The Sims 3 (Şubat 2009)

Konusu 'PC Oyun' forumundadır ve falanist tarafından 17 Ocak 2009 başlatılmıştır.

  17 Ocak 2009
  Konu Sahibi : falanist
 1. falanist

  falanist Popüler Üye Üye

  Katılım:
  11 Eylül 2007
  Mesajlar:
  1.813
  Beğenildi:
  4
  Ödül Puanları:
  106
  THE SIMS 3 : GENEL BİLGİLER


  [​IMG] SINIRLAR KALKIYOR!! - MEGA KASABA
  The Sims 3'ün ana özelliği hiç kuşkusuz Sim'leri "hamster kafesi etkisi" denen aynı kapalı ortamda aynı şeyleri tekrarlamaktan kurtarıyor olması. Oyunda artık mahallesi ile tamamen bütünleşik Sim'leri yöneteceksiniz.
  [​IMG]

  Artık tüm mahallede sokaklardan yürüyerek dolaşabilir, başkalarının evlerine yada dükkanlara gidebilir, kendine özgü mimarisi olan kamu binalarından ve işyerlerinden faydalanabilirsiniz. Üstelik herhangi bir yükleme ekranına maaruz kalmadan. İstediğiniz an sim'inize zoom yaparken, istediğiniz an rahatlıkla tüm mahalleyi gözlemleyebileceksiniz.. Artık mahallenizde siz yaşarken, yaşıyor, gelişiyor, yaşlanıyor. Yani artık yan komşularınız Sims 2'de olduğu gibi sonsuza dek genç kalmayacak..
  [​IMG] [​IMG]

  Oyun sadece 1 adet dev kasaba ile gelecek ve bu kasaba yaklaşık 90 ev alabilecek kapasitede olacak.. Ayrıca oyunun çıkmasından bir kaç hafta sonra, kasaba yaratma aracı yayınlacak. Böylece kendi kasabalarınızı da yaratabileceksiniz.

  Kasabanın farklı bölgesel özellikleri bulunacak. Mesela farklı bölgelerde farklı balık çeşitleri, farklı tohum/meyveler olacak. İşiniz gereği farklı bölgelerde bulunan şeyleri elde etmeye çalıştığınız durumlar olacak (mesela bir aşçı için tarife özel balığı tutmak).
  [​IMG]
  * Komşulara gitmek var.

  * Sim'leri arabada yada takside takip edebiliyorsunuz.

  * Gideceğiniz yere varınca araba kayboluyor, oradan ayrılınca tekrar beliriyor.

  * Mağazalar indirim yapabiliyor. Bunun duyuruları pop-up penceresinde geliyor.

  * Başka bir eve taşınırken eşyaları yanınızda götürebilir yada satabilirsiniz.

  * Spa'da manikür, pedikür, masaj ve yüz bakımı yaptırılabiliyor.

  * Park ve havuz gibi community lotlar tamamen ayarlanabiliyor. İşyerlerinde de dış kısımlara birşeyler ekleyebiliyorsunuz.

  * Evlerin/ailelerin ortak parasını birleştirmek yada ayırmak mümkün.
  [​IMG] YAPAY ZEKA:

  Şu anda hala geliştirilen bir özellik yapay zeka. Sim'lerin kontrol edilmeden de kusursuz olarak bir hayat yaşayabilmeleri, tercihler yapabilmeleri, birinden hoşlanabilmeleri, evlenebilmeleri, işe girebilmeleri, kısaca yaşayabilmeleri için oyundaki sim yapay zekası önceki oyunlardan çok daha yüksek olacak.

  * Free Will yani simlerin kendine kendine hareket etmesi bar yardımı ile ayarlanıyor. Az, orta ve çok seçenekleri var.

