Teyzeleri biliyorsaniz, lütfen bize yardim!

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve Esmer Gxuxlcin tarafından 7 Kasım 2009 başlatılmıştır.

7 Kasım 2009
    Konu Sahibi : Esmer Gxuxlcin
  1. Esmer Gxuxlcin

Esmer Gxuxlcin ♥αℓуα ∂υ&#9 Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    106
    Kizlar 36 haftalik hamileyim. Iki haftada bir randevularimiz var doktorumuz son iki randevu da ultrasona sokmadi ama son devamli Nst makinasina baglayip bebegin kalp atislarina bakiyor. 4 Kasim'da gittigimiz de bebegin kalp atislari 170 - 180 hatta arada 185'e dahi cikiyor, yani resmen sinira ulasiyor. Doktorumuz o gün az su icmeme bagladi ve ertesi gün yani 5 Kasim'da bol bol su icip bir daha gelmemi söyledi, dediklerini uygulayip bol bol su ictim ve yine makinaya bagladi. Bu sefer cok sukur iyiydi 140-150-160 arasiydi. Ama, her hareket ettiginde yine 170 ve 185'e kadar cikiyor... Bebegimin pozisyonu normal dogumda amma velakin, daha ufacik bi ayak hareketinde 180'e cikan kalp atisi normal dogumda ne olur bilemiyorum..
    Inanin, ölü gibiyim aklimdan cikmiyor, korkuyorum anne adayiyiim ,kendimi degil sadece bebegimi düsünüyorum. Biliyorum, olucak varsa hic birsey engel degildir, Kader bu.. Elhamdülillah, cahil bir insan da degilim isyan edicek de degilim.. Ama, yine de yüregimm...... acio iste, aklimdan bu soru, gözümden akan göz yasi dinmio iki gündür. Bebegim normal dogumun vermis oldugu o sanci esnasinda kalbi kaldirmaz diyorum, korkuyorum, cok korkuyorum!!!
    Her anne belki ister normal dogurmayi ama, yemin ederim ben de deliler gibi sezaryan olmayi istyiorum bebegim, son anda da olsa zarara ugrasin istemiyor,
    Tedbir_i alip, Takdir_i ise Yüce Rabbim( azze ve celle) ye birakiyorum..
    Ama, ne olur bana akil verin kizlar..
    Esimde normal dogurmami cok istiyor, olucak varsa engele olamayiz diyor ( ki hakli da, ama ben detaylara inmis durumdayim ne olur bisyler söyleyin bana !!! )

2. 7 Kasım 2009
  3. Mntha

Mntha Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    86
    canim ins bir sey olmaz Allah'in izni ile sen posizif dusun. rahat ol bebeginde rahat olur ins.
    zaten dogum aninda onemli bir sey olursa sezeryana alirlar. Rabbim her seyini mizanina uygun yaratmis. senin bebisinde gelicegi an Rabbim ona bir kolaylik verir ins.
    sizde bilirsiniz yurt disinda dogum aninda bebegin kalbi atislarinda bir sorun oldumu hemen szeryana aliyorlar. benim iki arkadasim dogumu aynen bu sekilde olmusdu.. stres yapma ins kendini o anin guzel geçicene inandir. çok dua et. yuce Allah cc her seye kàdir...

4. 7 Kasım 2009
  5. Fluttershy

Fluttershy Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    459
    Ödül Puanları:
    163
    canım arkadas haklı bısey oldugu an sezeryanla alırlar zaten endıselenmekte haklısın ben de 27 haftalık hamılegım ınan bısey olacak dıye odum kopuyor ınsallh kazasız belasız kavusuruz bebeklerımıze

6. 7 Kasım 2009
  7. Esmer Gxuxlcin

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    106
    Allah razi olsun kizlar, cok sagolun..
    Evham yapiyorumdur die kendime kizmiyor degilim ama, anne adayi iken bile onlarin sadece sagligindan baska bisy istemiyorum..
    Rabbim, herkesin yar ve yardimcisi olsun insallah..

8. 7 Kasım 2009
  9. zeynepb

zeynepb 2 mayıs hedef 68 Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146
    canım doktor cok ters bı durum gorse bekletmez kı senı sezeryana alır. zaten 36 haftayı devırmıssın masallah gerek duysa bekletıcegını sanmıyorum. yınede kuskularını paylas bence acıklasın sana sebebını boyle kendı kendıne dusun dusun uzulursun... saglıkla bebegıne kavusman dılegıyle...

10. 7 Kasım 2009
  11. leyya

leyya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bence normal doğumda ısrarcı olmayın. önemli olan bebeğinizin sağlıkla doğmasıdır. doktor sezaryan derse bence sezaryan olun. etraftan normal doğum baskıları eminim çoktur. bana da çok baskı yapıldı. bebeğim biraz kilolu ve asla risk almak istemedim. pazartesi sezaryan olucam allah izin verirse ve çok rahatım.

12. 7 Kasım 2009
  13. Esmer Gxuxlcin

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    106
    Allah razi olsun arkadaslar, iyi dilekleriniz icin her birinizden..
    Leyya: Canim, inan suan neyin nasil olacagini bilmiyorum ve Rabbim'den herseyin bütün cem_i cümle hakkinda en hayirlisini diliyorum. Ama, acikca konusmak gerekirse, normal dogumu istemiyorum bu sebepden dolayi..
    Inan, esim basta olmak üzere tüm esimin sülalesi normal dogum yap ne olursa olsun diyip, hatta azarliyorlar..
    Rabbim, bebegini sag saglim ve saglikli bir sekilde kucagina alip kavusmayi nasip eylesin..
    Allah'im olmayanlara da nasip eylesin....

14. 7 Kasım 2009
  15. angelsky

angelsky Ümmü Eymen olcam inş. Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    148
    inşallahh korktuğundan emin olursun
    dualarım seninlee Rabbim hakkında (mızda)
    ha[yırlı ve güzel olanı nasib eylesin

16. 8 Kasım 2009
  17. maviruya

maviruya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    97
    Ödül Puanları:
    113
    peki o çevrendekiler durumu farkındalar mı? nasıl ısrar edebilirler bebeğin sağlığı söz konusuyken..yani sezeryan olunca senin çocuğun olmuyo mu..niye bu ısrar?? kimseyi dinleme,zaten doktorun seni yönlendirecektir..ve doktor ne derse o olur..böyle bir risk varsa ,%1 bile olsa tehlikeye atamazsın ki çocuğunu..sen doktoruna güven,canını da sıkma..şimdi stres en uzak durman gereken şey..

18. 8 Kasım 2009
  19. Esmer Gxuxlcin

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    106

Allah razi olsun canim... Hepinizden..
    Benimde dularim tüm care arayan herkesle..