Tırnak yatağı ameliyatı(tırnak batması)olanlar deneyimlerinizi paylaşır mısınız?

Konusu 'Tırnak, El ve Ayakta Medikal Sorunlar' forumundadır ve Thetisss tarafından 3 Eylül 2012 başlatılmıştır.

3 Eylül 2012
    Konu Sahibi : Thetisss
  1. Thetisss

Thetisss ~kocasına ve gelecek olan miniğine aşık~ Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Böyle bir konu varmı diye baktım ama çok detaylı yazılar bulamadım bende açmaya karar verdim..

Ayak baş parmaklarımın ikisindede tırnak batması var ve yarın dokuz eylül üniversite hastanesi-izmir plastik cerrahi bölümünden randevu aldım.Bu sorunun tek çözümünün bu olduğunu araştırmalarım sonucu anladım, sitedede birkaç arkadaşın yorumlarını da okudum bu yönde.Şimdi bu arkadaşlardan rica ediyorum bizimle tecrübelerini paylaşabilirler mi?

1-Ameliyat basit bir operasyon sanırım ama nasıl(kısamı sürdü,yapılırken hissediliyormu) oluyor,
    2-Ameliyat sonrası ağrı sızı çok oluyor mu,
    3-Üniversite hastanelerinde olan var mı ve doktorlarından memnun kalan,
    4-Hangi şehirde hangi hastane ve doktorlara odunuz,
    5-Ne kadar sonra çalışmaya başladınız,
    6-Ve en önemlisi estetik açıdan ameliyat yeri iyileştikten sonra nasıl gözüküyor çok büyük farklılık oluyor mu?

Bu ameliyatı geçirenler varsa resim ekleyebilir mi kızlarr?
    Bir de Op.Dr.Şahin Nami'nin adını çok duydum ama ben izmirde yaşıyorum :KK43:

Bende yarın ve sonraki süreçlerde neler yaşadığımı yazıcam sizlerde deneyimlerinizi paylaşırsanız çok ama çokk sevinirim benim gibi bu sorunu yaşayan çok insan var biliyorum belki benim gibi birilerine daha faydamız dokunur :KK54: Sevgiler,

2. 3 Eylül 2012
  3. Thetisss

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Bu arada yazmayı unutmuşum tırnak yatağı ameliyatı tırnağın batan kısmının ameliyatla köküyle beraber alınmasıymış (yani tüm tırnağınız gitmiyormuş sadece incecik bir kısmı alınıyormuş-batan kısım-ve o kısımdan bir daha tırnak çıkmıyormuş)..

Not : Bilmeyenler olabilir diye yazdım :)

4. 3 Eylül 2012
  5. Th4Lia

Th4Lia Sıra Hayallerde ... Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    38
    Ben oldum canım. Şöyle söyleyeyim tırnağımın yarısı yoktu zaten çekilmişti yarısına kadar uzamıştı çok kötü bi haldeydi tırnağın yanından et çıkmıştı biliyorum iğrenç ama :KK43: doktora gittik baktı ala ala ilk defa görüyorum böyle bişi ya dedi çekilmesi lazım dedi ben 1 kere çektirmiştim o acıyı biliyorum ya çektirmemmmmmmm diye direttim yanında da yardımcısı vardı doktorun doktor bey dedi çekilmez bu tırnak zaten yarısı yok batan yerleri alalım temizleyelim falan... sonra doktor tamam sen yap dedi anlattı o yanında ki adam yaptı ... parmağımı uyuşturdular sonra yaptı işte. uyuştuğu için hissetmedim tabi ama ameliyattan sonra çok kötüydü baya ağrım vardı ilaç falanda vermişti baya ama yinede ağrı oldu. evde ayagımı tepeye kaldırıp yattım baya bi süre kaç gün olduğunu hatırlamıyorum 4-5 sene önce ki olay çünkü. neyse işte şimdi iyileşti falan ama tırnağın yapısı bozuldu tırnak sürekli yeniliyor kendini altta yeni tırnak çıkıyo üsttekine bitişik yavas yavas atıyor üsttekini. şekilsiz sapsarı bişi oldu. açık ayakkabı giymiyorum kolay kolay. canım bence bi sor doktora tırnak neden sürekli kendini yeniliyor neden yeni tırnak çıkıyor diye :KK50: ben bir daha gitmedim doktora sormadım. şimdiden geçmiş olsun canım.

6. 4 Eylül 2012
  7. Thetisss

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Teşekkürler canım cevap verdiğin için :)

Sana da çok geçmiş olsun ,doktora sorarım gittiğimde..çok berbat bir illet bu tırnak batması canından can gidiyor sanki :KK43:( bu arada nerde geçirdin operasyonu hangi il hangi hastane?

