tetanoz aşısı şartmı??

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve eda_eda tarafından 10 Ocak 2008 başlatılmıştır.

10 Ocak 2008
    Konu Sahibi : eda_eda
  1. eda_eda

eda_eda Guest

kızlar 23 haftalık hamişim..tetanoz aşısı zamanı gelmiş..kimi aşı olmuş kimi olmamış..bazı dr lar öneriyor bazıları gerek yok diyor..arada kaldım..iğneyi çok seven biri değilim hatta nefret ediyorum..biliyorum iğneden korkuyosun çocuğu nasıl doğuracaksın diyeceksiniz ama ne yapayım işte o başka bişi :eek: sizler oldunuzmu yorumlarınızı bekliyorum :1hug:

2. 10 Ocak 2008
  3. alize_13

alize_13 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    ben oldum hatta bu ay bi tane daha olcam 2 kere olnuyomuş bu aşı eğer doktorun önerdiyse bence ol
    bazılarının olmaması dr dan kaynaklanıyor dr un tedavi yöntemine bağlı yani

4. 10 Ocak 2008
  5. nurcanogretmen

nurcanogretmen Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    148
    canım hastanede doğum yapacaksan önermiyolar bende ilk bebeğimde olmuştum ikincisinde olmadım.bunda da daha erken bişi demediler ama gerek görmüyo hastane ortamı steril diye doktorlar ..ama sen bilirsin yinede

6. 10 Ocak 2008
  7. çixgxdem-xoxzal

çixgxdem-xoxzal Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    evet canım bebeğin için şart ben oldum diyerinide 1 ay sonra olacağım

8. 10 Ocak 2008
  9. sherry456

sherry456 Guest

bu aşıyı hastanede aletlerden mikrop kapılmasın diye yapıyorlarmış.steril ve güvenilir biyerde dogum yapacaksan gerek yok diyorlar.bende iğneden nefret ederim ama zamanı gelince bebeğim için mutlaka yaptırcam.

10. 11 Ocak 2008
  11. elma xsxekeri

elma xsxekeri Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    tatlım kızlar grekli açıklamayı yapmış bende 19.haftamda vuruldum ikincisinide pazartesi günü 27. haftamda vurulcam fakat bazı doktorlar 1 ay arayla vurulmasını istiyolar

12. 11 Ocak 2008
  13. kibela24

kibela24 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    bende 18 ve 22 hafta vurdum rısk almamak gerek dedı doktor normal dogumda olsa sezeryanda olsa..strıl olsada yıne ufakda olsa rısk var..bor cok doktor onerıyor eger hıc vurulmadıysanız hayatta

14. 11 Ocak 2008
  15. EU1

EU1 Guest

Ben burdaki dogum yapanlara sordum kimse asi olmamis.Sanirim bende olmicam.Umarim birsey olmaz.

16. 11 Ocak 2008
  17. MxuxLTeCi

MxuxLTeCi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ya Allah korusun ama herşeyde insanlar için.bebeğini riske atmaya değer mi?
    tetanoz korunması çok kolay bişey ama gebelikte bebeğe bulaşırsada sonuçları çok ağır.o yüzden iğne yaptırınca hiç birşey kaybetmezsin.bu benim fikrim tabi

18. 11 Ocak 2008
  19. UzmaN

UzmaN Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    146
    İlk bebeğimde doktorum yaptırmadı bana tetenoz aşısını..Eskiden kötü şartlarda doğumlar olduğunu,göbek kesmede falan jilet gibi şeylerin kullanıldığını,bu yüzden eskiden tetenoz aşısının çok önemli olduğunu söylemişti..Ama günümüzde artık bu türdoğumlar söz konusu değil..

Şimdi 13 haftayı geçkin hamileliğim var..

18. hafta ile 20. hafta arasında tetenoz aşısı vurunmam gerektiğini sağlık ocağında ki hemşie hanım söyledi..Ben yine doktoruma danışacağım..Yaptır derse ne ala,yoksa düşünmüyorum..Dediğim gibi artık şartlar çok değişti,imkanlar ise bol..