  * Diğer bir sim ile sosyalleşirken onun sizin hakkınızda ne düşündüğünü görebiliyorsunuz
  [​IMG]
  [​IMG] TEMEL FARKLAR; OYUNU KAYDETME & ZORLUK:
  Oynadığınız aileyi farklı alanlara farklı zamanlarda kaydedebiliyorsunuz.. Daha önceden de belirtildiği gibi, biz kendi ailemizi oynarken diğer aileler de yaşamaya devam edecekler. Çocuk sahibi olacak, yaşlanıp ölecekler.. Ancak bunun olmasını istemeyen oyuncular, farklı savegame'lerden ailenin önceki halini tekrar load edip oynayabilecek. Hatta sadece belli simleri bu savegame'lerden alıp, oyuna kaldığı yerden ancak o simler hiç değişmemiş halleri ile koyup oynayabilecek.

  Oyuncu oynadığı her aile için 3 farklı zorluk seviyesinden birini seçebilecek.
  [​IMG]


  [​IMG] MESLEKLER:

  Oyundaki iş kavramı da yenilenmiş, mahalledeki kendine özgü işyeri yapıları içinde çalışacaksınız. Ancak bu binalara girince sim'inizi göremeyeceksiniz. İşe girmek için gazete ilanına ek olarak gidip bu binalara da başvurabiliyorsunuz.. Sim'lerin işlerinde terfi etmesi, yetenek, kişilik, iş arkadaşları ve patron ile ilişkisi, ve bazı görevlerin yerine getirilmesi ile mümkün olacak.. Ayrıca sim'in performansını da belirleyebiliyorsunuz, mesela sıkı çalışmasını yada gevşek davranmasını seçmek mümkün.. Gevşek davranırsa, ihtiyaçları daha az azalıyor, ve nispeten stressiz bir gün geçiriyor ancak yetenek ve performans artışı da az oluyor..  * Daha önceden bahsettiğim gibi iş performansınız size kalmış. Simin çok yada az çalışmasını iş arkadaşları ile tanışmasını, birlikte takılmasını, patrona yağ çekmesini yada yeteneklerini geliştirmesini seçmek sizin elinizde.

  * Simler kariyerlerinde en üst rütbeye ulaştıklarında, diğer simler de buna tepki veriyor. Mesela rock yıldızından imza istiyorlar, generale selam çakıyorlar.

  * Part-time işler; Bookstore clerk, grocery store clerk, Spa receptionist, Spa specialist, Burial specialist. (Kitapçı, manav kasiyeri, Spa resepsiyoncusu, Spa uzmanı, Cenaze / Gömü görevlisi)
  [​IMG] SIM'LER - CREATE-A-SIM ÖZELLİKLERİ:

  Sim Yaratma ekranı Create-a-sim de tamamen yenilenen bölümlerden.. Artık çok daha fazla seçenek ile ayakkabıdan takıya farklı kombinasyonları seçerken, istediğiniz deseni çok kolay bir şekilde kıyafetlere uygulayabileceksiniz. Yeni CAS sistemi ile, kıyafet desenleri ve renklerinde her türlü oynama mümkün.
  [​IMG]
  Bu oyun ile tasarımlarda özelleştirmeler yapmak çok daha kolaylaşıyor. Giysi ve eşyaları istediğiniz, seçtiğiniz desen ile kaplıyabiliyorsunuz. Saçları istediğiniz renkte, tamamen yada parçalı boyamak mümkün.. Bu da artık recolor dediğimiz tasarım dalının herkesin rahatça yapabileceği kıvama geldiğini gösteriyor. Tabi yapımcılar, özgün mesh'e (yapı iskeleti diye tercüme edebiliriz) sahip tasarım yapmanın da kolaylaşacağını söylüyorlar.
  [​IMG]
  Oyunda kilo ve kaslar başta olmak üzere bazı özellikler kayar çubuklar ile ayarlanacak. Böylece simlerin kilosu ve kas durumu en ince ayrıntısına kadar şekillenebilecek. Sim'lerin vücudu da yüzleri gibi ince ayrıntılarla düzenlenebilecek. Kilolu yada kaslı yaratılmış simler de hayat tarzlarına göre bu özelliklerini yitirebilecekler..

