Tesol sertifikası ile ingilizce öğretmenliği

Konusu 'Yabancı Dil Eğitimi' forumundadır ve Gulay tarafından 28 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

28 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : Gulay
  1. Gulay

Gulay Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    MERHABA KIZLAR
    Bende uzun süredir ingilizce kursu araştırıyorum we sitelerde dolaşırken bu bilgilere ulaştım we tek şartları en az 2 yıllık önlisans mezunu olmak yalnız bu kurs sadece ıstanbul we Antalya'da war malesef :KK43: ama online serwisleride mewcut(internet üzerinden ders)ışte edindiğim bilgiler;

Bu sertifika ile hem Türkiye' de hem de tü dünyada ana dili ıngilizce
    olmayan herkese yasal olarak ıngilizce öğretebilirsiniz. (Bu program sonunda alacağız sertifika ile Türkiye'deki tüm özel okullarda ve dil kurslarında M.E.B dan onaylı atamanız yapılarak çalışabilirsiniz.)
    INTESOL ıngilizce Öğretimi Metodolojisi ve Uygulaması Sertifikası (The INTESOL Certificate in the Methodology and Practice of English Language Teaching) alırsınız. Böylelikle, uluslararası tanınırlığa sahip iki sertifikaya tek zaman diliminde bir kez kurs bedeli ödeyerek sahip olursunuz.

ış ımkanları :

TESOL sertifikası ile hayat boyu bir meslek garantiniz olur. Bu belge Türkiye Milli Eğitim Bakanlığı' na bağlı kuruluşlarda da geçerlidir.
    Bu sertifika ile Azerbaycan, Rusya, ıran, Irak, Arjantin, Güney Kore vb. kısaca ana dili ingilizce olmayan tüm ülkelerde ıngilizce Öğretmeni olarak çalışabilirsiniz.
    ış imkanlarınızı kişisel olarak ya da Amerikan Kültür Derneği® Dil Okulları' nın uluslararası bağlantıları ile değerlendirebilirsiniz.
    Kurumumuzdan bu sertifikayı alan öğretmen adaylar arzu ederlerse, dünyadaki diğer ıngilizce öğretmenlerinden farklı olarak en saygın dil eğitim kuruluşu olan The College of Teachers 'ın üyesi olurlar. Bu üyelik, öğretmenlerimizin işe girmesinde inanılmaz öncelikli ve avantajlı olmasını sağlar
    .

Dikkat ! Birçok ülkede, akredite olmayan bir çok organizasyon ve okul TESOL/TEFL kursları sunmaktadır. Lütfen dikkat ediniz

Son düzenleme: 28 Mayıs 2009
  2. 28 Mayıs 2009
  3. songa84

songa84 BARBİ BEBEK NİŞANLANDI ! Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çok güzel bişey aslında ama sitesine baktım 2400 + kdv diyor.çok para yaaaaa. online olanı daha ucuz ama ona pek güvenemem.gidip yerinde öğrenmek daha mantıklı geliyor bana

4. 28 Mayıs 2009
  5. Gulay

Gulay Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben fiyatlara bakmadım o kadar war mı ya gerçekten pahalıymış sanırım bu sertifikayı weren başka kurslarda war canım araştırmak lazım:eek:

Son düzenleme: 28 Mayıs 2009
  6. 29 Mayıs 2009
  7. songa84

songa84 BARBİ BEBEK NİŞANLANDI ! Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende çok sevinmiştim görünce canım.okuyunca kafamada yattı aslında ama şuan çok masraftayım.ona harcayamam yani. fakat verebilecek durumdaki arkadaşlar bence yazılmalı çünkü bu tür bir sertifikayla her türlü şirkete falan da tahminimce rahat girilebilir.

