tıkalı tüp ve tüpbebeğe etkisi hakkında

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve umutsuzum tarafından 16 Nisan 2009 başlatılmıştır.

16 Nisan 2009
    Konu Sahibi : umutsuzum
  1. umutsuzum

umutsuzum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    TÜP BEBEK UYGULAMALARINDA TÜPLERİN AÇIK OLMASI GEREKLİ MİDİR?

Hayır. Toplanan yumurtalar sperm ile döllendikten sonra oluşan embriyolar rahim içine yerleştirilir. (Yumurtalar vajinal yolda ultrosonografi eþliğinde toplanır.) Dolayısıyla tubaların açıklğının bir önemi yoktur ,fakat tuba içerisinde bir sıvı birikimi söz konusu ise bu sıvının rahim içine akışı embriyo tutunmasını etkileyeceğinden ya tuba çıkarılmalı ya da uterus ile bağlantısı kesilmelidir.

Benim sol tüpüm tıkalı çıktı hamile kalmam için bir seneye yakındır uğraşıyoruz , tüp bebek yapmamak için direniyorum belkide olumsuz yanıt almaya gücüm yok bilmiyorum. Ama Memorial hast. doktor röportajında yukarıdaki yazıyı görünce acaba normal yolla gebe kalmam imkansız mı tek tüple diye düşünmeye başladım. Offff

2. 20 Nisan 2009
  3. hxuxzxuxn-83

hxuxzxuxn-83 olgun Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım benim de sol tüpümde sıvı birikimi var.ben de seninle aynı durumdaydım kararsız kalımıştım tüp bebeğe başlayayım mı die ama artık karar verdim doktorumun dediği gibi yapıcam sıvı birikimi hale var mı araştırıp varsa ameliyat olup öyle tüp bebek yaptırıcam cünkü etlisi oluyomuş canım ben bir sürü doktora gittim ve çoğu böyle söyledi

4. 20 Nisan 2009
  5. sabriya

sabriya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    kizlar benimde her iki tupum tikali ama su an ben test gunumu sayiyorum tup bebek tedavisi goruyorum ve bu persembe test yapicam allahin izniyle insallah hamileyimdir .. ama doktorunuzun bunlari arastirip islem yapabilir

6. 20 Nisan 2009
  7. egeliii

egeliii biri cadı biri sıpa :)) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar benimde iki tüpüm tıkalıydıı tüp bebekden başka çaremde yoktu zaten veeeeeeeeeeeeee

ilk denemmei yaptımmm ve şuan hamileyim üstelik ikizzzzzzzzzzzzzzzzzzz :))))

canınızı sıkmayın yaniiiiiiiiii :)))

8. 26 Nisan 2009
  9. umutsuzum

umutsuzum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Tüplerin tıkalı olma sebebi herzaman Hidraselpenks olmuyormuş egeliii arkadaşım acaba sanada hidraselpenk dedilermi

10. 26 Nisan 2009
  11. Bonadea

Bonadea Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    Tüp bebek tedavisinde tüplerin açık-kapalı olması hiç farketmiyor. Hatta tüpler alınmış bile olabilir. Çünkü tüp bebekte yumurtalar doğrudan yumurtalıktan alınıp döllenme dışarıda yapılıyor. Dolayısı ile "spremin tüplerden geçip yumurtalıklara ulaşma" sürecini by-pass etmiş oluyorsunuz.

12. 11 Mayıs 2009
  13. umutsuzum

umutsuzum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    yok canım hirdoselpenks varsa tüpbebek olmuyormuş çünkü içinde biriken sıvı diğer tüpte oluşabilecek gebeliği etkiliyormuş onun içinde mutlaka ameliyat öneriyorlar

14. 12 Mayıs 2009
  15. miss_capraz

miss_capraz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    egelii öncelikle hayırlı olsun bebiş nerde yaptırdın sorabilirmiyim

16. 13 Mayıs 2009
  17. momi

momi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    tuplerin tıkalı olmasının en yaygın diger sebebi de endometriosis hastaligi. bazen cikolata kisti yapiyor. bazende tum karinin icini sarip organlari birbirine yapistiriyor. bu durumda tuplerde zaten son derece ince oldugu icin genelde tıkanabiliyor. :kızgın:

18. 13 Mayıs 2009
  19. sena81

sena81 Aktif Üye Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    tüplerin tıkalı olması farklı hidrosalpenks olup tüplerin şekil bozukluğuna uğraması farklı şeyler.tüpleriniz tıkalıysa normal yoldan değil tüp bebekle gebe kalınabilir.ama hidro varsa tüpleri aldırıp yada bağlatıp denemek gerekir.bende hidrosalpenks vardı tüpleri bağlattım.