  Hem kadın hem de erkeklerde, 3'er adet farklı ses tonu var. Sim'inize bunlardan birini seçebileceksiniz.. Ayrıca Sim'lerin favori yiyecek, renk ve müzik tarzlarını da en baştan belirleyebiliyorsunuz. Bu da simlerin oyun içinde bunlara tepkisini belirliyor..
  [​IMG] [​IMG]
  The Sims 3'ün kuşkusuz en önemli yeniliklerinden bir diğeri, "Trait" yani karakteristik özellikleri. Eskiden olduğu gibi Simlerin burçlara bağlı belli başlı özelliklerini seçmek yerine (hala burç seçilebiliyor), onlara belli sıfatlar neticesinde karakteristik özellikler vereceğiz. Toplamda 60 adet farklı karakteristik olacak. Her sim'e bu karakteristik sıfatlardan, yetiştin bir sim'e 5'ini verebileceksiniz. Her kombinasyon farklı bir karakter yaratacağı için, yüzlerce farklı karakterde sim olacak..
  Bu karakter özellikleri sim'in hayata bakışını değiştirecek, istekleri, diğer simlere karşı davranışları, yapabileceği hareketler, hep bu özellikleri ile şekillenecek... Üstelik bu karakteristikler çocuğa geçtiği gibi, hamile iken yaptığınız davranışlar, yeni doğacak sim'in karakterini belirleyen bir başka faktör olacak.. Çocuksu simler yetişkinkende oyuncak oynayabilirken, mesela beleşçi simler gittikleri yerde daha fazla yemek isteyebiliyor.
  Kişilik / Karakteristik sıfatlardan bazıları
  Sanatçı Atletik Cesur Karizmatik Çocuksu Söz Tutamayan Konuşmacı Lanetli Gözüpek Hayalci Sıkılgan Şeytani Aile Bağımlısı Flörtöz Şanslı Arkadaş Canlısı İdareli Dahi Sıkıcı Yeşil Parmak Mizah Duygusu Suratsız Hünerli Öfkeli Münasebetsiz Duygusuz Çalma Hastası Hafif Uykulu Otlakçı Doğuştan Aşçı Kibar Dışarı Adamı Paranoyak Partici Mükemmeliyetçi Pizza Delisi Şakası Kaba Geyikçi Utangaç Serseri Affetmez İşkolik Evhamlı Vejeteryan
  Her yaş evresinde, belli sayıda karakteristiğiniz olabilir; Toddler (Ufaklık): 2 trait, Child (Çocuk): 3 trait, Teen (Genç): 4 trait, Young Adult (Genç Yetişkin), Adult (*Olgun* Yetişkin) ve Elder (Yaşlı): 5 trait.
  [​IMG]
  * CAS'ta �Create-a-Twin� aracı ile yarattığınız bir simin kopyasını yaratabiliyorsunuz, bu kopya simi başka zamanlarda kullanabiliyorsunuz.

  * Eklentilerle gelen, kıyafete göre saç stili bu oyunda da var.

  * Create-a-Style denen oyun içi bölümle bütün eşya, kıyafet, aksesuar (eldiven, çorap, gözlük, bilezik, küpe, ayakkabı ve dahası) özelleştirilebiliyor.

  * Yüz boyalarınında renkleri vs. değiştirilebiliyor.

  * Yaşlıların saçları ağarıyor ancak yinede rengini değiştirebiliyorsunuz.

  * Artık iç çamaşırı bölümü yok.

  * Kirpik uzunlukları ayarlanabiliyor.

  * Kıvırcık saçlar yok ancak oldukça uzun saçlar olacak.

  * Ayakkabı ve çoraplar istendiği gibi düzenlenebiliyor, değiştirilebiliyor, her kıyafete ayrı seçilebiliyor.
  [​IMG] YAŞ EVRELERİ:
  Yaş evreleri aynen bu oyunda da devam ediyor.. Young Adult (Genç Yetişkin) grubunun üniversiteye gidip gitmediğini bilmiyoruz, ancak University gibi detaylı bir üniversite hayatı şimdilik olmayacak.. Young Adult daha çok 20-30/35 yaş arası sim'leri tanımlamak için kullanılabilir.
  * Sim'lerin hayat uzunluklarını siz belirliyorsunuz. Yani yaşlanma hızını belirliyorsunuz. 25 Sim Günü ile 1000 Sim Günü arasında bir süre seçebilirsiniz!!

