Tetanoz aşısı

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve mybeans tarafından 8 Ağustos 2007 başlatılmıştır.

8 Ağustos 2007
    Konu Sahibi : mybeans
  1. mybeans

mybeans Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar Tetanoz aşısını sağlık ocağında mı yaptırmalıyız.Bazı sitelerde doktorların sağlık ocağındaki aşılar tetanoz+difteri olduğu için bu aşıyı önermediklerini , eczaneden saf tetanoz aldırdıklarını okudum. Acaba difteri zararlımı ki anlamadım. Bazı doktorlar da sağlık ocağına yönlendiriyormuş. Sizin doktorlar bu konuda ne dedi bilgi verirmisiniz.

2. 8 Ağustos 2007
  3. duygumca

duygumca Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    valla canımın içi ben sağlık ocağında oldum ilk aşımı ikincisinide orda olucam.doktoruma sormadan yaptırdım sağlık ocağında sölediğimde iyi yapmışsın dedi.yani bi problem görmedi olucaınıda sanmıorum bide beni telefonla aryıp kendileri bilgi verdi aşı gününüz die çok hoşuma gitmişti :)

4. 8 Ağustos 2007
  5. SEMA_24

SEMA_24 İçimde büyüyen bir AŞK var Üye

Beğenildi:
    340
    Ödül Puanları:
    93
    benim işyerimin yanında ana sağlık ocağı var geçen hafta sorduğumda çarşamba öğleden sonra gel yaparız dedi 20.haftayı dolduran tüm gebelere ücretsiz yapılıyormuş,başka bir doktorda 24.ve 28.haftalarda iki doz yapılmalı dedi.benimde iyice kafam karıştı.ama ana sağlık ocaklarında ücretsiz yapılıyor ve biçok kişide orda yaptırdı.bende cumartesi kontrolümde doktordan net bilgi alıp ona göre yaptırıcam.zararlı bişey olsa sağlık ocakları yapmaz diye düşünüyorum

6. 8 Ağustos 2007
  7. AnneyimBen

AnneyimBen evli mutlu çocuklu :) Üye

Beğenildi:
    740
    Ödül Puanları:
    153
    tatlım ben hamıleleıgımda ası olmadım doktoruma sordum devamlı kontrole gıttıgım ıcın gerek yok dedı bıde ben cok korkuyorum ıgneden

8. 8 Ağustos 2007
  9. tatarxixm

tatarxixm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    ben de 2toz aşımı saglık ocagında oldum doktorum dedi dogum yapalı 1 ay oldu 6 aysonra bidaha olcam

10. 8 Ağustos 2007
  11. cananfs

cananfs Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım ben de ılkını saglık ocagında oldum ve ıkıncısıde yarın:) onuda saglık ocagında olucam.

12. 8 Ağustos 2007
  13. çokoprens

çokoprens iki prens annesi Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    semacım aynen benim kafam karıştı adanada 24. haftada boluda ve izmirde 20 haftada vuruyorlar doktorum 24. hafta da vurdur diyor sağlık ocağımız 20 haftada diyor bunun bir orta yolu yok mu yaaa bu ne karmaşıklık anlamadım

14. 8 Ağustos 2007
  15. EU1

EU1 Guest

bende 10 gün önce sağlık ocağına gitmiştim. banda 24. haftanı doldur gel öyle yapalım dediler. hemde ilk gebeliğim olduğu için iki doz yapacaklarmış. bu cumartesi doktora gideceğim. doktorumada sorarım artık.

16. 8 Ağustos 2007
  17. mybeans

mybeans Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Ben cerrahpaşaya gidiyorum yarın kontrolüm var. Neden bazı doktorların eczaneden saf aşı alın dediğini soracağım ama cerrahpaşadakiler uzman değil asistan belki de bilemezler. Sen de c.tesi doktora sorup buraya yazarmısın.

18. 9 Ağustos 2007
  19. SEMA_24

SEMA_24 İçimde büyüyen bir AŞK var Üye

Beğenildi:
    340
    Ödül Puanları:
    93
    tabiki doktorumla konuşurum burayada yazarım hepimizin kafası karışmış bu konuda.sizlerde doktorunuza yinede sorun bakalım hepsi farklı şeylermi söyleyecek.