Tilting Vibrasyon

Konusu 'Egzersizler' forumundadır ve canavar tarafından 18 Şubat 2008 başlatılmıştır.

  18 Şubat 2008
  Konu Sahibi : canavar
 1. canavar

  canavar Yılmak yok. Yola devam... Pro Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  3.271
  Beğenildi:
  109
  Ödül Puanları:
  353
  [​IMG]

  MaxuVibe Tilting Sistemi Vertical (Dikey) Hareket Prensibi

  1 "Tilting Vibrasyon" sistemi, uzay teknolojisinden yararlanılarak geliştirilmiştir.
  Dikey prensip, "Tilting Vibrasyon" sistemine alternatif olarak geliştirilmiştir.

  2 "Tilting Vibrasyon" sistemi, hareket kabiliyetinin çok geniş olmasından dolayı (0-12 mm.), vertical sistemden çok daha fazla yoğun çalışır.
  Vertical sistemde en fazla 4 mm.lik hareket mesafesi olmasından dolayı sınırlı hareket kabiliyetine sahiptir.

  3 "Tilting Vibrasyon" sistemi , yürümek gibi doğal bir hareket etkisi yaratır. Yani yürürken gerçekleştirilen yana salınım, sistemde tamamen aynıdır.
  Vertical sistemdeki dikey hareket doğal olarak yada günlük olarak yaptığımız olağan/doğal hareketlerden değildir.

  4 "Tilting Vibrasyon" sisteminde, birçok egzersiz seçeneği bulunmaktadır.
  5 / 10 Hz Denge / Koordinasyon, 10/18 Hz Masaj / Kan Dolaşımı, 18/30 Hz Kas Hareketleri Ancak, Denge /Koordinasyon egzersizlerini yapmak vertical sistemde mümkün değildir. Masaj/Kann Dolaşımı, yüksek frekanslarda olduğu için istenildiği düzeyde yapılamaz. Aynı şekilde Kas Kasılma egzersizleri de yüksek frekanstan ötürü efektif şekilde uygulanamaz.

  5 "Tilting Vibrasyon" sisteminde, Platform yere yakın dizayn edildiği için, yer egzersizleri daha kolay ve rahat yapılır.
  Ancak Vertical sistemdeki Platformun yerden yüksekliği, yer egzersizlerinde rahatsızlık ve zorluk yaratır.

  6 "Tilting Vibrasyon" sistemin Dizaynında, "Amplitude" (hareket mesafesi) ve "Hertz" (frekans/titreşim sayısı) dikkate alındığı için her yaş grubuna uygundur.
  Ancak Vertical sistemde sadece "Hertz" (frekans/titreşim sayısı) dikkate alınmıştır. Bu nedenle uygulamalarda yaş gruplarına göre bu özellik problem yaratmaktadır.

  7 "Tilting Vibrasyon" sisteminde, Titreşimin yarattığı basınç sadece kaslara etki ettiğinden vücudun baş ve botun kısmına sıfıra yakın basınç gider.
  Vertical sistemin özelliğinden dolayı yüksek frekanstaki akım baş ve boyunda toplanır. Bu da zamanla sistemin özelliğinden kaynaklı denge kaybı gibi sorunlara neden olabilir.Bu da istenen bir durum değildir.

  8 MaxuVibe, dokunmatik ve renkli ekranında egzersiz programları ile birlikte hareketlerin nasıl yapılacağını da gösterir. Bu sizi yönlendirir ve doğru pozisyonu alarak hareketleridoğru yapmanızı sağlar.
  Vertical sistemlerin çoğunda bu özellik yoktur. Birçoğu programları ve egzersiz şekillerini ekranda göstermez. Yada bunlar extra ücrete tabidir.

  9 MaxuVibe Sistemde, Egzersiz bantı, masaj kemeri, yumuşak yastık gibi aksesuarlar, platforma monte edilebilir. Platformun geniş hareket kabiliyeti sayesinde hepsi çok seçenekli kullanma alanlarına sahiptir.
  Bazı vertical sistemler benzer aksesuarları size sağlarlar. Fakat platformun hareket kabiliyetinin sınırlı olmasından dolayı bu aksesuarlar beklenilen etkiyi yaratacak bir çalışma ortamı sunamazlar.

  10 "Tilting Vibrasyon" sistemi kendi alanında en fazla test edilmiş sistemdir. Bu konuda çalışmalar ve araştırmalar 1972 de başlamıştır.(35 yıllık bir tecrübe ve güven geçmişi vardır).
  Vertical system 1998 de geliştirilmiştir. Yapılmış bazı çalışmalar vardır fakat bunların hepsi bağımsız araştırmacılar tarafından yapılmamıştır. Yeni geliştirilmiş bir sistem olduğu için çok fazla tecrübe edilememiştir.