  * Komşuların yaşlanmasını kapatabilirsiniz! Ayrıca Event/olayları da kapatarak komşuların siz onları oynamadan evlenmelerine vs. engel olabilirsiniz..
  * Toddler/ufaklıklar da artık yetişkinlerle birlikte şehirde gezebiliyor. Öte yandan çocuklar tamamen serbest..

   
 2. 17 Ocak 2009
  Konu Sahibi : falanist
 3. falanist

  falanist Popüler Üye Üye

  Katılım:
  11 Eylül 2007
  Mesajlar:
  1.813
  Beğenildi:
  4
  Ödül Puanları:
  106

  [​IMG] HAMİLELİK, BEBEKLER, ÇOCUKLAR:
  * Hamilelik yine 3 gün. Doğum izni var, hem doğum öncesi hem sonrası.

  * Hamileyken hastaneye gidebiliyorsunuz sağlık durumu kontrolü için.

  * Evde yada hastanede doğum yapabilirsiniz. Ambulans yok hastaneye anne baba birlikte yada sadece anne araba, bisiklet yada yürüyerek gidebiliyor.

  * Mutlu hamilelik geçirenlerin çocuklarının trait/karakterleri daha iyi oluyor.

  * Bebekler battaniyeye sarılı oluyor. Erkekler mavi, kızlar pembe. Bebeklerin durumu görülebiliyor.

  * Bebek bakıcısı var.

  * Bebek kucağınızdayken birçok işi yapabiliyorsunuz, telefonla konuşmak, oturmak vs.

  * Bez değiştirmek için özel masa artık yok, bebek üzerine tıklayıp herhangi bir yerde değiştiriyorsunuz.

  * Toddler / Ufaklıklarla ilgili hareketler Sims 2 ile hemen hemen aynı.

  * Çocuklar için okullarda disiplin kurulu var. Sınıfta uyuyanlar yada kopya çekenler ceza alıyor.
  * Çocuklar kasabada serbest olarak hareket edebiliyor, ufaklıklar (toddler) ise ancak bir büyük ile birlikte.


  [​IMG] İSTEKLER & ÖDÜLLER:

  Sim'lerin isteklerini gerçekleştirmek, size "Lifetime Points" adı verilen puanlar kazandıracak.. Bu puanlarla çok özel ödüller alabileceksiniz.. Toplamda 30 adet ödül olacak, ilginç olan bazıları, Haggler (tüm alışverişleriniz daha ucuz oluyor), Steel Bladder (bir daha asla tuvalet'e gitmemek!)

  Bunun dışında her simin bir hayat amacı olacak, yani gerçekleşmesini istediği çok büyük bir istek...

  [​IMG] RUH HALİ:

  Artık bir simin "mood"unu, yani ruh hali, tuvalet vs. gibi kolay ihtiyaçlarla değil o sıralar içinde bulunduğu durum ve meydana gelen olaylar ile alakalı oluyor. Mesela hamile kalmak, işte terfi, hoşlandığı kişi ile çıkmak vs.. Bu gibi durumlarda ekstra mutlu olan simler, mesela daha hızlı öğreniyor.. Duygusal darbeler, işten çıkarılmalar da ters tepki veriyor.. Sim'in o anki ruh halini "moodlet"ler ile öğreniyorsunuz..
  Sim'lerin yapabileceği hareketler, karakteristik ve ruh haline göre değişiklik gösterecek.
  [​IMG]

  [​IMG] İHTİYAÇ SİSTEMİ:
  İhtiyaç sistemi de tamamen elden geçen özelliklerden, açlık ve tuvalet ihtiyaçları artık çok daha kolay karşılanabiliyor, hatta ve hatta açılan bir diyalog kutusu ile anında doldurulabiliyor. Bunun dışında bir sim'in gününe hangi aktivitelere (uyuma, yemek yeme vs..) ne kadar ayıracağını da siz ayarlayabiliyorsunuz..

