Tırnak Batması / Çekilmesi ?

Konusu 'Tırnak, El ve Ayakta Medikal Sorunlar' forumundadır ve Charm tarafından 18 Kasım 2008 başlatılmıştır.

18 Kasım 2008
    Konu Sahibi : Charm
  1. Charm

Charm Whats up ? Pro Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    198
    Arkadaslar aranızda tırnak batması sorunu yasayanlar varmı ?
    Ayak bas parmagımda bu sorunu yasıyorum tırnagın sag kenarı oldugu gııbı batıyor sanırım yada ucu, o kenar boyunda sısmıs ve kızarmıs durumda dokunuldugunda cok acıyor artık ıltıhapta yapmaya basladı. ayakkabı gıyemıyorum.

Cerrahı doktoruna gorundum ıslemı yapılacaktı fıyat cok pahalı geldıgı ıcın baska brı hastaneye gecıcektık fırsat bulamadık kaldı bu cumartesı yıne gorunucem.. tırnagın o kenarının uyusturularak kesılcegını soyledı 3 gun topallarsın sonra gecer dedı ? yaptıranlar nasıl oluyor soylermısınız acısı agrısı cok oluyor mu ? lütfen yardımcı olun cok meraktayım nasıl bır ıslem yaptırdınız tamamıyla uyusuyormu kesılırken ?? bırde tırnaklarını cektırenler ne dereceye geldıgınde cektırdınız ? ıyılesmesı ne kadar zaman aldı ?

2. 19 Kasım 2008
  3. Charm

Charm Whats up ? Pro Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    198
    Arkadaslarhıc mı tırnak batması olan yok yahu alla allaaa... :uhm:

4. 3 Aralık 2008
  5. fundi

fundi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım bende aynı sorunu yaşadım tırnağımın sağ kenarı batıyordu iltihaplıydı ve cok şişmişti 2 kere cerrahi bölümünde cektirdim batan kısmı ama uzayınca tekrarladı aynı durum sonunda dermatolojide aynı işlemi yaptırdım ve batmadan birdaha tekrarlamamak üzere kurtuldum ve üniversite hastanesinde olmuştum.işinin ehli bir doktora yaptırırsan bidaha aynı sorunu yaşamazsın bence.operasyon gayet kolay oluyor 30-45 dk.arası bişi sürüyor uyuşturdukları için hiçbişi hissetmiyorsun 1 hafta kadar rahat yürüyemiyorsun ve bandajlı geziyorsun ama korkulacak kadar bi ağrı sızı olmuyor.ayrıca benim tırnak yatağımı genişletmişler ve dikişli yapmışlardı bu tip bi operasyonla tamamen kurtuldum yani.gerçi suan tırnağım biraz sekilsiz ama uzadıkça düzelir inşallah.geçmiş olsun.

6. 8 Nisan 2009
  7. EU1

EU1 Guest

Canım ben yedı yıl neler Çektım ayakkabı gıyemedım Çektırdım tırnak yataĞım genıŞlemıŞ dahada derın Çıktı nereyese parmaĞın taa en arasından Çıkıyordu ÖlÜp ÖlÜp dırıldım ne dtedavıler gÖrdÜm ne paralar dÖktÜm kar etmedı her hafta gıdıyordum Özel bıyere her sean 80 ytl ben hafta aÜÇgÜn gıdıyordum her hafta 240 ytl dÜŞÜn 2 yıl boyunca yok yıne geÇmedı ŞıŞ kıpkırmız ıltıhaplı ÇarŞaf deĞse aklım gıdıyor en sonunda batan kısmı alan bır yer buldum tırnaĞımı komple ıptal etmedı sadece etın altında uzayan kısmı kÖrelttıler ve kurtuldum hemde amelıyatım okadar ucuzdukı aynı amelıyatı Özel hastaneler 2500 dıyen bıle vardı ben 200 ytlye amelıyatı oldum kurtuldum dıkıŞerı aldırmaya baŞka bır hastaney gıtım dıkıŞlerı harık atmıŞlar ben bıle atamazdım dedı doktor parmak arası terlık ayakkabı gıyebılıyorum yupppıııı

8. 8 Nisan 2009
  9. Charm

Charm Whats up ? Pro Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    198
    Gecmıs olsun.. bende kurtuldum cok sukur fazla ılerlemeden.. oysakı cok basıt bır ıslemmıs..
    tırnagn sadece batan kısmını uzunlamasına kestıler komple yanını yanı.. uyusturuluyor zaten once.. toplamda 3-4 dk anca surmustur ıslemın tamamı.. hıcbırsye anlamadım..
    ılk pansuman cok acılı olur dedıler bı hafta sonra gıttım pansumanıda aldılar ben acıdı acıcak derken bıttı onda da hıcbırsey anlamaıdm..
    cok basıt ıslemler ınsanın acı cektıgıne, ılerlmeye fırsat verdıgıne degmez.. özel hastanede yaptırdım bende.. 300 tl gıbı bırsye dı sanırım fıyatı yanlıs olmasn.. unuttum..
    Daha uygun yerlerde vardır muhakak.. bıldıgım yere gıtım ben..

10. 14 Mayıs 2009
  11. snray

snray şaşkın Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sevgili betül önce geçmiş olsun aynı sorunu 2 yıldır yaşıyorum önce sol ayak başparmağımda yaşadım üstelik mantar olayı ile birlikte biraz ileri derecede bir olaydı.Operasyon ile birlikte tırnağım çekildi .3 yıl kadar sonrasında şimdide sağ ayak başparmağımda aynı sorun başgösterdi.şimdilik tırnakta mantar sorunu var fakat gittiğim hekimler tırnak çekiminin bu aşamada çok ta uygulanmasına taraftar olmadılar.ama ilk gittiğim hekim bana sorunun tekrarlama riskinin yüksek olduğunu söylemişti.Umarım sende tekrarlamaz.Gelmiş geçmiş olsun.