Tırnakbardan Tırnak Yeme Tedavisi

Konusu 'Tırnak, El ve Ayakta Medikal Sorunlar' forumundadır ve dj_oznur_0106 tarafından 29 Kasım 2007 başlatılmıştır.

29 Kasım 2007
    Konu Sahibi : dj_oznur_0106
  1. dj_oznur_0106

dj_oznur_0106 sweet_lady Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Çoklukla çocukluk döneminde başlayan ve ilerleyen yaşlarda devam eden tırnak ve tırnak etini yeme, kopartma, tırnak yüzeyini dişle kazıma davranışı tırnak yeme rahatsızlığı olarak anılıyor. Yıllar boyunca süregelen bu davranış, alışkanlığa hatta bağımlılığa kadar ulaşıyor. Tırnak yeme alışkanlığını uzun yıllar sürdürenleri,
    zamanla tırnak yataklarının ancak yarısına kadar ulaşabilen son derece kırılgan tırnaklar
    parmak uçlarında ve tırnak kanallarında şişlikler, deformasyonlar
    son derece sert ve tırnak yüzeyine yapışık yarım ay bölgesini kapatan, kütikıl (tırnak eti)
    bekliyor.
    Tırnak yeme alışkanlığını bırakmak son derece güç, nedenine gelince: Hedeflenen güzelliğe ve sağlığı ulaşmak için uzun zaman ve irade gerekiyor.
    Deforme olmuş tırnak ve parmak uçları ve tırnak yatağının görünümünün düzelmesi, sağlıklı hale gelmesi uzun zaman alıyor.
    Kişi niyetlenip tırnağını ağzına götürmeyi bıraktıktan sonra tırnaklar ince ve kırılgan gelmeye devam ediyor, kolayca kırılıyor ve kopuyor, bu da kişinin alışkanlığını yenmek için geliştirdiği motivasyonunu kırıyor. Tırnak yeme şiddetlenerek devam ediyor.
    Peki, TIRNAKBAR’da sonuca 1,5 saatlik bir uygulamayla kavuşursak ne olur dersiniz? Hedeflenen güzellik hazır ve parmaklarınızın ucunda, onlar artık sizin, kolay kolay kırılmayacak, son derece doğal ve estetik. Artık ellerinizi saklamanıza ve endişelenmenize gerek yok. Çok güzeller, kendinizi artık rahatça, saklamadan ifade edebilirisiniz.
    Yaşasın özgüven!
    Artık dokunurken, tutarken canınız acımayacak, kimse size psikolojik sorunlarınız olduğunu düşünerek yaklaşmayacak, anne-babaysanız çocuklarınıza doğru model olacaksınız. Kısaca canınızı acıtacak, zarar verecek ve üzecek, bir neden ve sonuç kalmayacak.
    60 yaşında bile olabilirsiniz, deneyin, protez tırnakla sonuca ulaşmak için yaş sınırı yok.
    Peki nasıl oluyor?
    Tırnak yeme alışkanlığınızı bıraktığınızda kavuşacağınız görünüm 1,5 saat içinde hazır, bunu muhafaza etmek mi istersiniz? Yoksa 1,5 saat önceki halinizi mi tercih edersiniz?
    Genellikle TIRNAKBAR’a gelen arasında muhafaza etmek isteyenler çoğunlukta oluyor. İlk ay yeme derecesine bağlı hasara göre 2 kez daha dolgu bakımı uygulamasıyla müdahale etmek gerekebiliyor..
    Tırnak yiyenlerin tırnakları çok çabuk uzar, çünkü ağız mukozası tırnakları hızla uzatır ve tırnak etlerini besler, kalınlaştırır. Ayrıca tırnaklar uzarken genişleyerek gelir. Yapılan protez kaplama zaman içinde dar kalmaya başlar, uygulanacak dolgu bakımı müdahalesiyle düzeltilir.
    Elleri ağza götürme, koparma alışkanlığı terk edildiğinde, uzama hızı normale döner, evde düzenli kullanılacak bakım ürünlerinin desteğiyle tırnak yatakları, parmak ucu bombeleri, kalın, yapışık tırnak etleri hızla düzelmeye başlar.
    Sonrasında ayda 1 kez bakım uygulaması yeterlidir. TIRNAKBAR tırnak teknisyeninin size önereceği dolgu bakımı tarihlerini ihmal etmez, bakım ürünleri doğru kullanılırsa tırnaklar hızla sağlığına kavuşur. Protez tırnakları tırnak yeme alışkanlığınızdan kurtulduğunuza emin olana kadar hatta uzun yıllar kullanabilirsiniz. Yapısal olarak doğal tırnağınıza zarar vermez.
    Erkeklere de uygulanan tırnak yeme tedavisinde, tırnakların görünümü kadınlara göre farklı teknikle hazırlanır. Görünümü son derece doğal olur, anlaşılmaz.
    Unutmayın, tırnaklarınıza ve özgüveninize verebileceğiniz en büyük zarar tırnak yemektir.