  Sim'in genel ihtiyaçları : Açlık, Uyku, Eğlence, Sosyal, Tuvalet ve Hijyen
  Elbette yiyecek ihtiyaçlarının kolay karşılanması artık yemek yapmayacaksınız anlamına gelmiyor. Tam tersine donmuş hazır yiyecekler dışında daha önceden Konsollar için çıkan Sims 2 versiyonundaki gibi yemek tariflerine göre malzemeler alarak yada yetiştirerek yemekler hazırlayabiliyorsunuz.
  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG] YAPI ve EŞYA ARAÇLARI:
  Eşyalara kendi desenlerinizi uygulayabiliyor, hazır desenlere istediğiniz rengi verebiliyorsunuz. Ayrıca her eşyanın değişmekle beraber birden dörde kadar, farklı bölgeleri modifiye edilebiliyor. Eşyaları 360 derece döndürebiliyorsunuz.. Oyundaki grid denen kutucuklar da dört kat daha küçük, yani eşyaları daha yakın koyma şansınız var. Tabi isterseniz, hiç grid olmadan da koyabiliyorsunuz..
  Belli eşya gruplarını (mesela masa ve sandalyeler, yatak ve komodinler) tek bir obje gibi hareket ettirmek mümkün olacak..
  Aynı şekilde duvarları da üzerindeki herşeyle hareket ettirmek mümkün.. Hatta kasaba ekranında evinizi, daha büyük bir arsaya komple taşıyabilirsiniz. Evlerin kat limiti 5 olarak belirlenmiş.
  [​IMG]
  * En büyük arsa boyutu 64x64.

  * Evleri ister dolu ister boş satın alabiliyorsunuz.

  * "Automatic Roof" seçeneği ile duvarları yaratır yaratmaz çatıların oluşmasını sağlayabilirsiniz

  * Mansion'la gelen çatı yüksekliği ayarlama bunda da var.

  * Duvarlar taşınabiliyor yada genişletilebiliyor. Üstelik duvara yaslı yada takılı olan eşyalar ile birlikte..
  * Objeleri duvarda aşağı yukarı hareket ettirmek mümkün.

  * Eşya açılarını ALT tuşuna basarak serbest döndürebiliyorsunuz.

  * Merdiven genişliğini belirleyebiliyorsunuz. Merdivenler 8 kareye kadar genişletilebiliyor.

  * Duvar ve döşeme renklerinin açıklık ve parlaklıklarını ayarlayabiliyorsunuz.

  * Çapraz duvarlara eşya koyulabiliyor.

  * Döşemeleri döndürebiliyorsunuz.

  * Terrain (çim vs.) gibi kaplamalarını yaparken artık sadece dairesel değil, kare olarak da kullanabiliyorsunuz.

  * Bitkiler farklı boyutlarda büyüyor, çıkıyor.

  * Sim'ler havuzdan merdivensiz çıkabiliyor ancak çıkma eylemini iptal ederseniz, sim'ler yine boğulabiliyor.

  * Havuzun duvar ve yer döşemesi değişebiliyor.

  * Henüz oyuna desen ekleme özelliği yok.

  * Posta kutusu serbest olarak hareket ettirilebiliyor. Posta kutusuna en yakın kapı ön kapı kabul ediliyor.

  * Tek kareye sığan kapılar, iki kareye sığan kapılar var. Tek kareye sığanları ikililerin ortasına koyup 3 kare genişliğe ulaşmak mümkün.

  * Tavanlar var ancak boyanmıyor.

  * Yarım duvarlar yok.
  [​IMG] CANLI SÜRÜKLEME (LIVE DRAGGING):

  Sim'ler Live modda yaşamaya devam ederken, ufak tefek eşyaları (kitaplar, oyuncaklar) ve çöpleri mouse'unuz ile tutup yerine koyabilecek / çöpe atabileceksiniz..
  [​IMG]
  [​IMG] YİYECEKLER & BAHÇIVANLIK:
  * Yiyecek almak için hala market / manava gitmelisiniz. Açılan pencereden alacaklarınızı seçiyorsunuz.