8. 29 Mayıs 2009
  9. Gulay

Gulay Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende aynı durumdayım :) o yüzden seneye erteliyorum aslında mantıklı bence iş garantisi war zaten kursa werdiğin parayı 1-2 ay sonra fazlasıyla alıyorsun

10. 13 Haziran 2009
  11. madure

madure Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar eğer bu kursa yazılmadıysanız sizleri uyarmak isterim. Ben bu bahsettiğiniz kursa gidip bir kaç ay önce de sertifikamı aldım. Büyük ümitlerle parayı yatırıp,sertifikayı alıyorsunuz ve sonra anlıyorsunuz ki o yazılanların hiç birini elde edemiyorsunuz. Ben aylardır iş bulamıyorum, çünkü ülkemizde çoğu kurum bu sertifikanın adını dahi bilmiyor, bilenler de ya yurtdışında yaşamış olma tecrübesi ya da bir kaç yıllık iş tecrübesi istiyorlar nedeni ise bu sertifikaya güvenmemeleri ha bir de adaylık kaldırma meselesi var ki iş bulamayan adaylığı nasıl kaldıracak orası çok gülünç. Ha birde unutmadan söyleyeyim sertifika derecem en üst derece... Aylardır iş bulamıyorum ve işin vahim tarafı ben bu sertifika uğruna kendi mesleğimi bıraktım.

Siz siz olun sakın ama sakın bu programa katılıpta kıytırık 3 kağıt parçası uğruna paranızı çöpe atmayın. Ama kurs açabilme gücünüz varsa orasını bilemeyeceğim tabi.

Bu arada iş garantisi safsatasına da inanmayın, kendi kurslarına dahi kaç kere başvuru yaptım ama adam yerine koyulmadım...Kendiniz bulabilirseniz bulacaksınız

Not:Bir de şöyle bir durum var; ilk kayıt olduğunuz zamanlar sizinle çok ilgileniyorlar (ben o zaman bir arkadaşımı daha kayıt yaptırmıştım aldanarak) mesela yaptığınız ödev en geç 1 gün içinde onaylanıyor(ki bu 5 dakika içinde dahi oluyor) daha sonraları kurs sonuna doğru ödev yolluyorsunuz 3-5 gün bekliyorsunuz ses soluk çıkmıyor sürekli özür dileyerek kontrol edilmesi amacı ile mesaj atmak durumunda kalıyorsunuz. Yani artık önemsenmemeye başlanıyorsunuz. (Bu bir sabır testi midir önemsenmeme midir anlayabilmiş değilim)

Sorunuz olursa buradayım arkadaşlar ama bu parayı verebiliyorsanız çok az daha katarak yurtdışına çıkıp alın sertifikayı en yakın Yunanistanda dahi var. Çünkü Türkiyeden aldığınız sertifikayı hiç bir kurs kabul etmiyor malesef. Üzgünüm ama durum bu...

Son düzenleme: 13 Haziran 2009
  12. 5 Ağustos 2009
  13. tavşii

tavşii Guest

canım ben merak ettim sen online kursa mı yazıldın yoksa amerikan kültür de gerçekleştirilen kursa mı bide ne tür eğitim veriyorlar biraz anlatabilirmisin

14. 8 Ağustos 2009
  15. madure

madure Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Zaten amerikan kültürde artık yanlızca online kurs veriliyor. çeşitli konular ve ödevler var onları yapınca 1 gün de pratik dersi veriyosun ve karşılığında sertifikayı alıyorsun.

16. 2 Eylül 2009
  17. gisele

gisele Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba,
    Peki bu sertifikanın yurtdışında geçerliliği var mı gerçekten? Örneğin İspanya veya İtalya'da öğretmenlik yapılması konusunda.. TESOL - Home Page diye bir site var, burada sertifikanın uluslararası oldugu belirtiliyor. Ama Türkiye'den aldıgımız bu sertifika ile aynı haklara sahip oluyor muyuz?

18. 17 Kasım 2009
  19. suzzu

suzzu Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba ,öncelikle cok tesekkur ederim deneyımlerınızı paylastıgınız için,cunku benım gıbı emınım bu sertıfıkayı almak isteyenlere buyuk faydası oldu bu paylasımın..
    pekı su an ne yapıyorsunuz,hala aynı mı dusuncelerınız tesol için?CELTA yı bılıyor musunuz?