textilibitirecekbuluş

Konusu 'Faydalı Bilgiler' forumundadır ve ema1 tarafından 6 Ekim 2010 başlatılmıştır.

  6 Ekim 2010
  Konu Sahibi : ema1
 1. ema1

  ema1 Hayat, sen plan yaparken başına gelenlerdlr Pro Üye

  Katılım:
  10 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  19.459
  Beğenildi:
  7.408
  Ödül Puanları:
  238


  Bilim insanları spreyle vücuda sıkarak oluşan kıyafetler üretti.

  Spreyle uyguyanan ve vücudu saran yeni giysiler yakın gelecekte moda haline gelebilir ve vazgeçilmez hale gelebilir. Pamuk liflerinden üretilen bir sıvı sayesinde tişörtten elbiseye, pantolondan mayoya ve şapkaya kadar bütün kıyafetleri yapmak mümkün.

  Sprey olarak vücuda uygulanan bu yeni kıyafet tarzının fikir babası İspanyol Dr. Manel Torres. Torres bu icat için tam on yıl çalışmış. Sprey vücuda uygulanıyor. Vücuda temas ederken kuruyor. Tamamen kuruduktan sonra çıkarılıp yıkanabiliyor ve yeniden giyilebiliyor. 15 dakikadan az süren bu işlemle istenilen renk ve tarzda elbiseler üretme şansına sahip olunuyor.

  Profesör Paul Luckham ile Doktor Torres, pamuk lifler, polimer (lifleri bir arada tutmaya yarayan plastik) ve çözücü maddeden (sıvı halde tutmak amacıyla) oluşan "sprey-giysiyi" birlikte çalışarak geliştirdi.

  Yarattığınız giysiden sıkılırsanız da hiç sorun değil! Malzeme eriyip yeniden farklı bir giysi tasarlamak ve eski tasarımları tamir etmek üzere kullanılabiliyor.

  Dr. Torres amacın, herkesin üzerine mükemmel oturacak ucuz ve çok hızlı üretilebilecek kıyafetler yaratmak olduğunu söylüyor. Ürünün raflardaki yerini alması için birkaç yılı daha var.

  Torres, herkesin vücut hatlarını bu kadar keskin bir şekilde göstermek istemeyeceğini düşünerek ürünü daha gelişmiş hale getirmeye çalışıyor. Bazı 'spreyle ve giy' Londra Moda Haftası'nda görücüye çıkacak

   
 2. 6 Ekim 2010
  Konu Sahibi : ema1
 3. Elif

  Elif Onur Üyesi Pro Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  24.632
  Beğenildi:
  5.166
  Ödül Puanları:
  438
  Bunu görmüşdüm tam olarak bu sanırım ama ben zararlı olabileceği görüşündeyim suni şeylerin

   

  Ekli Dosyalar:

  • $1.jpg
   $1.jpg
   Dosya Boyutu:
   80,7 KB
   Görüntüleme:
   34
 4. 6 Ekim 2010
  Konu Sahibi : ema1
 5. miskokulum

  miskokulum canlarım...Kağan&Kerem Üye

  Katılım:
  19 Aralık 2008
  Mesajlar:
  18.093
  Beğenildi:
  389
  Ödül Puanları:
  238
  hiç sağlıklı gözükmüyor.Bir de göbekliler kesinlikle kullanamaz,nasıl saklarız böyle bir şeyin içinde fazlalıkları.Bunu giyenin vücudu kusursuz olmalı.