  * Buzdolabındaki yiyecekler bozulabiliyor ve dolabın temizlenmesi gerekiyor.

  * 35-40 tane yemek tarifi var.

  * Piknik sepeti ile istediğiniz yerde piknik yapabilirsiniz.

  * Mouse'u yemeğin üstüne getirince ne kadar iyi olduğunu yazıyor.

  Bahçeciliğin Seasons'tan Sims 3'e aktarıldığını düşünüyordunuz değil mi? Yanlış. Sims 3'ten Seasons'a aktarılmış. Biliyorsunuz oyun geliştirilmesi çok uzun bir süreç ve Sims 3 ilk görüntüler ortaya çıkmadan çok önce geliştiriliyordu. Düşünün Seasons çıktığında Sims 3 için bahçe sistemi dahi geliştirilmişti.

  * GreenFinger (Yeşil parmak - bahçe işlerinde başarılı olan insanlara yapılan bir yakıştırmadır) ve Outdoor (dış mekan aktivitelerini sevenler) karakteristiklerine sahip insanlar bahçe işlerinde başarılı ve mutlu oluyorlar.

  * Kasabadan meyve toplayabiliyorsunuz. Bunları eve getirip yemek yapmada kullanabilir yada buz dolabına koyabilirsiniz. Alternatif olarak bunları bahçenize dikip yetiştirebilir sonra süpermarkete satabilirsiniz.

  * Bazı ekinler şunlar. Elma, limon, üzüm, karpuz, biber, sarmısak, marul, soğan, domates.

  * Ayrıca kasabada bazı özel bitkiler yetişiyor. Mesela ölüm çiçeği (Death Flower) ve hayat meyvesi (Life Fruit).

  * Ölüm çiçeği olan bir sim, öldüğünde bunu azraile verip ölmekten kurtulabiliyor.

  * Hayat meyvesini yiyen simin hayatı uzuyor, eğer bununla güzel bir yemek yaparsa hayaletleri canlandırabiliyor!!

  * Diğer Seasons'tan bildiğimiz bahçe özellikleri devam ediyor.
  [​IMG] BAZI MEKANLAR:
  Hastane:
  Sacred Spleen Memorial Hospital.

  * Sağlık kariyerindeki simler burada çalışıyor.

  * İsteyen sim'ler bebeklerini hastanede doğurabiliyor.

  * Sim'ler ORGAN BAĞIŞLAYABİLİYOR Mesela dalak.  Mezarlık:
  Pleasant Rest Graveyard

  * Sevdiklerinin mezarlarını ziyaret edebiliyorlar. Anıt mezarı ziyaret edebiliyorlar.

  * Mezar kazıcısı olarak part-time iş bulabiliyorlar.

  * Mezarlık göletinden balık tutabiliyorlar..
  * Mezarlarda ölüm nedeni yazıyor, hayaletler ölüm şekline göre renk alıyor.

  * Özel bir cenaze seçeneği yok.

  * Mezarda The Sims 1 : Livin' Large'ın trajik palyaçosunun mezarı var.

  * Söylendiği gibi, Hayaletler kontrol edilebiliyor, evlenilebiliyor çocuk dahi yapılıyor.

  * Biri ölünce sahip oldukları ailesine kalıyor, üzerindeki eşyalar vs..  Tiyatro:
  The Wilsonoff Community Theatre

  *Müzik kariyerindeki simlerin çalışma mekanı. İçini göremiyoruz.

  *Gitar dersi almaya, film izlemeye, bina turuna, kullanılabiliyor.  Lokanta:
  Hogans Deep Fried Diner

  * Yemek yemek, yemek kariyeri ve yemek dersleri almak için kullanılabiliyor.

  * Diğer mekanlar, Papyrus Memorial Library (Kütüphane) ve Sunset Institute of Modern Art (Sanat Akademisi).


