teyzeleri kızımın hala bir ismi yok

Konusu 'Temmuz Anneleri' forumundadır ve eftelyaaa tarafından 8 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

8 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : eftelyaaa
  1. eftelyaaa

eftelyaaa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar şimdilik iki tane isim bulduk büşra ve berra başkada hiç bişey bulamadık bunlardada tam bir karar varamadık yani anlayacağınız minik meleğimin ismi yok.hem anlamlı olsun hem dinen uygun olsun hemde biraz farklı olsun istiyorum biliyorum çok şey istiyorum ama.hadi bana yardım edin:CüvCüv::eek::nazar:

2. 8 Mayıs 2009
  3. sila_84

sila_84 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    canim berra ismini bizde dusunuyoruz zeynebin yaninaa. zeynep berra... bereketli anlami tasiyo. ayni zamanda peygamberimizin halasinin isimlerinden.

biz babamiza begendiremedik die vazgectik belki sana bi fikir olur. erva.. o da peygamber efendimizin baska bir halasinin ismi..

4. 9 Mayıs 2009
  5. eftelyaaa

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    canım sağol biliyorum berra peygamberimizin halasının ismi aynı zamanda ananesininde ismi berre/berra aynı kök ikiside ben o ismede peygamberimiz kızına ağır gelir diyip koymamış diye duydum onun için karar veremiyorum

6. 9 Mayıs 2009
  7. alhan

alhan dünyama hoşgeldin meleğim Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    öncelıkle yavrunuzu allah sıze bagıslasın canım.senın belırttıgın isimlere uygun olarak şura geldı aklıma hem kuran-ı kerımde sure adı anlamıda sözü dinlenen kımse yada cemıyet anlamında benım kuzenım ın adı begenırsen bılgın olsun ıstedım.

8. 9 Mayıs 2009
  9. sene

sene tatlı patitom... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sidelya.... biraz farklı geliyor kulağa ama söylendikçe güzelleşiyor bence. cennette bir bahçe ismi. kızım olsaydı bu olacaktı ama oğluşum oldu.:KK46:

10. 9 Mayıs 2009
  11. sila_84

sila_84 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    canim ben arastirdim da o mevzuyu birincisi berre ve berra ayri anlam tasiyolar. berre temizleyici anlami tasiyo. insanda kibir olusturabilir die sakinca gordugu icin peygamber efendimiz degistirmis ismi berre olan bikac kisininkini. ama berra oyle diil.bereketli olan anlami tasiyo tabi yinede sen bilirsin cnmm..

12. 11 Mayıs 2009
  13. eftelyaaa

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    canım güzel bir isimmiş bakalım eşim ne diyecek teşekkür ederim

14. 11 Mayıs 2009
  15. eftelyaaa

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    canım evet değişik bir isim bakalım bir de eşime söyleyeyim ne diyecek Allah bağışlasın oğlunuda Rabbim uzun ömürler versin

16. 11 Mayıs 2009
  17. eftelyaaa

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    canım ilgine teşekkür ederim ben aynı kök olduklarını sanıyordum çünkü bendeki bütün kitaplarda öyle yazıyor zaten her ikiside peygamberimizin soyunda varmış sanırım bakalım şimdilik yinede en yakın olduğumuz isim bu bakalım ne olacak kızımızın ismi

18. 11 Mayıs 2009
  19. demett.

demett. prens ve prenses annesi.. Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    eğer eşimin iş arkadaşı bizden önce davranmasaydı ben kızıma berra adını çok istiyordum ama önce onlar koydular aynısı olmasın diyoruz bizde sağlıkla gelsin kuzucuğun canım ve tüm hamişlerindekaydirigubbakcemile5