The Other Boleyn Girl ( Boleyn Kızı ) / Dram

Konusu 'Sinema & Tiyatro' forumundadır ve dids tarafından 5 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

5 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : dids
  1. dids

dids f & d Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148

Tür : Dram / Romantik / Tarih / Psikolojik

Yönetmen : Justin Chadwick

Senaryo : Peter Morgan, Philippa Gregory, Philippa Gregory (Kitap)

Oyuncular : Kristin Scott Thomas, Scarlett Johansson, Benedict Cumberbatch, Natalie Portman, Eric Bana, Jim Sturgess, Mark Rylance, Eddie Redmayne, Juno Temple, Alfie Allen

Yapımcı : Scott Rudin, Alison Owen

Görüntü Yönetmeni : Kieran Mcguigan

Müzik : Paul Cantelon

Süre : 1 saat, 55 dk.

Mary Boleyn (Scarlett Johansson), on dört yaşında, masum bir kız olarak kraliyet sarayına geldiğinde Kral VII. Henry’nin (Eric Bana) gözlerini kamaştırır. Kralın sonsuz ilgisi karşısında tüm varlığı alt üst olan Mary’nin krala olan aşkı her geçen gün artarken, apaçık yaşanan bu aşkın beraberinde sarayın taçsız kraliçesi olarak görülmeye başlanır. Zamanla kralın ilgisini kaybetmeye başlayan Mary, karşısında rakip olur kardeşi Anne (Natalie Portman)’i bulacaktır. Tüm bunlar karşısında, ailesinin hırslı oyunlarında bir piyon haline gelmiş olduğunu ve saray hayatının tehlikeli entrikalarını fark eden Mary, ailesinin isteği üzerine kardeşinin krala yakınlaşmasına yardım eder ve olanları soğukkanlılıkla izlemeye devam eder; Anne’i kraliçeliğe götürecek yolda bile sesini çıkarmayacaktır. Mary’nin krala karşı tutkulu aşkı ve Anne’in içten sevgisi arasında rekabet artarken, İngiltere de bu ikircikli aşkın ortasında ikiye bölünme yolundadır. Dramatik bu ilişkiler ağına rağmen sadakat ve gücü yine de birbirlerinde bulan Boleyn kızlarının birbirine olan bağı, geride bıraktıkları dağılmış bir ülke, tatminsiz bir aile ve tükenmeyen aşklarına rağmen artar. Onları nasıl tehlikelerin beklediği ise kralın insafına kalacaktır.

(alıntıdır)

2. 5 Mayıs 2008
  3. dhilek

dhilek shizen & senritsu Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    geçen hafta izledim. şimdi siz daha vizyona girmedi diyebilirsiniz. netten izledim. açıkçası beğendim. gerçi kitabından farklı olmuş yani kitapta daha detaylar var. kişilerin üzerinde fazla durulmamış ve olayların oluşu hızlandırılmış. bu arada eric bana'yı kral henry rolünde çok beğendim. yani bu zaman kadar izlediğim kral henry rollerinde en yakışıklısıydı.
    the tudors hayranları kaçırmasın bence.....

4. 23 Mayıs 2008
  5. kurmis

kurmis Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    25
    Ödül Puanları:
    148
    En çok satanlar listesine girmiş bir kitap olan “Boleyn Kızı” kitabından beyaz perdeye uyarlanan bir film.Kitabın yazarı Philipa Gregory. Ve okuyanlar da bilecektir ki kitap baya kalın,820 sayfa..Entrikalarla dolu,sürükleyici ve bir o kadar da gerçekleri yansıtması açısından okumaya değer bir kitap.
    Gelelim filme..Öncelikle film dediğim gibi gerçek bir olayı anlatıyor bize. Kraliçe Elizabeth’in annesinin hayatı konu alınıyor denebilir.Gerçi filmde tek önemli karakter yok.Elizabeth’in annesi,teyzesi,bir de babası diyebilirz.
    Zaman ve mekan ne olursa olsun,insanların doğası gereği, çıkarları için neleri göz önüne alabileceklerini açık açık gösteriyor,o kadar ki zaman zaman insanı hayrete düşürüyor.Hırsına kapılan insanların sonlarının ne olduğunu da göstermesi açısından gerçekçi bir film olmuş. Ama kitaba ve gerçeklerin tümüne sadık kalındığı pek söylenemez.Hatta bu yüzden kitabı okuyanları hayal kırıklığına uğrattığı söylenebilir.Aslında biraz da hak vermek lazım.O denli kalın bir kitabın filme uyarlamasında tabi ki bazı eksiklikler olması çok normal.Filmde şaşarak izlediğimiz entrikaların aslında kat kat fazlasının kitabında olması,insana bundan da fazlası olmaz dedirtiyor gerçekten.
    Film aslında sıradan bir öykü gibi başlıyor.Ama ilerleyen dakikalarda insanların şahsi arzuları,hırsları uğruna ne kadar küçülebileceklerine şahit oluyoruz.Bana göre filmde daha çok, para ve toprak uğruna iki kızını da krala peşkeş çekmekten çekinmeyen bir ailenin dramı anlatılıyor.
    Film gerçekten çok sürükleyici,oyunculuk olarak da çok tatmin edici.Kadro zaten hayli kabarık. Bir çok insan için bile başrol oyuncularının varlığı filmin izlenmesi için yeterli bir sebep olabilir.Yani filmi izlemek için yeterli bir çok sebep var bence..Gerçek bir hikaye olması,çok ilgi gören bir kitabın uyarlaması olması,oyuncu kadrosu,ihtişamlı saray hayatını-bir çok kişinin de bayılarak izlediği- enteresan ingiliz kıyafetleri eşliğinde seyirciye sunması vs..
    Türkiye’deki vizyon tarihi 23 mayıs olarak açıklanan filmin gösteriminin 30 mayısa ertelenmesi her ne kadar bekleyenlerinin sabırsızlığını artırsa da,beklemeye ve izlenmeye değer bir film olduğunu düşünüyorum..

6. 5 Haziran 2008
  7. Arwen

Arwen Guest

gelmiş geçmiş en güçlü hükümdarlardan olan kraliçe elizabeth in annesinin hikayesini öğrenmek ayrı bir keyif :))

Son düzenleyen: Moderatör: 23 Eylül 2009
  8. 9 Haziran 2008
  9. dids

dids f & d Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    Bir The Tudors hayranı olarak tek kelimeyle bayıldım filme :sm_cool:

Ama The Tudors'daki oyuncular daha yakışmışlardı rollerine , bu filmdede oynasalar süper olurdu jeyyar

Not: Berşule'm mutlaka ama mutlaka izlemelisin kraliçem :dance:

10. 9 Haziran 2008
  11. EU1

EU1 Guest

ben bu filmi nette arıyorum adres biliyorsanız yazabilirmisiniz.

12. 9 Haziran 2008
  13. firstday

firstday Canlarım ve ben Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    adres vermek yasak sanırım canım..programlar var onları dene istersen...ben kitabı da okudum heyecanla filmini izledim ama kitaptakinin 1/10 ini bulamadım..beğenmedim yanii..

14. 10 Haziran 2008
  15. kurmis

kurmis Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    25
    Ödül Puanları:
    148

rapidshare şifren ve sınırsız internetin varsa tonlarca yerden indirebilirsin..

yoksa online izlemez biraz sıkıntılı..

16. 7 Mayıs 2010
  17. loading

loading Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    filmi izleyeli çok oldu beğenmiştim, şimdi de kitabını okuyoruma.s