  * Daha önceden bildiğiniz gibi bu mekanların çoğunun içine girilmeyecek.


  * Sim'ler bu mekanlara ortak olabiliyor. Yaklaşık 7000$ tutuyor ortaklık ama tabi gelir sağlıyorsunuz bundan daha sonra. 20000$'a ise tamamını satın alabiliyorsunuz.

  * Sahibi olduğunuz işyeri çalışanlarını kovabiliyorsunuz, bedava yararlanabiliyorsunuz. (Bedava yemek, film, kitap...)

  * Paranız olduğu sürece tüm işyerlerini satın alabilirsiniz..

  * Bu mekanlara ortak olmak onları Open For Business gibi detaylı idare edebileceğimiz anlamına gelmiyor.
  [​IMG] DİĞER ÖZELLİKLER:

  * Günün evreleri var. Gün doğumu, gün, gün batımı, gece.. Ayrıca Güneş ve Ay da hareket ediyor.

  * Cep telefonu ile resim çekip duvara asabilirsiniz yada çerçeveye koyup masanıza koyabilirsiniz.

  * Partiler için ilizyonist çağırabilirsiniz.

  * Parti planlama aracı ile yeri, zamanı ve kıyafet türü seçilebiliyor.

  * 4 hız seviyesi var.

  * Sim'lerin yaşına ve sayısına göre evlerin farklı zorluk seviyeleri oluyor.

  * Kapılar kilitlenemiyor.

  * NPC'lerin evi yok ancak diğer tüm Townie'lerin var.

  * Bahçıvan yok.
  * 4 TV kanalı var: Sports, Kids, Action, and Romance.

  * Bir sim buzdolabını açınca çıkan soğuk havayı görebiliyorsunuz.

  * Bazı objeleri, yanmaz, kendini temizleyen ve kırılmaz/bozulmaz olarak upgrade edebiliyorsunuz.

  * Sim'lere araba çarpabiliyor!!

  * Kıyafet satın almadan tüm kıyafetlerden yararlanabiliyorsunuz.

  * Kıyafetleri simin üzerine basarak istediğiniz an değiştirebiliyorsunuz.

  * Sim'lerin mood/ruh hali düşükse komutlarınızı kolay kolay dinlemiyorlar.

  * Bazı derneklere bağış yapabiliyorsunuz bu ruh halinizi olumlu etkiliyor.

  * Skilleri artırmak için ders alabiliyorsunuz.

  * Trait / Karakteristikler sonradan değiştirilebiliyor.
  Her hangi bir Multiplayer (Çoklu Oyuncu) yada Online seçeneği olmayacak.
  Oyun resmi site ile daha entegre olacak, simlerinizi direkt resmi sitedeki sayfanıza yükleyebileceksiniz. Oyunun entegre bir video düzenleme aracı da var.
  Bu oyun içinde eklenti paketleri olacak ve birbirleri ile daha entegre olacakları söyleniyor. Henüz tabi ki kesin bir eklenti paketi ismi yok, The Sims ve The Sims 2'den farklı paketler olacak, ancak benzer paketler olabilir (Pets vs. gibi).
  Hala bir ailede toplam 8 sim olabiliyor, birçok Sims 2 hilesi, Sims 3 için de olacak.. Sim'ler yine Simlish lisanında konuşacak.
  Özel yaratıkların (zombi, vampir gibi) yine olacağı söyleniyor ancak ne olacakları gizli tutuluyor.

  Gün batımı ve doğumu sırasındaki aydınlatma ve gölgeler geliştirilmiş, rüzgarda yapraklar kımıldıyor.. Ancak bunlar dışında hava olayları yok.

  Sim'lerin arabası yada bisikleti olabiliyor ancak bunları siz kullanmıyorsunuz. Onları giderken izleyebiliyorsunuz.
  Henüz uzaylıların olup olmayacağı belli değil.
  [​IMG] Oyun tüm Dünya'da 20 Şubat 2009 tarihinde çıkacak. Daha erken çıkacağı bir ülke olmayacak.


  www.simstr.com dan alıntıdır.
   
