29 Mayıs 2010
  19. snur42

snur42 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    ya bnde istiyorum bunlardan bayıldıııım
    resmen bayıldım
    bana alacak bi hayırsever yokmuşu siyahlı harika
    tabi bana nası olur o var