Tırnaklarım çok kırılıyor...

Konusu 'Tırnak, El ve Ayakta Medikal Sorunlar' forumundadır ve cimcime1980 tarafından 5 Aralık 2008 başlatılmıştır.

5 Aralık 2008
    Konu Sahibi : cimcime1980
  1. cimcime1980

cimcime1980 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar öyle bir tırnaklarım var ki tam ordatan ete yapışık yerinden kırılıyor sürekli aynı şey çok canım yanıyor ve görüntü uzadıkça kötü oluyor ne yaplam lazım sertleşmesi için yardım edin bana

2. 6 Aralık 2008
  3. emilia

emilia Emina Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    bir yerde okumuştum demir eksikliğinden kaynaklanıyormuş, benimde tırnaklarım çok yumuşak hemen kırılıyor.. eczanede Mavala tırnak sertleştiri satılıyor bakabilirsin.. doğal olarakta nişastalı su tırnaklrı sertleştiriyormuş..

4. 6 Aralık 2008
  5. songa84

songa84 BARBİ BEBEK NİŞANLANDI ! Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar bir eczaneye gidin ve derdinizi anlatın.tırnak güçlendirici vitaminler falan var.onlar size yardımcı olur

6. 6 Aralık 2008
  7. Pashmina

Pashmina Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Arkadaşım demirden ziyade zn eksikliğinden olabilir ben bu hapın yanında limon ve zeytinyağını ufak bir kavanozdo karıştırıp hergün yediriyodum tırnaklarıma iyi geldiğini söyleyebilirim. Birde evde salata yaparken limonu sıktıktan sonra kabuğunun iç yüzünü ellerimde gezdirip bir müddet bekletiyorum.Benim tırnaklarım kağıt gibi 2 ye ayrılıyordu manikür yaptıramaz duruma gelmiştim ama doğal yöntemlerle atlattım ve tırnaklarım sertleşti artık. Güzel ve bakımlı tırnaklarım geri geldi...

8. 10 Aralık 2008
  9. hazal_diren

hazal_diren lafa bakarım laf mı diye Üye

Beğenildi:
    605
    Ödül Puanları:
    238
    tırnaklarım tabaka tabaka soyuluyor benim uzun zamandır...tırnak güçlendirici oje kullandım kaç kez ama bir faydasını görmedim...başka ne yapabilirim bu sorunu çözmek için, bütün tırnaklarımı da uzatamıyorum bu nedenle hiç :KK43:

10. 11 Aralık 2008
  11. zulmet

zulmet Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    108
    benimde tırnaklarım bi ara kırılıyodu doktor olan bi rahmetli :p bana zinko c almıştı ben ayrıca da limona sürüyodum habire..iyi gelmişti..gerçi bendeki kırılmalar çok ileri boyutta değildi.. bi arkadaşım mavala kullanmıştı bi etkisini görmedi o..

12. 17 Aralık 2008
  13. buzdevri

buzdevri **** Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    aynı sorun bende de var ama burdaki tavsiyeler çok mantıklı eczaneden bir sürü ürün tavsiye edebilirler ..teşekkürler hepinize :))

14. 23 Aralık 2008
  15. dilevser

dilevser Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benimde tırnaklarım kat kat soyulurdu çok sert oldukları halde sanırım bir yerlere çarpıp çatlatıyordum ama flormar ın şeffaf pembe bir tırnak bakım ojesi var parlatıcı gibi tek kullanabilirsiniz ya da oje altına.. sürekli kullandım uzun süre yani mutlaka ojemin altına sürdüm ve artık öyle bir sorunum kalmadı, şimdi tırnaklarımı uzatabiliyorum kaydirigubbakcemile2

16. 23 Aralık 2008
  17. SEVİMM

SEVİMM Guest

kızlar flomrmar'IN tırnak uzatıcı bi ürününü aldım.bu ürün yumuşak-kolay kırılan tırnaklar ve tırnak yiynler için..bn 1 haftadır kullanıorum gerçkten çok güsell herkese öneririm:KK66:

18. 9 Ocak 2009
  19. mehtap51

mehtap51 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar benim tırnaklarım çabuk kırıldığı için sürekli oje kullanırım.bu seferde tırnak hava almadığı için sararıp kırılırdı.oyüzden ben limon suyu ile zeytinyağını deneyeceğim.tırnak uzatıcılarda oje gibi havasız bırakır diye düşünüyorum okuduklarımdan sonra.en iyisi evdeki doğal bakım sanırım.ben zeytinyağı ve limonsuyuna başlayacağım.sizlere ilerki günlerde bilgi veririm.