2. 30 Kasım 2007
  3. HxuxlyaBraun

HxuxlyaBraun Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76

müsterilerimin 4/1 tirnakyiyen tipten
    resimler bana ait degil
    yakinda kendi resimlerimi koyacagim

4. 2 Aralık 2007
  5. Sevimli

Sevimli Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    dört gözle bekliyorum

maalesef bende ayni dertten muzdaribim:eek:

6. 26 Nisan 2008
  7. EU1

EU1 Guest

Tedavi ve alınabilecek önlemler

En etkili yöntem 3-4 yaşlarına kadar bu alışkanlığın anne baba tarafından görmezlikten gelinmesidir. Daha sonra bu alışkanlık devam ederse;

Çocuğun gerginlik ve uyumsuzluk nedenleri iyice araştırılmalı ve bunlar saptanarak çözüm getirilmeli

Çocuğu azarlamak, korkutmak, ceza vermek gibi zorlayıcı yöntemlerin uygulanması yararlı olmamaktadır. Hatta kimi zaman daha ağır duygusal problemlerin çıkmasına neden olabilir.

Çocukları korku kaygı yaratacak durumlardan uzak tutmak gerekir.

Küçük çocukların kaygı korku verici televizyon filmlerini izlemeleri, kavgalı olaylarda bulunmaları çocuğu heyecanlandıracağı için sakıncalıdır.

Tırnak yiyen çocuklara geceleri yatarken eski hafif eldivenleri giydirmek. Çocuk gece tırnaklarını yemek veya ısırmak istediğinde hatırlatıcı olması bakımından yararlı olabilir.

Parmak ve tırnağa acı fakat zararsız bir sıvı sürülebilir. Bu hem hatırlatıcı ve hem de tırnağını ağzına götürdüğü zaman acı ile birleştiğinde terk etmeye yardımcı olabilir.

Çocukların ilgisi başka yöne çekilebilir. Sinema, televizyon izlerken veya radyo dinlerken onun ağzını çiğneyecek bir şeyle meşgul etmek tırnak yemenin ve ısırmanın yerine gelecek bir etkinlik olabilir.

Çocukları ara sıra başarılarından dolayı ödüllendirme bazı durumlarda yarar sağlayabilir. Ancak bunun kısıtlı ve uygun şekilde kullanılması gerekir. Aksi takdirde çocuk yeni ödüller almak için bunu kullanabilir.

Tırnak derin kesilebilir. Çocuğun kendi tırnak bakımıyla uğraşması da yararlı olabilir. Bunun içinde çocuğa manikür ve pedikür malzemeleri alınabilir.

Son söz ve bir önlem olarak tırnak yemenin ve ısırmanın çok kötü bir alışkanlık olmadığı ve bunu isteyenlerin kolaylıkla terk edebilecekleri çocuklara anlatılmalıdır. Çocuk buna inandırıldığı zaman bu alışkanlıktan vazgeçmek için çaba gösterecektir. Çünkü dış etkenler çocuğun bu alışkanlıktan vazgeçmesine fazla etkili olmamakla bazı hallerde alışkanlığın kökleşmesine ve başkalarını kızdırmak ve huzursuz etmek için bir araç olarak kullanılmasına neden olmaktadır.

8. 28 Nisan 2008
  9. semanehir10

semanehir10 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    9 yaşından beri tırnak yiyorum.24 yaşındayım evliyim 2 çocuk annesiyim veeeeeeee ben halen tırnak yiyorum bu durumuma çok üzülüyorum.nereye nasıl tedavi edilebilir lütfen bilgisi olan hemen yazsın bekliyom teşekür ederim

10. 28 Nisan 2008
  11. kardelennim

kardelennim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben 10 ay oldu biraktim tirnak yemeyi o resimdekinden daha beterdi kendimi bildim bileli yedim tirnaklarimi hep parmaklarimi sakliyordum toplumdayken bozuk paralari alirken zorluk cekiyordum veeee öyle bir yemin etimmki tirnagimi agzima götürdügümde hep yeminim aklima geldi cektim geri elimi bence deneyin gercekten ise yaradi bende

12. 8 Eylül 2009
  13. alacan

alacan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    .eyvahedigeldismilekafamçokkarıştıboshayallersmile:sinifsinif:

Son düzenleme: 23 Mart 2010
  14. 9 Şubat 2010
  15. glsh_89

glsh_89 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende kendimi bildim bileli yiyorum hem etlerimi hemde tırnaklarımı.canımı cok yakıyo psikolojimi bozuyo ama ne yapıp ettıysem vazgecemıyorum :KK43:(( uzattıgım zamanlarda oluyo özenle bakıyorum oje fln.. ama kırıldıgı zaman dünya başıma yıkılyo bütün emegım gidiyo.hevesim kaçıyo :KK43:( etlerımde cok kötü görünüyo kırmzı kırmızı yani acıkçası bi çözümmm ........................

16. 8 Mart 2010
  17. Limondalimon

Limondalimon Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben 5 yıl önce kızım doğduğunda bu alışkanlıktan kurtuldum ama şimdi ara ara ben de yiyiyorum ama eskisi kadar şiddetli değil. şimdiki sıkıntım çok daa kötü kızım 1 yıldır tırnaklarını yiyor. şimdi tırnak kalmadı parmaklarını yiyor kanıyor artık ne yapsamda engel olamadım. birde sakız vericem ona şimdi ağzını boş bırakmayacağım buda olmazsa doktora gitmem gerekecek.

herkese geçmiş olsun. çok kötü bir alışkanlık
    :CüvCüv:

18. 22 Mart 2010
  19. PRiNCeSS_1905

PRiNCeSS_1905 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bende protez tırnak yaptırmayı düşünüyorum. O kadar kötü bir görünümki bir bayana yakışmıyor gerçekten.. Oysa bende bordo,kırmızı vb. renklerde oje sürmek isterdim :KK43: