Tezgah altı evye mi tezgah üstü evye mi?

Konusu 'Sorular, Sorunlar, Tavsiye ve Öneriler' forumundadır ve ace77 tarafından 15 Şubat 2010 başlatılmıştır.

15 Şubat 2010
    Konu Sahibi : ace77
  1. ace77

ace77 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar yeni mutfak yaptırıyorum evyeyi tezgah altı olanlardan mı taktırsak yoksa tezgah üstü olanlardanmı karar veremedim her iki durumda da 1.5 gözlü evye kullanıcam hengi tip daha kullanışlıdır? kullanan arkadaşlarımın fikirlerine ihtiyacım var..

2. 16 Şubat 2010
  3. yasmin_07

yasmin_07 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    bende yeni mutfak yaptıran biri olarak tezgah altı evyeyi tercih ettim.çünkü çevremde tezgah üstü evye kullanan çok kişi var hiç biri memnun değil.tezgah üstü olanda ,evyenin kenarlarından akan su orada kalıyor kenarlar çıkıntı olduğu için.eğer ustanız iyiyse tezgahın tam evye gelen kısımlarını hafif oyup evyeyi oturtuyormuş ama bunada güvenemedim hemd görüntü olarak beğenmedim.ayrıca 1,5 gözlü evyeyi kullanan arkadaşlarım pek bi işe yaramadığuını söylemişlerdi.tam 2 gözlü olanlar var.ve tezgah altı ben bulabilseydim ondan alacaktım ama maalesef 2 gözlü bulmadığım için tezgah altı ve tek gözlü evye aldım.henüz kullanmaya başlamadım o yüzden memnun kalırmıyım bilemiyorum.ama tavsiyem tezgah altı evye alacaksanız çok kuvvetli bir yapıştırıcıyla tezgaha tutturulması lazımki içine tencere yada ağır şeyler koyduğunuzda evye düşmesin.

4. 16 Şubat 2010
  5. saftirik

saftirik rütbesiz... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Bence tezgah üstü olmalı, alttakilere güvenemiyorum açıkcası her an düşecek korkusuyla

6. 16 Şubat 2010
  7. xoxmrxuxm66

xoxmrxuxm66 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar bende yeni mutfak yaptırıorum anlatın bakem bi nası bişi ben duymadım alt üst olayını

8. 24 Mayıs 2010
  9. cicek1983

cicek1983 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    tezgah altı herzaman daha iyidir

10. 18 Mart 2011
  11. starlicya35

starlicya35 yeni eve hazırlıkk Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    ben de yeni evime tezgahaltı yaptırıcam. şu an kiralık evimde de kullanıyorum çok memnunum

12. 24 Mart 2011
  13. sena01

sena01 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    Ben de tezgahaltı alın derim. Tezgahüstü (ankastre denenler) çok sinir, herşey o kenardaki çıkıntının orada birikiyor. Temizlerken fazla kurcalasanız, silikonlar çıkıyor, aşağılara su mu gider diye huzursuzlaşıyor insan. Ama, tabi herhalde biliyorsunuz, tezgahınız laminant olursa, mecburen tezgahüstü kullanmanız gerekecek.

Pardon yaa, konu açılalı 1 seneden fazla olmuş, ben 2010'a 2011 niyetiyle bakmışım. Siz çoktaan eviyenizi kullanmaya başlamışsınızdır..............

Son düzenleme: 24 Mart 2011
  14. 24 Mart 2011
  15. starlicya35

starlicya35 yeni eve hazırlıkk Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    olsuunn... yeni yaptıracak olanlara da fikir vermiş oluyoruz :KK70:

16. 10 Haziran 2013
  17. thesecrets

thesecrets Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    586
    Ödül Puanları:
    68
    Selam arkadaşlar konu baya eski ama ben yine de kullanan diğer arkadaşların da fikirlerini almak istedim. Siyah çimstone tezgah yaptırmayı düşünüyorum, evyemi tezgah altı mı yaptırsam, yoksa tezgah üstüne mi koydursam karar veremedim ben de açıkçası.. Kullanan arkadaşların yorumlarını rica ediyorum, teşekkürler :)

18. 10 Haziran 2013
  19. sena01

sena01 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    Eski eviyem tezgahın üzerinden takılanlardandı, kenarlarını temiz tutmak, silikonlarını korumak çok can sıkıcıydı.

Yeni mutfağımda tezgahaltı var (daha önceden de kullanmıştım) son derece memnunum. Tezgahaltı eviyeler 3 çeşit monte edilebiliyor bildiğim kadarıyla. Ama her tür tezgah ve eviye için mümkün mü bilemiyorum.

$Installationprofiles.jpg

Üstteki taralı parça tezgah, ters L şekli eviye olarak düşünürseniz, benim kullandıklarım hep 2. tipti. Eviyeyi temizlerken üstte kalan tezgah çıkıntısını da temizlediğiniz sürece gayet kullanışlı. Silikon falan hiç gözükmüyor. 1. tipi pek tercih etmeyeceğimi düşünüyorum. 3. tipi ise adamakıllı tezgaha sıfır yapabileceklerinden süpheliyim bizim ustaların.

Mutfaktaki beyaz çimstone dan (lapland) çok memnunum. Siyah çimstone banyomda var. Sildikten sonra bir de kurulamak ihtiyacı hissediyorum, o nedenle ben koyu renk pek önermem. Ancak, koyu renkleri de çok rahat kullandıklarını yazan arkadaşlar var. Belki bulundugunuz yerdeki suyun özellikleri, ışık durumu falan gibi şeylerle ilgisi olabilir.