8. 4 Eylül 2012
  9. Thetisss

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Kızlar çok fazla cevap gelmemiş malesef bu sorunu yaşyan bu kadar az olamaz sanırım lütfen cevap yazın....=(

Ben bugün hastaneye gittim üniversite hastanelerinde sadece asistanlar bakıyormuş ve ameliyatada orta düzey bir asistan giriyormuş-hatta bize üst düzey uzman asistan bayan baktı (annemle gittik) aşağılarcasına dedi ki düşünün ben bile girmiyorum orta düzey asistan girermiş....

neyse bana dediki tırnak yatağı ameliyatı olcak, annemede fazla deformasyan olduğunu ve çekilmesi gerek dedi ve ameliyat tarihi verelim dedi verdiği tarihte en erken ocak ayı :)) biz istemedik tabikide, asistana ameliyat olmaya hiç niyetim yok sonuçta ayak parmağından bir sürü önemli damar ve sinirler geçiyormuş.

yani üniversite hastanesinden vazgeçtik ve dün araştırmalarım sonucunda dr.şahin nami Op.Dr.ahin NAM - Trnak Batmas Tedavisi - Trnak Batmas zmleri - Trnak Batmasna Kesin zm (net adresi bu arkadaşlar)hakkında çok olumlu yorumlar okudum sitedede kendisine giden hastalar olmuş anladığım kadarıyla hepsi memnun kalmış ben izmirdeyim kendisi istanbulda ama ne yapıp etip kendisine gitmeye karar verdik gibi.doktorla görüştüm telde tırnak resimlerimizide mail attım annemin çekilcek denen tırnağına bile gerek yok ameliyatla tırnak yatağını düzeltiriz dedi.Benimde aynı şekilde batan uçları köküyle beraber alıcak ve estetik açıdan gayet iyi olur sorun olmayacağını söyledi.

Şimdi sizden rica ediyorum dr.şahin nami'ye gidip operasyon geçirenler tecrübelerinize çok ihtiyacım var ne olur benimle paylaşın bide kalkıp izmirden gideceğim dediğim gibi..Şimdiden teşekkür,sevgiler

10. 4 Eylül 2012
  11. gunayder

gunayder Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba öncelikle gecmis olsun
    Ben sahin beye ameliyat oldum oldukça başarılı bir ameliyatti zaten mutlaka yorumlarımı okumussundur

12. 4 Eylül 2012
  13. Thetisss

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Evet okudum ve sorularım var cevaplarsan çok sevinirim canım :)

öncelikle ameliyatı ne zaman oldun ne kadar geçti ve tırnağın şuan nasıl hem batma oldumu bir daha hemde şekil olarak nasıl duruyor düzgünmü ve tırnak çok daralıyormu?
    benimkide 2 ayak başparmağımda çift taraflı olcak resimlere bakıp öyle görüştük doktorla..

ameliyat olurken acı olmuyodur sanırım uyuştuğu için mantıken ama yinede sormak istiyorum hissediliyomu?

ameliyat sonrası çok ağrılımı geçti ben bide aynı gün olup uçakla izmire dönmeyi düşünüyorum ?

çalışmaya hemen başlayabilirmiyim kendi işim ve çok fazla evde kalıp dinlenemeyebilirim?

inşallah tam anlamıyla kurtulabilirim biraz çok soru sordum sanırım kusura bakma canım teşekkürler şimdiden (zaten ne zaman sağlıkla ilgili bişey olsa her zaman karşımıza istanbul çıkıyor izmirde büyük şehir olmasına rağmen bu böyle 2 sene öncede eşimde kıl dönmesi çıktı ve izmirdeki birkaç doktora gittik ameliyat dedi istanbulda fenol tedavisi yapanbir hastaneye geldik yine 10 dakkalık bi operasyonla çözüldü :)

14. 4 Eylül 2012
  15. atractive

atractive Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    ALLAH şifa versin canım:KK43:

16. 4 Eylül 2012
  17. Thetisss

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Amin çok teşekkür ederim atractive :)

18. 4 Eylül 2012
  19. Th4Lia

Th4Lia Sıra Hayallerde ... Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    38
    Canım Bursa Devlet Hastanesinde oldum. Tırnağımda önceden orda çekilmişti çünkü. Ama dedikleri gibi çok önemli büyük bir ameliyat değil ben muayene olur gibi oturdum uyuşturdular ve yaptılar. Yaptıktan sonrada çıktım eve gittim. (annemin desteğiyle tabi) Tek sorun dediğim gibi estetik açıdan tırnak sürekli yeniliyor kendini :KK43: İnş. sende öyle bişi olmaz