testislerde ekojenik kalsifikasyonlar?

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve SurcuLisan tarafından 16 Eylül 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    16 Eylül 2010
    Konu Sahibi : SurcuLisan
  1. SurcuLisan

SurcuLisan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba.Eşimin yaptırdığı renkli dopplerde sol testis parankiminde 1-2 mm büyüklüğünde ekojenik kalsifikasyonlar tesbit edildi.9 Yıldır bebek sahibi olmak için çabalıyoruz.İkimizde de herhangi bir probleme rastlanamamıştı.Daha önce yapılan sperm testinde herşey normal çıkmıştı.İlk kez ürologun yönlendirmesiyle ultrasonla testislere bakıldı.ekojenik kalsifikasyon nedir ne değildir, internette araştırmama rağmen anlayabileceğim bir sonuç çıkaramadım.Bu, eşimin testislerinde kist veya ona benzer bişey var demek mi?Eğer öyleyse ve tehlikeli bi durumla karşı karşıyaysak tedavi seçenekleri nelerdir? Ve son olarak bu, bebek sahibi olamayışımızın nedeni olabilir mi?

İlginize şimdiden teşekkürler.İyi çalışmalar...

2. 17 Eylül 2010
    Konu Sahibi : SurcuLisan
  3. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Hanıefendi geçmiş olsun açıkçası ben kadın hastalıkları ve doğum uzmanıyım, eşinizin testislerğindeki kalsifikasyonların ne anlama geldiğini bilemeceğim. Bu konuda bir üroloğa danşmanızda fayda vardır. Kısırlık açısındab bakacak oluesak kalsifikasyonların probleme yol açmış olacağını tahmin etmiyorum

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.