Teyzemle eniştem boşanıyor,beş para etmez bir kız yüzünden

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve Metaphora tarafından 13 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    13 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : Metaphora
  1. Metaphora

Metaphora Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    108
    kızlar olay çok yeni ve sizden fikir almak istedim.

uzaktan bir akrabamız var.kız geçen sene memleketten geldi dayımlarla yaşıyor ve çalışıyor ailesine bakıyor kazandığı parayla.

ben onla arkadaş gibiyim,teyzemde,daha doğrusu öyleydik.düşünün kız süslensin diye teyzem makyaj malzemelerini saç maşasını ona hediye etti,arkadaşı yok izin günlerinde sıkılmasın diye arkadaşlarımla değil onunla görüştüm,maddi anlamda masraf yaptım gezdirdim,yani teyzemle beraber kolu kanadı olduk yanlış anlaşılmasın muhtaç bir kız değil sadece akraba olduğu için biz üstüne titredik.

neyse olaya giriyim
    bu kızın adı ayşe olsun

bundan aylar önce teyzem şehirdışından gümüş takı siparişi verdi,maddi durumları iyi olmadığı için kocasına yalan söyledi hediye geldiğini söyledi,kargo da ayşeye geldi teyzem ayşeden teslim aldı.takı bursadan geldi,bu arada teyzemin eski sevgilisi de orda yaşıyor,biz kıza bişey anlatmadık meğer kız yanlış şeyler düşünmüş

neyse gelelim şimdiki zamana.eniştemle teyzemin son zamanlarda arası bozuktu bu arada teyzem memlekette,eniştemde ayşeyle teyzem arasında bir sır olduğunu düşünerek ayşenin ağzından laf almaya çalışmış hatta ileri gitmiş,yalan söylemiş.ayşeye demişki ''x (yani teyzem) senin çok rahat olduğunu düzgün bir kız olmadığını,erkek düşkünü olduğunu söyledi bana''. ve daha biçok şey söylemiş kıza

kızda inanmış bu lafları teyzemin söylediğine ihtimal vermiş nasıl oluyosa,ve enişteme teyzemin bir ilişkisi olduğunu,eski sevgilisiyle beraber olduğunu,hatta o takıları eski sevgilisinin gönderdiğini ve sevgilisinin evli olduğunu vs.vs söylemiş,yani kısacası enişteme karın seni aldatıyor demiş.

eniştemde teyzemi arayıp suçlamış kavga etmişler falan neyse sonra eniştemde inanmadı zaten ama teyzem çıldırdı,eniştem kızın ağzından laf almaya çalıştığı için,ona güvenmediği için boşanmak istiyor,eniştemse alttan alıyor.

bu kızda hala burda ve teyzem birşey yapamadığı için deliriyor,kızı memlekete yollamak istiyor defolsun gitsin hayatımızdan diyor,ve ailesine tek tek herşeyi anlatmak istiyor ki o zaman olaylar büyür

sorun şu ki,annem bu kız için ''işten atmayalım,cahil kız,yapmış bir hata,normal elemanımız gibi davranırız'' diyor.annem asıl hatayı eniştemde görüyor,ayşe sadece bi maşaydı,hırsını ondan alma diyor.aslında annem ona acıyor çünkü kızın babası öldü ve annesine kardeşlerine o kız bakıyor,memlekete giderse iş bulamaz.

benim fikrimse,ortada hiçbişe yokmuş gibi ailesine anlatmadan kızı yollayalım.o bir aileyi yıkacak,bizde aman ailesine baksın diye kızı burda tutucaz.yok ya..

teyzem de çok sinirli namus meselesi diyor o kızın hayatını kaydırmak istiyor

bu kız 20sine gircek bu arada,cahil falan da değil evli erkekleri ayartan laf cambazı biri.

biz şimdi ne yapalım bu kızı,siz olsanız ne yaparsınız,ortalık çok kötü ve öfkeyle yanlış şeyler yapılmasını istemiyorum

2. 13 Mayıs 2010
  3. zeynep215

zeynep215 edep ya Hu!!! Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    :bbo: bunlar ne böyle ya hu
    inanın içim kaldırmıyor artık
    şunu yap bunu yap diyemiycem gülüm
    lakin ne çabuk insan harcar olduk
    bi insan kendine bunca iyiliği dokunan bi aileye bunları nasıl yapar aklım almıyor
    yediği kaba pislemek bu demek heralde
    lakin asıl suç enişte de enişte baya bi kurnazmış
    teyzenizin kırgınlığını anlayabiliyorum

