Test ve gyno ferro sanol hakkındaki endişelerim:(

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve cursedxangelx tarafından 16 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

16 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : cursedxangelx
  1. Merhaba kızlar ben 13 hafta 1 günlük hamileyim fakat bazı konularda sizlere sormak istediğim şeyler var...Benim şuan durumum müsait olmadığı için bebeğime ikili tarama testi yaptıramıyorum malesef ama doktor ense kalınlıgının gayet normal oldugunu söylemişti bana hatta şöyle yazıo NT:1.63mm acaba diyorum bu testi yaptırmayıp 3 lü tarama testinimi yaptırsam aklım çok karıştı hem ozaman eşimde iş bulmuş olur şuan işen çıktı:KK43:

Birde sormak istediğm bir konu daha var doktor bana elevit ve gyne ferro sanol diye kan hapı verdi ama migdemi resmen mahvediyor içtigim zaman ve acayip halsiz oluyorum,canım yemek yemek istemiyor, karnım adet sancısı gibi yanıyor acaba bunun yerine alternatif bişi kullanan varmı yada iki güne bir mi kullansam ne yapsam şaşırdım kaldım
    CADIARZU

2. 16 Temmuz 2009
  3. kimse yokmu?

4. 16 Temmuz 2009
  5. sweetbaby

sweetbaby Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    canım benim doktorum istersen 2liyi yaptırmayalım 3lü yaptırırız dedi ben yok yaptıralım dedim. bi problem çıkmadı. 3lüye gerek yok dedi. bence doktoruna sor. sadece 3lü yaptırsam de. öle yaptıranlarda oluyo. mesela ben 2li yaptırdım her şey normal çıktı. 3lü yaptırmıcam . gyneferro bende kullanıyorum ama benimki folik asit ve demir karışımı. ama sadcee kabızlık yapıyo tuvaletinin rengini değiştiriyo. ama normalmiş. ama seninkini bilmiyorum. doktoruna sor bence canım. bir de sanırım ocak annesi olucaksın gel biz de ocak anneleri topiğindeyiz.orda daha çok şey paylaşırız.

6. 16 Temmuz 2009
  7. tamam tatlım bana link verebilirmisnin çok saol:))

8. 16 Temmuz 2009
  9. why_be

why_be varken yok gibi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım ben gyno ferro kullanıyorum söylediğin etkileri bende göstermiyo. sende elevitle birlikte kullandığın için böyle etki göstermiş olabilir.
    bundan önceki doktorum bana megadayn önermişti ama tadı berbattı kafamçokkarıştı

10. 16 Temmuz 2009
  11. dysania

dysania İÇİNE ATIYON ATMA Üye

Beğenildi:
    2.806
    Ödül Puanları:
    123
    bende ferrum kullanıyordum aynı ilacın muadili midemi mahvetti doktorum demir kullanmamı söyledi bende artık kullamıyorum besinlerden ihtiyacımı gidermeye çalısıyorum geçmiş olsun

12. 17 Temmuz 2009
  13. TUANAY

TUANAY Allahım şükürler olsun Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    GYNO FERRO SANOL,Dünya Sağlık Örgütünün gebeler için önerdiği tek ilaçtır.Bebeğin gelişimi ve annenin sağlıklı bir hamilelik geçirmesi açısından son derece önemlidir.Demir irritan bir madde olduğu için,bazı bünyelerde hassasiyete yol açabilir.Ama elevitle kullanmamanız gerekir.Çünkü elevitin içinde 800 mcg folik asit vardır.Dünya Sağlık Örgütü gebelere günlük 500 mcg folik asit alımını önermektedir.Bu miktar da GYNO FERRO SANOLDA olan miktardır.İkisi biraraya gelince aşırı sıkıntı yapabilmektedir.Bu nedenle gebelik süresince günde tek doz folik asit kullanımı yeterli olmaktadır.Gyno Ferro sanolü gece uyumadan önce almanız yan etkilerini minumuma indirecektir.Hayırlı ve sağlıklı doğumlar diliyorum.

lacrimosa bunu beğendi.
  14. 17 Temmuz 2009
  15. zeytingxoxzlxux

zeytingxoxzlxux Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    Ben megadyn ve ferro sanol kullanıyorum, demir hapını sabah erken saatte aç karnına alıyorum yaklaşık bir saat sonra kahvaltı yapıyorum şu ana kadar bahsettiğiniz yan etkileri görmedim , tam tersine başladığım günden beri iştahım daha fazla arttı benim ..

16. 17 Temmuz 2009
  17. sekercik

sekercik oğlumun kardeşi gel gel:) Üye

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    148
    ben de her iki ilacı alıyorum ama demir ilacını sabah aç karnına eleviti öğlen tok karnına akşam yemeğinden sonra da magnezyumu alıyorum bi sıkıntım olmadı şükür ama demir ilacı büyük idrarın rengini koyulaştırıyor ve sanırım biraz da kabızlık yapıyor inşaallah başka bir sorun yaratmaz bence doktorunu telefonla ara sor en azından ne zaman kullanman gerektiğini söyler benm dr ikisini arka arkaya kullanma demişti arasında zaman olmalıymış

18. 17 Temmuz 2009
  19. begonvil07

begonvil07 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Ben de dem,ir hapı ve elevit kullanıyorum... Demir hapına 20 gün önce başladım
    tek sorunu acayip iştah açtı hep açım yemekten sonra bile aç hissediyorum
    kendimi..
    Mazallah toparlak bir hamiş olup çıkacağımyerimsenibenyerimseniben