tırnak batmasına çözüm.

Konusu 'Tırnak, El ve Ayakta Medikal Sorunlar' forumundadır ve gulizgul tarafından 10 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

10 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : gulizgul
  1. gulizgul

gulizgul gulizgul.blogspot.com Pro Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    38
    arkadaşlar bendede geçen seneden beri yani hamileliğimde oldu ayak baş parmağımda tırnak batması vardı.1 senedir çekiyordum..ama çaresini buldum birazcık acıyo ama sonunda sürekli acıdan kurtuluyorsunuz..
    tırnak batan yeri önce zeytinyağla iyice yağlayıp yumuşatıyorsunuz.iyice yumuşayınca tırnak törpüsünün yardımıyla tırnağı batan yerden çıkarıyorsunuz. sonra altına bir peçete yerleştiriyorsunuz.(tırnakla etin arasına) törpünün ucuyla iyice içine iteliyorsunuz( burası biraz acıyo) ama inanınki değiyo.sonrada üzerinden biraz tendürdiyot dökünüz. 1 hafta o şekilde kalacak..tırnak uzayıca tırnağı düz bi şekilde kesiniz..
    ben bu şekilde yaptım iyileşti..:lepi:

2. 11 Ağustos 2009
  3. eylul07

eylul07 bigün bende anne olacağım Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım sağol ama ben çok denedim bu yöntemi ama benim tırnaklarıma çözüm getirmedi...az kaldı yakında bilekten kesiverecem ayağımı...

4. 11 Ağustos 2009
  5. gulizgul

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    38
    benimkine çok iyi geldi..hiç bir sorunum kalmadı..seninki neden öyle olmuş canım ya..gerçekten çok acı veriyo..çok geçmiş olsun..:asigim:

6. 14 Ağustos 2009
  7. eylul07

eylul07 bigün bende anne olacağım Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sağol canım antalyada ayak bakım merkezi varmış hiperox diye bide orayı deneyeceğim bakalım

8. 14 Ağustos 2009
  9. gulizgul

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    38
    acil şifalar diliyorum canım..inşallah iyi gelir..:lepi:

10. 14 Ağustos 2009
  11. cemredeniz

cemredeniz OĞULLARIMLA DOGDUM BEN♥●• Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    48
    ben bu yuzden dogumdan sonra amelıyat oldummm hamıelıkte ayaklas şışıyor ya kızlar sonra tırnaklarıda bıraz oval kesınce tırnak batması cok daha kolay olabılıyor.. benım ıltıhaplandı ıcınden et fırladı tırnagın uzerıne dogru uzadı o et parcası.. bas parmak şıştı sonundaa amelıyat oldum .. dıger ayağımın baş parmagındakıde batıyordu onu manıkurıst yegenıme yaptırdım gectı şuan cok şukur ayy neler çekmıştım yaa
    ama amelıyat ıgenctıı yaa nasıl agladım anlatamamm...

12. 14 Ağustos 2009
  13. ayxsxegxuxl çelik

ayxsxegxuxl çelik doğaç efe &duru ela Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kız sen ne arıyon deniz bende buraya bi bakıyım dedimdi tırnak batmasının çözümü varmı başka diye ben pamuk koyuyorum etle tırnak arasına dr. önerdi sürekli kullanıyorum tamponu ama çıkarınca batma başlıyo tekrar alıştım pamukla yaşamaya yoksa çektir dedi dr. ama o da çözüm değilmiş malesef