Tetanoz Aşısı ve Grip Aşısı

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve s3nna tarafından 22 Eylül 2010 başlatılmıştır.

22 Eylül 2010
    Konu Sahibi : s3nna
  1. s3nna

s3nna Yakışıklım 2 Yaşında Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Merhaba Kızlar,
    Tetanoz aşısını kaç haftalık hamileyken oldunuz ? :CüvCüv:
    Hamile iken grip aşısı yaptıran var mı ? Ya da hamile olupta grip aşısı yaptırmayı düşünenler var mı _?_

2. 22 Eylül 2010
  3. sheker_cat

sheker_cat Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    tetanoz aşımın ilk dozunu 21. haftada yaptırdım 20 ile 24. haftalar arasında yapılıyormuş sanırım ilk doz 2. dozda aşı olduktan tam 1 ay sonra grip aşısı hakkında bir fikrim yok yaptırmadım düşünmüyorumda

4. 22 Eylül 2010
  5. capellas

capellas Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bende geçen ayın 25inde tetanoz aşısını sürpriz bir şekilde olmuştum :) sağlık ocağına her ay gidiyorum aşın var dedi pat diye vurdu valla:) bu cumada ikincisi yapılacak şimdi 26. haftamdayım.. her senede gribi ağır atlatmayım diye grip aşısı da olurum arkasına felaket grip olurum ayağa kalkamam o yüzden yaptırmayı düşünmüyorum bu sene .. ama geçen sene ablam hamileyken domuz gribi aşısı olmuştu bi yan etkisini görmedi onun görülmediyse grip aşısının yan etkisi hiç görülmez heralde :KK70:

6. 22 Eylül 2010
  7. cherry81

cherry81 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    Hamilelikte her tur asi/ilac kullaniminin iyi olmadigini dusunuyorum. Asilarin etkileri cocukta hemen gorulemeyebilir. Yillar sonra sorunlar cikabilir. Yani hicbirseyin garantisi yok, ozellikle domuz gribi asisi gibi yeni daha once hic denenmemis ve ilerideki etkilerinin ne olacagi bilinmeyen asilari yaptirmak bence cok yanlis. Belki zararlari 5 yil sonra bulunacak? Veya cocukta etkisi 5 yil sonra baslayacak/belli olacak.

Tabiiki herkes kendisinden sorumludur yazdiklarimida yanlis anlamayin ama, ben hamilelikte bu tarz seylerin kullanilmasi taraftari degilim. Niye boyle bir riski alalimki? Grip olunursa biraz fazla surer olur biter, yatakta biraz daha fazla yatilir dinlenilir, hicbirsey bebeklerimizi riske atmaya degmez bence, kucuk bir ihtimal bile olsa.

8. 23 Eylül 2010
  9. yenihamile

yenihamile Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    ben ilk tetenoz aşımı geç yaptırdım 26 haftalıkken oldum geç öğrendim çünkü, gerekli bir aşı olduğu söyleniyor, bir sıkıntı olsa tüm hamilelere yapılmaz diye düşünüyorum Ekimin 18'inde 2. aşı var 3. de doğumdan sonra sanırım. ama biraz acıyo hafifde ağrıyo (en azından bende öyle oldu)