4. 13 Mayıs 2010
  5. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    Neler oluyor insanlara ya,
    erkek karısına,kadın kocasına güvenmez olmuş,
    nedir bu senaryolar,inanın aklım mantığım almıyor...
    teyzeniz evli ama hala Bursa da yaşayan sevgilisi dillerde,
    enişteniz eşine güvenmiyor,yaşına yakışmayan tarzda genç kızı maşa olarak kullanıyor,
    hatta hakaret ediyor...
    yani bu filmde oynayan enişte,teyze ve genç hanım
    hepsi suçlu bana göre...
    sonuç ne,işte yine bir yuva daha çatırdamayabaşlamış,
    Allah akıl fikir versin,diyecek başka birşey yok...

6. 13 Mayıs 2010
  7. Amonra

Amonra Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    266
    Ödül Puanları:
    213
    bence de ailesine anlatın herşeyi ve gönderin gitsin.
    emin olmadığı bişeyi gerçekmiş gibi anlatmış
    bi yuvayı yıkamaya kalkmış hiç de masum ve acıncak durumda değil bence

8. 13 Mayıs 2010
  9. mavera04

mavera04 Güneşin doğduğu yerdeyim:) Üye

Beğenildi:
    304
    Ödül Puanları:
    153
    yollayın gitsin şuna bak yaaa iyilikten maraz doğar dedikleri bu galiba..

10. 13 Mayıs 2010
  11. ege_sny

ege_sny Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    394
    Ödül Puanları:
    93
    çok garip bir durum. teyzenizin eniştenizden gizli takı siparişi vermesini anlıyorum. sanırım enişteniz biraz fazla tutumlu.ancak takıları sizin adınıza göndertseydi keşke.. fakat anlayamadığım konu teyzenizin eski sevgilisi hakkında o kızın yanlış şeyler düşünecek kadar nasıl bu kadar çok şey bildiği...
    sanırım eski defterleri açmışsınız kız kıza.. konuşup geçmişsiniz ama kız unutmamış... evli bir bayanını eski sevgilisinden bahsetmesi sakıncalı olabilir... bana kalırsa iyilik yapmışsınız ama kötülük bulmuşsunuz. eniştenizde az değil bu arada.. o nasıl bir ağız arama şeklidir öyle... tehlikeli biri bence... kızı yollayın gitsin. durumuda anlatın ki ders olsun kıza...
    ama kızı yollarsınız gider de.. enişteyi ne yapacaksınız...

12. 13 Mayıs 2010
  13. dove

dove Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    :/ bence de yanınızda barındırmayın.

14. 13 Mayıs 2010
  15. sessizlikicinde

sessizlikicinde DesigneR Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    ıyilikten maraz doğar diye boşuna dememişler :S

16. 13 Mayıs 2010
  17. dirim

dirim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.087
    Ödül Puanları:
    238
    o kızın teyzesinin bursadaki eski sevgilisinden haberi nasıl oluyor?

"evli erkekleri ayartan laf cambazı biri."
    evli erkekleri ayartan derken insanın aklına başka başka şeyler geliyor canım
    kız burda hatalı tabiki ama eniştenizdede çok büyük hata var unutmayın
    kızı göndermekten başka çare göremiyorum
    yüz yüze bakıyorsunuz sonuçta

18. 13 Mayıs 2010
  19. okypete

okypete Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    41.397
    Ödül Puanları:
    563
    kız kadar eniştede suçlu hatta eşine iftira atacak kadar suçlu,yani söylemediği birşeyi söyleyerek ,yalana başvurarak ortalığı karıştıran , enişte
    resmen kızın üstüne gitmiş. onu gaza getirmiş. teyze ,senin namusuna laf ediyor demeye getirmişki kızıda bu zıvanadan çıkartmış. oda sen benim namusuma laf edermisin peki al sanada diyerek misilime yapmış.
    yani buna sebep olan tek kişi enişte. ve gaza gelerekte kafasındaki şüpheyi ortaya döken ve 2ci derece suçluda kız,
    1ci derece suçlu enişte ama..

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.