 4. 18 Ocak 2009
  Konu Sahibi : falanist
 5. ppapatya

  ppapatya Aktif Üye Üye

  Katılım:
  17 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  528
  Beğenildi:
  3
  Ödül Puanları:
  86
  süperr yaa simskolik olarak bayıldım buna ben. the sims i alduığımda çok güzel bir oyun olduğunu düşünüyordum sonra sims 2 yi aldım. şimdi bu daha da güzel bununda sürümleri var mı ??? eklentiler yapılacak mı
   
 6. 18 Ocak 2009
  Konu Sahibi : falanist
 7. kedicik81

  kedicik81 işte yanlızlık ben buyum Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  1.695
  Beğenildi:
  4
  Ödül Puanları:
  148
  bende çok seviyorum sims oyununu ama cd çok pahalı oldugundan eşime aldıramadım başka türlü nerden bulabilirim acaba
   
 8. 18 Ocak 2009
  Konu Sahibi : falanist
 9. falanist

  falanist Popüler Üye Üye

  Katılım:
  11 Eylül 2007
  Mesajlar:
  1.813
  Beğenildi:
  4
  Ödül Puanları:
  106

  şuan kesin bir bilgi yok ama 1 ve 2 de eklentiler olduğuna göre bunda da olacaktır diye düşünüyorum
   
 10. 18 Ocak 2009
  Konu Sahibi : falanist
 11. falanist

  falanist Popüler Üye Üye

  Katılım:
  11 Eylül 2007
  Mesajlar:
  1.813
  Beğenildi:
  4
  Ödül Puanları:
  106

  her ne kadar korsana karşı olsam da bir oyuna 30-50$ veremeyeceğim için kopya oyun kullanıyorum, bilgisayar ürünleri satan dükkanlarda bulabilirsiniz siz de
   
 12. 18 Ocak 2009
  Konu Sahibi : falanist
 13. frambuaz

  frambuaz SIKINTI ve MUZ KABUĞU Üye

  Katılım:
  18 Kasım 2008
  Mesajlar:
  4.241
  Beğenildi:
  22
  Ödül Puanları:
  148
  10 yıl falan olmuştur heralde ben Sim'e başlayalı. O gün bugündür de hiç bıkmadan oynarım. Üniversitedeyken sabahlara kadar Sims oynardım. Şimdi İngilizce öğretmeniyim ve İngilizcelerini ilerletmeleri için öğrencilerime tavsiye ediyorum bu oyunu.
  Bu habere en çok ben sevindim!!!!:lepi:
   
 14. 18 Ocak 2009
  Konu Sahibi : falanist
 15. ppapatya

  ppapatya Aktif Üye Üye

  Katılım:
  17 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  528
  Beğenildi:
  3
  Ödül Puanları:
  86
  bende 6 senedir oynuyorum. ingilizcem bu sayede çok gelişti bence iyi bir yöntem. ayrıca bende korsana karşıyım ama bi oyuna bu kadar çok para veremem malesef bende korsan cd kullanıyorum. orjinalinden farkı yok tek fark fiyat:lepi: şubatta çıkacak şimdi dimi bu harika olacak yaa hemen almalıyım...
   
 16. 19 Ocak 2009
  Konu Sahibi : falanist
 17. falanist

  falanist Popüler Üye Üye

  Katılım:
  11 Eylül 2007
  Mesajlar:
  1.813
  Beğenildi:
  4
  Ödül Puanları:
  106
  kesinlikle ingilizceye faydası oluyor, oynamaya ilk başladığım zamanlarda oyunu çözebilmek için elimde sözlük öyle oynardım
   
 18. 20 Ocak 2009
  Konu Sahibi : falanist
 19. kedicik81

  kedicik81 işte yanlızlık ben buyum Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  1.695
  Beğenildi:
  4
  Ödül Puanları:
  148
  sanırım herkez benim gibi düşünüyor korsana bende karşıyım ama maddiyattan dolayı yinede tercih ediliyo galiba neyse bende bibakıyım çok seviyorum bu oyunu