Tipik Türk Kadini E-mine Hanimin çok Gizli Günlüğü !

Konusu 'Komik Yazılar' forumundadır ve ferday tarafından 26 Aralık 2007 başlatılmıştır.

26 Aralık 2007
    Konu Sahibi : ferday
  1. ferday

ferday Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    TİPİK TÜRK KADINI E-MİNE HANIMIN ÇOK GİZLİ GÜNLÜĞÜ !
    Tamam adım Emine ama bana Mine desinler daha moderinen oluyor böyle.Eh zaten 2000 yılındayız dimi?
    Ben çok iyi yemek yaparım. Çorba,zeytinyağlı,pilav ..Sabah başlarım öğlene kadar üç çeşit çıkartırım vallahi! Bir börek yaparım parmaklarını yer herkes.
    Temizlikte bir numarayım. Asında haftada üç gün eve temizlikçi gelir ama olsun!
    Kocamın her dediği doğrudur. 'Haklısın kocacım' yada ' Sen nasıl istersen canım' derim kavga çıkmasın aman!
    Çalışmak mı oda ne? Kocam izin vermez ama verse bile zaten komşu günlerini kim kaçırmak ister?
    Dedikodu baldan tatlı! - kim ne ne almış, ne giymiş? Ay ne banal! Modası geçti kız onun! Hani şu Fadime'nin kızı var ya kötü yola düşmüş galiba..geçen gün onu bir adamın arabasından inerken görmişler! Arkadaşı mıymış? Olur mu canım kız erkek aynı arabada? Ateşle barut yanyana olmaz mutlaka vardır bir şey aralarında!
    Salı günleri altın günü, çarşambaları sabah kahvesine komşuya, öğleden sonra pazara, perşembe Ayşe hanıma falcı gelecekmiş gidilecek.
    Dantel yaparım. Örgü örerim. Dünyadan bihaberimdir ama son çıkan dantel örneklerini asla kaçırmam. Kızıma çeyiz hazırlarım.Henüz 3 yaşında ama olsun evlenecek ya birgün nasılsa.
    Pembe dizilere bayılırım. Rober Jakline ne demiş? Hiç kaçırmam.
    Spor mu? Ayy durup duruken oramı buramı ne sallayayım ki deli miyim ben? Hem sonra yorulurum !
    Kitap mı? Dantel mecmualarını okuyorum ya.Kitaba ne gerek var? Zaten ilkokuldan ikiden ayrılımışım. Ne gerek var ki kitaba mitaba şimdiye kadar hiç lazım olmadı.
    'Bilgisaray' diye bir şey çıkmış duydum. Saraylı olduğuna göre iyi birşeydir. Ama anlamam nedir? Zaten bana ne yarayacak? Zengin işidir o saraylı maraylı..
    Kitaba para vermem ama haftada en az bir kere kuaföre giderim. Kafamın içini kim görecek ki? Önemli olan röfleli saçım, manikürlü ellerim.
    Kızımın erkek arkadaşı mı? Babası kırar vallahi bacaklarını.Zaten ben de izin vermem. Oğlumun kız arkadaşı tabiiki var. O erkek!
    Seks mi? Kocam mutlu olsun yeter. Orgazm mı? O da ne kimin gazı? Hiç anlamam öyle şeylerden. Zaten ayıp, günah konuşulmaz öyle şeyler.Gerçi geçen gün Fatma hanım anlatmıştı ona da Melek hanım anlatmış ama laf işte. Biz de olmaz öyle şeyler.
    Beş çocuk doğurdum. Aile planlaması diye birşeyler söylüyorlar televizyonda. Aman ne gerek var Allah verdi işte.
    2000' e de girmişiz. Milenyum muymuş neymiş. Neyse canım boşver. Böyle gelmiş böyle gider...........

ZEYNEP DİLEK ÖZGÜNÇ

2. 27 Aralık 2007
  3. ferday

ferday Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Bayanlar E-mine'yi beğenmediniz mi?

4. 4 Ocak 2008
  5. eldeniz

eldeniz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    ben çok beğendim,e-mine gibi o kadar çok kadın var ki çevremde...
    hepsinin ortak görüşü aynı...neyse teşekkürler...

6. 4 Ocak 2008
  7. ferday

ferday Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Canım beğendiğine sevindim..Evet E-mine ler çok maalesef.

8. 5 Ocak 2008
  9. Desibel

Desibel Okeyin dörtlüsü... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    Sağol Ferdaycım, canım ülkem E-mine tipleri ile dolu. Oysa kadınlarımız tam tersi olsa nasıl da kalkınırız... Eğitim şart:))))))

10. 5 Ocak 2008
  11. ferday

ferday Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Evet Cem Yılmaz haksız değil ki "Eğitim şart" demekle.

12. 31 Mart 2008
  13. eldeniz

eldeniz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    eğitim şartta...nasıl olacak bilmem...21.yy girdik,hala yerimizde sayıyoruz...bilinçli bir toplum için eğitim çok önemli...
    yoksa toplumda ki bu e-mine'ler hiç tükenmeyecek,üretici yerine tüketici kalacağız...